Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez barborka-design@portal » 12 sty 2009, o 14:32

Na wstępie dziękuję Panu i Pani (niestety nie znam nazwisk)którzy razem ze mną (na Osiedlu St. w kier Katowic dn 12.01) zainteresowali się bezdomnym, przemarzniętym do granic możliwości psem. Pan podał mi komórkę, abym zatelefonowała do Straży MIEJSKIEJ w celu zinteresowania problemem. W miescie JAWORZNO problem bezdomności psów nie istnieje, gdyż odmówiono pomocy... Poinformowano mnie, że nasze miasto nie podpisało umowy ze schroniskiem w Mysłowicach. Trzy lata wstecz, mimo braku umowy Strażnicy jednak zawieźli innego psa do schroniska, więc dlaczego tym razem nie mogli, tym bardziej, że w nocy jest bardzo zimno. Zauważyliśmy, że pies miał na sierści i między palcami dużo lodu. Był bardzo wyziebniety. Poprosiłam Straż o wykonanie tel do Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami w Jaworznie mam nadzięję, że zadzwonili,ale czy TOZ zareagował.. nie wiem.
barborka-design@portal
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez kaze@jawnet » 12 sty 2009, o 16:20

Ludzie zamarzają a mają się psami interesować ??
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez wyderka@portal » 12 sty 2009, o 16:25

Ludzie sobie mogą pomóc sami, nawet idąc do noclegowni. A zwierzęta sobie same nie potrafią poradzić. Właśnie dlatego nienawidzę większości ludzi, bo są tacy jak Ty....
wyderka@portal
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez kaze@jawnet » 12 sty 2009, o 17:33

Na Ty to tramwaj staje :!:

A jakbyś chciała wiedzieć - większość noclegowni w czasie ostatnich mrozów była przepełniona. Więc jak Ci ludzie mieli Sobie pomóc ?
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez gryglu@portal » 12 sty 2009, o 17:36


Osobiście nie liczyłbym w tej kwestii na straż miejską:

Doskonały przykład...

Porzucone psy, bezradni strażnicy
www.jaw.pl/video/show/2130

przepisy, przepisy, przepisy. Ważny i istotny temat. A póki, co na sesjach wszyscy milczą.

A przykłady znęcania nad zwierzętami,wyrzucania, głodzenia można w Jaworznie mnożyć (pomijając trochę fakt błąkających się psów):

Zabito psa i rzucono go do piwnicy
www.jaw.pl/video/show/1843

„Bił psy aż wyły z bólu”

www.jaw.pl/video/show/2173

gryglu@portal
 
Posty: 198
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez gancu@jawnet » 12 sty 2009, o 18:22

wyderka@poczta.jaw.pl napisał(a):Ludzie sobie mogą pomóc sami, nawet idąc do noclegowni. A zwierzęta sobie same nie potrafią poradzić. Właśnie dlatego nienawidzę większości ludzi, bo są tacy jak Ty....


Zgadzam się w pełni z tą wypowiedzią.
Zwierzęta są też strasznie traktowane przez ludzi, należy im się choć troszkę szacunku, a nie traktować jak śmiecia! To też żyje i ma uczucia!


http://www.dogomania.pl/forum/f402/olkusz-oboz-zaglady-zwierzat-wyslij-list-127970/

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA ICH LOS!
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez barborka-design@portal » 12 sty 2009, o 18:54

Bardzo, bardzo dziekuję za to że się odezwaliście.. Czasem myślę, że tylko ja tak cierpię na widok porzuconego psa, a wszyscy wokoło biegną do pracy, szkoły i niczego nie zauważają.. A jednak nie jestem sama. To cieszy. Zawsze zróbcie coś co w danej chwili możecie. Dobra informacja: Straż Miejska z Katowic reaguje do kilkunastu minut na info w sprawie piesków..
barborka-design@portal
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez wyderka@portal » 12 sty 2009, o 19:39

kaze@jawnet.pl napisał(a):Na Ty to tramwaj staje :!:

A jakbyś chciała wiedzieć - większość noclegowni w czasie ostatnich mrozów była przepełniona. Więc jak Ci ludzie mieli Sobie pomóc ?


A co? Mam Ci mówić 'pan" albo coś takiego? Do kogoś kto nie ma szacunku do żywej istoty ja tez szacunku mieć nie będę. Nawet "Ty" to za dużo powiedziane. Ludzie którzy nienawidzą zwierząt są dla mnie potworami.

barborka-design: a ja się cieszę, że są jeszcze ludzie, których los zwierząt interesuje. Zawsze kiedy widzę bezdomne, chore, wygłodzone zwierze serce mi pęka... Kiedy jest to tylko możliwe pomagam im dając jeść i pić. Niestety mieszkam na małym mieszkaniu i nie jestem w stanie inaczej im pomóc. Dwa tygodnie temu musiałam uśpić mojego ukochane psa, a teraz mama się nie chce zgodzić na nowego... A ja gdybym mogła poświęciłabym całe życie zwierzętom i przygarnęła do siebie wszystko co żyje.
wyderka@portal
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez kaze@jawnet » 12 sty 2009, o 20:49

wyderka@poczta.jaw.pl napisał(a):
A co? Mam Ci mówić 'pan" albo coś takiego?


Po to się ma nicki żeby ich używać.

wyderka@poczta.jaw.pl napisał(a):Do kogoś kto nie ma szacunku do żywej istoty ja tez szacunku mieć nie będę. Nawet "Ty" to za dużo powiedziane. Ludzie którzy nienawidzą zwierząt są dla mnie potworami.


Gdzie napisałem, że mnie to nie interesuje ? Napisałem tylko,że są ważniejsze rzeczy. Ale jak tego nie rozumiesz - Twoja strata.

Poza tym - jeśli tak bardzo Was interesuje los zwierząt - dlaczego nie założycie schroniska czy stowarzyszenia i nie będziecie im pomagać ?

Moim zdaniem są pewne priorytety - skoro bezdomni nie mają miejsca w schroniskach bo jest ich za mało - to chyba w pierwszej kolejności nimi trzeba się zająć a nie psami.
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez wyderka@portal » 12 sty 2009, o 21:42

Twój nick mnie nie interesuje. A zwierzęta są tak bezbronnymi istotami, że nie potrafią sobie same poradzić, są uzależnione od człowieka A co do schronisk to trzeba mieć skądś jakieś finanse jakbyś tego nie zauważył. Zwierzę też żyje i też czuje. "Ludzie" wyrzucają je na ulice, a nie zdają sobie sprawy jakie to jest dla nich cierpienie. A skoro się przejmujesz bezdomnymi ludźmi, którzy mogą sobie sami w życiu poradzić i którzy na ogół są sami sobie winni swojej sytuacji, to dlaczego nie założysz schroniska dla bezdomnych? A swoją drogą popracuj nad pisownią, a potem się zaczynaj wymądrzać.
wyderka@portal
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron