Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez nodle@portal » 14 lis 2008, o 11:32

Wprowadziłem się do Jaworzna (ul. Górnicza) i szukam jakiegoś dostawcy internetu. Jakie są możliwości w tym pięknym mieście? :)

Słyszałem tylko o Jawnet, ale radiowa instalacja kosztuje dość drogo a "kablami" raczej nie da rady w tym rejonie?
nodle@portal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez seba@jawnet » 14 lis 2008, o 11:47

Na ulicy Górniczej niema możliwości wykonania przyłącza kablowego, pozostaje tylko radio - jednakże nie zawsze jest takowa możliwość, więc konieczna jest wizja lokalna

Co do firm świadczących usługi dostępu do Internetu w naszym mieście to znam:
ART-COM (w 90 % bloków ethernetowo, a także w każdej dzielnicy poza Jeleniem i Byczyną bezprzewodowo)
UPC (prawie wszędzie jeśli masz kablówkę UPC)
Netia (prawie wszędzie jeśli masz telefon stacjonarny)
TPSA (prawie wszędzie jeśli masz telefon stacjonarny)
Hyperion (Centrum, Stara Huta, Bory)
Victor (Byczyna, Ciężkowice, Centrum)
Polnet (Łubowiec, Gigant)
Pluscom (Gigant)
Emnet (Byczyna)

oraz kilka osób prywatnych działających lokalnie Góra Piasku, Długoszyn, Pieczyska
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez nodle@portal » 1 gru 2008, o 16:29

jestem zdecydowany na art-com... złożyłem wniosek o instalacje przez strone www. Kiedy moge spodziewać się jakiejś reakcji z ich strony bo czekam juz ponad tydzień i nic? :( zależny mi na czasie...
nodle@portal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez Anonymous » 1 gru 2008, o 16:44

Ja jak wysłałem zgłoszenie w Sierpniu 2003 to bodajże w Lutym 2004 dopiero miałem net. Ale to dawno było i nie było takiej infrastruktury. Teraz chyba te terminy są szybsze.
Anonymous
 

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez ttsi@jawnet » 1 gru 2008, o 17:23

z tego co wiem to lepiej isc do ac i podpisac papiery i szybko w ciagu tygodnia do trzech tygodni wpadaja i montuja ja tak miałem z bezprzewodowym .
ttsi@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez seba@jawnet » 1 gru 2008, o 17:57

nodle@poczta.jaw.pl napisał(a):jestem zdecydowany na art-com... złożyłem wniosek o instalacje przez strone www. Kiedy moge spodziewać się jakiejś reakcji z ich strony bo czekam juz ponad tydzień i nic? :( zależny mi na czasie...



Myślałem, że moja odpowiedź była wystarczająca. Na Twojej ulicy niema możliwości podłączenia sieci kablowej z firmy ART-COM. Dodatkowo, przyłącze sieci bezprzewodowej w tej lokalizacji jest możliwe do realizacji wyłącznie po wizji lokalnej u przyszłego abonenta.

W celu lepszego poinformowania o tym fakcie wykręcam numer (zostawiony w formularzu) aby poinformować o tym osobiście.
Sebastian Pycia
koordynator sieci jawnet.pl ;)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez nodle@portal » 1 gru 2008, o 18:09

oki, juz wszystko wyjaśnione :D - jutro zobaczymy czy jest możliwość instalacji radiowej :)
nodle@portal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Jakie firmy zakładają internet w Jaworznie?

Postprzez raiderx@jawnet » 23 mar 2009, o 21:01

W sumie się dziwię czemu w blokach na Pszczelniku nie ma ani kablówki ani ARTCOMu hmm może się nie opłaca przewodu kłaść, albo po prostu nikt nie pomyślał.
Avatar użytkownika
raiderx@jawnet
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00


Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron