Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Jaki system operacyjny wybrać to może być proste, ale co w nim później zainstalować może już przysporzyć o ból głowy.

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez 4n1a@jawnet » 12 gru 2006, o 12:26

Posiada ktoś moze sterowniki do pły gigabyte ga-k8vt800(k8 trition) te na dyskietce co trzeba doinstalowac(wciskając F6) przy instalacji xp? Probowałam takze 2gim sposobem zainstalowac poprzez wylaczenie RAID'a lecz przy pierwszym resecie(przy przejsciu do graficznego interfejsu instalacji) stanela instalacja i pojawil sie czarny ekran...
4n1a@jawnet
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 wrz 2005, o 23:00

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez Anonymous » 12 gru 2006, o 12:48

tez mialem ten klopot poprostu w biosie przestaw na naped cd czy dvd jak masz wsadz plyte i odpal kompa zastartujie ci z plyty
Anonymous
 

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez 4n1a@jawnet » 12 gru 2006, o 13:47

ale przy pierwszym restarcie zmieniac musze w biosie na HDD bo inaczej z plyty startuje i od nowa zaczyna instalacje, a nie kontynuuje ją w trybie graficznym...
4n1a@jawnet
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 wrz 2005, o 23:00

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez Anonymous » 12 gru 2006, o 14:27

tak do samej instalacji zmieniasz na naped a po wgraniu systemu musisz zmienic spowrotem na hdd,i wtedy wgrywaj reszte
Anonymous
 

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez Anonymous » 12 gru 2006, o 15:19

Jesli chodzi o start z plyty - mozesz 4n1a zostawic sobie w ten sposob na czas calej instalacji. Podczas uruchamiania obrazu startowego plyty masz informacje, ze zostanie ona uruchomiona (instalator po raz kolejny) jesli cokolwiek nacisniesz. Wiec wystarczy ten temat olac i nic nie naciskac.

Co zas tyczy sie sterownikow dla sata (z lub bez mozliwosci RAID) - trzeba miec przygotowana dyskietke z nimi, ktora wsadzasz podczas uruchamiana kompa. Podczas ladowania instalatora windows jest informacja o zaladowaniu odpowiednich sterownikow z innego medium (F6 jak dobrze pamietam - co pojawilo sie juz wsrod wypowiedzi).

Innym, wygodniejszym na dluzsza mete sposobem jest stworzenie plytki z Windows XP ktora ma dograne sterowniki dla twojego kontrolera sata. Sluzy do tego programik nLite - instrukcja postepowania o ile dobrze pamietam jest umieszczona na jego stronie internetowej.
Anonymous
 

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez Anonymous » 12 gru 2006, o 17:56

ostatni raz w życiu kupiłem płytę Gigabyte. To jest tak "marudna płyta-firma" że nigdy więcej.mam same przykre doświadczenia z niespodziewanymi resetami. Przez miesiąc się męczyłem, żeby dojść że jej nie odpowiada wersja sterowików do karty graficznej, a wymieniłem po drodze wszystkie komponenty hardwarowe. Tera działa, ale przez ten miesiąc dorobiłem się siwych włosów :?: :shock: :evil:
Anonymous
 

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez Anonymous » 12 gru 2006, o 17:57

o kurka... wykorzystałem konto córki sorry
Anonymous
 

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez Anonymous » 12 gru 2006, o 18:11

Jesli chodzi o GIGABYATE to sie tez zgadzam cuda sie dzieja podczas instalacji :!:
Anonymous
 

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez barton@jawnet » 12 gru 2006, o 22:40

Cuda sie dzieją , zależnie od cudaka :) ja z płytami Gigbyte mam same dobre wspomnienia...
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Instalacja xp na dysku sata - jak?!

Postprzez Anonymous » 13 gru 2006, o 00:22

prawda taka ze jakbys 4n1a nie zgubila dyskietki ze sterami do sata to nawet by tego topicu nei bylo :D, wiec nie mozna mowic ze to wina gigabyte
Anonymous
 

Następna strona

Powrót do Software czyli oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron