Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez zborek@jawnet » 17 sie 2006, o 09:17

Tak jak w temacie, posiadam taryfę medium666, czyli teoretycznie lekko ponad 80kB/s. Z drugiej strony torrent nie chce wyjść ponad magiczne 30kB/s. Wszystko inne jest wyłączone, nic nie zrzucam z http/ftp. Co jest grane? Torrenty posiadają po kilkaset, a czasami kilka tysięcy seedów/peerów i jest dalej tak samo, czyli źle. Może ktoś mi coś poradzi? Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Używam uTorrenta, lekko zmodyfikowałem domyślną konfigurację (od razu uprzedzam, że jest w porządku). Z góry dzięki za pomoc.
zborek@jawnet
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez Anonymous » 17 sie 2006, o 09:46

Najlepiej spróbować z porządnego trackera np PT,SCT,TL,TB,PB,
Anonymous
 

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez Anonymous » 17 sie 2006, o 10:01

dokladnie, sprobuj porzadnych trackerow. Na tych publicznych typu demonoid, tnp.net.pl itp. zauwazylem pewna zaleznosc, ze jesli scaiga sie plik i albo lacze ma stosunkowo niski upload (np. ADSL), albo wlacza sie limit uploadu, to download leci mniej wiecej z taka sama predkoscia. I tak mam zawsze. Zapuszczam torrenta, leci 50-100 kB, ale upload wali np. 600 kB/s (wiadomo, pijawy i cienkie polskie lacza), no to ja np. przycinam to do 60 kB/s i download mam wtedy maks 70 kB/s Natomiast jesli pozostawia sie ten UL rzedu 400 kB/s, to po czasie dojdzie DL do takich predkosci. Widocznie tak sa skonfigurowane te trackery, zeby najpierw rozprowadzac material posrod ludzi, ktorzy to potem beda seedowac z wieksza predkoscia i dlatego te osoby beda miec wyzszy priorytet przy sciaganiu.

Natomiast takich regul absolutnie nie ma jesli chodzi o PT, TB, czy TL. Aha, jak ktos chce invite'a na PT albo na TL, to mam jeszcze kilka ;) Msg na priv.
Anonymous
 

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez zborek@jawnet » 17 sie 2006, o 10:16

Dzięki za informację! Nie rozumiem tylko jednego, korzystam z prywatnego trackera na którym jest kontrolowane ratio użytkownika, wobec czego łącze powinno być wykorzystywane maksymalnie, Podobnie jak na ogólnodostęonych trackerach maksymalny DL to ~30kB/s. Spróbuję na tych trackerach, które poleciliście. Jeszcze raz dzięki chłopaki!
zborek@jawnet
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez Anonymous » 17 sie 2006, o 11:50

ostatnio testujemy z sasiadem na spolke netie 1,5 Mbita i musze przyznac, ze na kazdym trackerze DL mamy okolo 185 kB/s, takze nie jest zle. Widocznie cos masz zle skonfigurowane w utorrencie albo wina lezy po stronie AC.
Anonymous
 

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez Anonymous » 17 sie 2006, o 13:45

Ja też mam taryfe 666 i moje DL to 30 kilo , a co do Ul to prawie wcale , a korzystam tylko z jednego trackera gdzie na starym łączy interecho miałem max ile mi pozwoliło łącze.
Dziwi mnie to ,że Art-com przy naszej taryfie i tak cos blokuje ???
Sądze ,że to kwestia Priorytetu na serwerze pewnie jest najniższy??
Trzeba skontaktowac się z adminem i to wyjaśni bo płacimy za łącze które tak naprawde jest wykorzystywane w 40% :d
Anonymous
 

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez doda1@jawnet » 17 sie 2006, o 19:56

widze ze koledzy nie wiedzą za co płacą ,proponuje pocztać specyfikacje owej taryfy.
Download i upload nie sa synchroniczne.
doda1@jawnet
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15 sie 2006, o 23:00

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez aerodeck@jawnet » 18 sie 2006, o 22:22

To dziwne co piszesz acz kolwiek jest to możliwe bo różne przypadki się zdażają. Mam tą samą taryfe co i TY a mimo to mam DL 60 i czasami więcej a UL też na przyzwoitym poziomie chociaż mój blok nie jest podpięty do światłowodu tylko mam łącze radiowe. Zalecam Ci osobistą wizyte w AC lub tel do Seby lub kogoś innego z AC.
Avatar użytkownika
aerodeck@jawnet
 
Posty: 119
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Taryfa Medium666 i max 30kB/s z torrenta?!

Postprzez Anonymous » 18 sie 2006, o 22:34

nie ma co dywagowac, tylko dzwonic do firmy i zrobic awanture. sa wakacje, czesc ludzi wyjechala, wiec oblozenie netu nie jest 100%. Powinniscie miec wszystko w limitach przypisanych taryfom.
Anonymous
 


Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron