Radiówka a taryfy

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Radiówka a taryfy

Postprzez Anonymous » 10 sty 2007, o 14:17

Witam. Mam pytanie do AC. Otóż gdy chciałem zwiększyć sobie taryfe, powiedziano mi że jest to niemożliwe ponieważ korzystam z radiówki, a radiówka korzysta z czestotliwości 2,4 Ghz i jest to niemozliwe( chciałem jedynie taryfe medium , nie większą czyli 512 kb). Co dziwne firma Victor stosunkowo młoda i mała firma w porownaniu do AC oferuje swoim uzytkownikom do 1 Mb na radiowce, a AC tlyko do 320kb :| . Moze dlatego mogą puscic 1 mb bo zmodernizowali niedawno siec na 5 Ghz ale wątpie żeby to mialo duze znaczenie , ponieważ zuważyłem paradoks i jestem ciekaw jak go ktoś z AC wytłumaczy. Gdy w godzinach od 00:00 do wczesnych godzin rannych wejde na dsl.cz to jest czarno na bialym ze połaczenie oscyluje w granicach 512 kb, a i pliki z www sciągam z predkoscia 60 bk/s. Wiec pytam o co chodzi, sami sobie zaprzeczacie :!: .
Z tego własnie powodu złozylem wypowiedzenie umowy , ktore mija 31 stycznia.
Jakby do tego czasu rusyzlo cos w tej sprawie to kto wie , moze nawet wybiore sie do waszej siedziby i anuluje ten papierek ;)
Anonymous
 

Radiówka a taryfy

Postprzez konrads@jawnet » 10 sty 2007, o 17:00

Według mnie firma Art Com wyraziła sie jasno :)
Avatar użytkownika
konrads@jawnet
 
Posty: 144
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Radiówka a taryfy

Postprzez leszekz@jawnet » 10 sty 2007, o 19:19

tak zapytam; straszysz czy obiecujesz ? ;) sam mówisz, że masz wybór, to o co ci chodzi ?
a co do AC to nadal obiecują (hehe..jest to niestety, ich zbójeckie prawo wolnorynkowe) , ale napewno juz nie straszą :D
choć patrz, Tobie nie obiecali.....
Avatar użytkownika
leszekz@jawnet
 
Posty: 73
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Radiówka a taryfy

Postprzez Anonymous » 10 sty 2007, o 21:50

Victor to tlyko przykład, nie miałem tu namyśli że " jak nie zwiekszycie mi taryfy to ide do nich" bo w mojej okolicy pewnie nawet nie maja nadajników. Mam poprostu dobrego znajomego, który serwisuje całą sieć w Victorze ;)
Anonymous
 

Radiówka a taryfy

Postprzez son@jawnet » 11 sty 2007, o 09:54

Spytu, wiem z doświadczenia jak wygląda internet w Victorze ;) i nie wierz we wszystko ....
Avatar użytkownika
son@jawnet
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2006, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Radiówka a taryfy

Postprzez Anonymous » 11 sty 2007, o 11:51

Dobra zapomnijcie o Victorze :P , chcialbym jednak zeby ktos z AC wytłumaczyl dlaczego sie nei da zwiekszyc taryfy, jak noca leci normalnie 512
Anonymous
 

Radiówka a taryfy

Postprzez Anonymous » 11 sty 2007, o 12:34

z ac to chyba srednio ktos czyta to forum, zadzwon i zapytaj
Anonymous
 

Radiówka a taryfy

Postprzez matekg@jawnet » 11 sty 2007, o 17:16

Zadzwonisz to odpowiedzą że pracują nad tym aby było szybciej i na tym się kończy.
Sam jestem posiadaczem radiówki i myślę że powinni nam dać jakąś szanse na szybsze łącze,gdyż to w godzinach popołudniowych strasznie kuleje
matekg@jawnet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Radiówka a taryfy

Postprzez Anonymous » 11 sty 2007, o 19:59

A ja powiem tak miałem ten sam problem co ty prosiłem się dopytywałem dzwoniłem i dostałem przyłacze radiowe zdolne do wyższych taryf kosztowało mnie to 750zł i teraz mam taryfe extremum napewno niczego niezałatwisz skamląc na forum weź przejdź się do AC i pogadaj np z Sebą jeżeli jest tylko taka możliwość żeby Cię przełaczyć to napewno to zrobią ale pójdzie Ci to po portfelu.dodatkow wydaje mi się że to też zależy od Anteny(Bazy) do której jesteś podpięty bo ona ma tam sobie jakąś przepustowośc i musiało by jej tam troszku zostać żeby podnieśc Ci tą taryfe.No ale to tylko moje domysły.
Co do victora pracował tam mój znajomy i do tej pory naśmiewa się z ludzi który są pod nich podpięci szczerze mówiąc to z tego co widziałem to internet który możesz sobie złapać za friko na rynku w krakowie jest ciut lepszy.
Proponuje Ci zamiast skamleć przejść się do AC i pogadać konkretnie bo z reguły w przypadku radiówki odmawiają ze względu na wysokie koszty.W sumie z Ac zrezygnujesz to co założysz jak wszędzie limity wtedy nawet gdy będziesz miał większy download to i tak zbytnio go niewykorzystasz.
Anonymous
 

Radiówka a taryfy

Postprzez seba@jawnet » 13 sty 2007, o 18:56

Dzięki darkboy za udział w temacie, gdyż już wiele przekazałeś.

Również mam swoje prywatne odczucia do jaworznickiej konkurencji. Ciekawe czemu średnio raz w miesiącu przechodzi do nas klient radiowy z victora (zauważ, że oni mają 1 zł instalacja - my 490 zł), ale nie wnikam. Pamiętacie jak chwaliliście WIELKIE Interecho? Zapraszam dzisiaj na ich stronę www: www.interecho.pl Victor zmodernizował sieć na 5ghz? acha i co dali klientom karty i anteny 5 ghz? a może postawili nadajnik (ile jeden?) pięciogigowy i podłączają do nich klientów na 2,4? Wyślij swojego kolegę na jakieś szkolenie skoro opowiada Ci takie bajki.

Czy ma znaczenie? tak ma - gdyż radio 5 ghz jest 5 razy szybsze niż 2,4

Wracając do Twojego pytania. Troszkę go nie rozumiem gdyż piszesz, cyt: "chciałem jedynie taryfę medium , nie większą czyli 512 kb" Taryfa medium to 768 kbit/s, a więc jakieś 50 % szybciej. Jeśli zgodzimy się zwiększyć przepustowość Tobie to musimy dać taką możliwość każdemu, a spowoduje to nie "przyspieszenie" a zwolnienie internetu. gdyż nie będzie Wam brakowało internetu a przepustowości po sieci lokalnej a dokładnie na linku Twoja karta - Accespoint na stacji radiowej. Więc nie dość, że się będziesz wkurzał, że podniosłeś taryfę, jak zrobi to więcej osób to przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego.

Teraz wracając do radia 5 Ghz. W naszej sieci wszystkie linki jakie posiadamy które łączą stacje radiowe, będź też bloki są linkami pięciogigowymi, w sieci jest również ok "nastu" klientów którzy posiadają taki sprzęt, jednakże nadal jest to wydatek 40 % wyższy ok standardowego oraz niestety nie osiągalny jeszcze w 50 % lokalizacji (z 30 nadajników)

Jeśli moja odpowiedź jest zakręcona to oczekuję konkretnych pytań - padną konkretne odpowiedzi
Z moich informacji jesteś z nami do końca miesiąca, napisz kiedyś maila jak tam w victorze, oraz jeszcze jedno - przejdź sobie kompa jakimś adawarem gdyż masz troszkę syfu na kompie:)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron