eDonkey

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

eDonkey

Postprzez beowulf@jawnet » 2 kwi 2006, o 17:37

Mam pytanie (pewnie juz wiele razy poruszane)...
Mianowicie - czemu w naszej sieci tak strasznie dzialaja wszelkiego rodzaju eMule, eDonkeye etc...
Video, ktore znajomy sciagal 1h ja sciagam od 2h i mam juz cale 0% (a zrodel jest wystarczajaca ilosc)??

Blokady "z gory"??
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

eDonkey

Postprzez Anonymous » 3 kwi 2006, o 10:42

Moze nawet nie tyle blokady co ustawianie priorytetow na dane porty. Aha, no i dochodza do tego wszystkie NATy i inne takie pasci.
Anonymous
 

eDonkey

Postprzez xyno@jawnet » 3 kwi 2006, o 22:46

zamow sobie wieksza taryfe i zewnetrzne ip.
xyno@jawnet
 
Posty: 156
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

eDonkey

Postprzez scarab@jawnet » 4 kwi 2006, o 09:37

a niby dlaczego nie moze byc normalnie dzialajacego w osla w standardowej? "zacheta" do wykupienia drozszej? :shock: A zewn ip nie ma tu wiele do rzeczy...
Avatar użytkownika
scarab@jawnet
 
Posty: 101
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

eDonkey

Postprzez xyno@jawnet » 4 kwi 2006, o 09:51

akurat w emule ma zasadnicze znaczenie..... :ugeek:
xyno@jawnet
 
Posty: 156
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

eDonkey

Postprzez scarab@jawnet » 4 kwi 2006, o 11:15

jakie poza wieksza iloscia zrodel? Majac highid mozna sciagac od ludzi z lowid i highid, a majac lowid tylko od ludzi z highid, to jedyna roznica - mniej zrodel. Jesli znajde plik (majac lowid) i podlaczy mnie zalozmy do 200 ludzi z highid to gdybym mial highid podlaczyloby mnie lacznie powiedzmy do 500 i tyle, ale od tych 200 tak czy inaczej powinno dac sie sciagac bez wzgledu czy ma sie lowid czy highid a sie nie da. A upload praktycznie nie istnieje... :shock:
Pomijajac juz wszystko uwazasz ze miliony ludzi bez zewn ip czy przekierowanych portow (czyli z lowid) siedza na osle tylko po to zeby grzac procka bo i tak nic nie sciagna? :shock:
Avatar użytkownika
scarab@jawnet
 
Posty: 101
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

eDonkey

Postprzez Anonymous » 4 kwi 2006, o 21:05

nie wiem jak dziala dokladnie Emule, ale w swojej sieci na uczelni zauwazylem, ze te kompy, ktore maja wewnetrzne IP bez przekierowania to ciagna okolo 20-30 kB/s. Natomiast te z pelnym przekierowaniem portow wyciagaja nawet 2 MB/s. Ale komp jest tak zamulony wtedy, ze nie da sie na nim w ogole pracowac. BA!! Nic sie nie da na nim robic. Nawet Emula trzeba wylaczac przez CTRL+ALT+DEL :D Z torrentami jest podobnie. Tylko ze uTorrent tak nie obciaza kompa, a rekordowy transfer jaki ostatnio wyciagnelismy to 3,5 MB na jednego kompa, a lacznie 8,5 MB/s na czterech kompach jednoczesnie.
Anonymous
 

eDonkey

Postprzez mazi@jawnet » 9 kwi 2006, o 12:22

hmmmmm tez chce sobie tak potestowac :P
mazi@jawnet
 
Posty: 122
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00


Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron