Głosna muzyka!!!

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Głosna muzyka!!!

Postprzez grzkac@jawnet » 14 lut 2006, o 20:48

Za zakłocanie ciszy nocnej możesz zostać ukarany z art. 51.1 Kodeksu Wykroczeń, gdybyś słuchał w godz. od 6-22 możesz dostać kare z art. 52 Kodeksu Wykroczeń. za zakłócanie porządku publicznego. W obu przypadkach za 1 razem dostaniesz upomnienie ustne. Za drugim razem możesz zostać ukarany grzywną i sprawa może trafić do Sądu Grodzkiego. Również to co barton pisał - wykluczyć z Wspólnoty mieszkaniowej......A propo sąsiadka wyłanczając Ci pra również podlega karze i to znacznie wyższej - ponieważ nałoża się na nią kilka paragrafów.....
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Głosna muzyka!!!

Postprzez lion@jawnet » 14 lut 2006, o 21:37

okey a wiec tak dzisaij dajmy na to sluchalem techno co nie no dalem na dosyc duze basy bo wiadomo nowe glosniki to sie lubi glosniej wlaczyc....a jej maz jest po nocy i to coedziennie i spi do 18-19 to pytanie ja nigdy nie moge wlaczyc muzyki glosniej robie to wiadomo przychodze ze szkoly okolo 15 i leci sobie...a ta jeb jeb jeb w dzrwio najpierw takie niby upomnienie co nie jak wychodze to nikogo nie ma ale ja czekam dalej i patrze a tu gosc wychodzi i do puszki a ja do niego co on kur robi i zaczyna mnie straszyc palami ja juz dzwonilem na policjke i mowielm ze mi tak robi i zebym sie zglosil dfo dzielnicowego?....tylko akurat ta sasiadka jest tak walnieta ze jej nawet przeszkadza jak ktos glosniej autem jedzie i sie zali i tak odchodzac od muzyki ze bedzie pisac petycjhe zeby to na Ost na ul Klonowej nie byklo parkingow !!! powalona .....a wracajac do sprawy muzyki to slucham jej moze cgodzine dziennie glosno to co juz nie moge wogole jej sluchac glosno przeciez to nie cisza!!
lion@jawnet
 
Posty: 76
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Głosna muzyka!!!

Postprzez Anonymous » 14 lut 2006, o 23:17

Wnioskuje że troche młody jesteś , takie bieganie po klatce i odłączanie prądu to już przesada. Chyba czas żeby rodzice porozmawiali z sąsiadem.
Anonymous
 

Głosna muzyka!!!

Postprzez lion@jawnet » 14 lut 2006, o 23:20

mlody nie mlody <18 lat > ale sam potrafie z nia rozmawiac niestety troche sie unioslem i jej nagadalem dzis popoludniu po probie koljengo odlaczenia pradu !! zobaczymy co dalej jutro musze zadzwonic do dzielnicowego moze to cos da?
lion@jawnet
 
Posty: 76
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Głosna muzyka!!!

Postprzez Anonymous » 14 lut 2006, o 23:57

Po pierwsze - zasady pozycia sasiedzkiego to podstawa. Jednak ja widze, ze trafiles na szczegolnie wredny typ sasiedzki (prezentujacy podejscie wiejskie: mieszkam kompletnie sama). Rozwiazanie proste to sluchawki, ale to niekoniecznie musi cie satysfakcjonowac.

Najlepiej dowiedz sie jakie masz prawa - tzn co moze grozic tej osobie za zabawy z pradem. Podejrzewam, ze telefon do PKE (bo raczej oni sa dostawca pradu i do nich nalezy instalacja) powinien duzo wyjasnic (nie podawaj od razu nazwiska i nie donos), a pozniej z taka wiedza mozesz na spokojnie z sasiadami porozmawiac (zainicjuj sam spotkanie w normalny sposob). Sam tez nie jestes pewnie aniolkiem ale jesli nie dajesz za bardzo "po garach" to trzymam kciuki za zalatwienie sprawy. pozdrowka
Anonymous
 

Głosna muzyka!!!

Postprzez Anonymous » 15 lut 2006, o 08:40

lion niestety przewaznie zyjemy w komunie jaka sa blokowiska i niestety musimy dostosowac sie do ogolnie przyjetych norm wspolzycia ustalanych przez zarzadcow budynku, a halas to juz typowa zmora naszych czasow:jedni glosno krzycza, inni glosno puszczaja muze, itp. nie ma innej rady jak ugoda z sasiadka albo...wlasny dom :cry:
Anonymous
 

Głosna muzyka!!!

Postprzez Anonymous » 15 lut 2006, o 12:37

Mialem jakies 2 lata temu ten sam problem, głośna muzyka w godzinach popolodniwych czy wieczornych tymbardziej ze głosniki mam 220 watowe, glosno zachowujace sie towarzystwo (imprezy). Czasem nawet jak bylo juz gróbo po 1 w nocy, powiem szczerze ze sasiedzi srednio co 30 minut klupali mi na drzwi, ale tylko otwieralem i mowilem ze mi tez przeszkadza jak pani kotlety w niedziele glosno tucze..:D:D, do czasu pewnego dnia, glosna muzyka i slysze klupanie na drzwi, otwieram a tam pies, dostalem ostrzezenie ustne, wiec pomyslalem sobie ze kij w bary i bawilem sie dalej, wszyscy sasiedzi z klatki napisali na mnie petycje, podpisali sie i przekazali dzielnicowemu.Skaczylo sie tak ze otrzymalem 500zł kary za zaklucanie spokoju mieszkanców!Teraz juz nie daje tak po garach bo mnie kieszen nie swedzi a wiem ze dostal bym teraz o wiele wiecej!Ale nie ma tego złego ostatnio zadzwonilem sobie na psy jak mi babka w niedziele mszy slkuchala głosno i przyjechali:D, powiedzialem ze nie popuszcze bede taki jak i oni!!Takze powiem Ci tyle ze lepiej na tym wyjdziesz jak troszke sciszysz albo wytlumisz sobie sciany w pokoju:)
Anonymous
 

Głosna muzyka!!!

Postprzez grzkac@jawnet » 15 lut 2006, o 13:21

najlepiej iść do dzielnicowego zanim ona pójdzie....jak mieszkasz na ost to w tych sprawach z dzielnicowym idzie sie dogadac ;)
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Głosna muzyka!!!

Postprzez iwan@jawnet » 15 lut 2006, o 14:45

a mnie sie wydaje że przesadzasz. Mnie też wkur*** jak przychodze do domu zmęczony a któryś moich durnych sąsiadów włącza głośno muzyke. Słuchawki nie są takie drogie.
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Głosna muzyka!!!

Postprzez beowulf@jawnet » 15 lut 2006, o 15:01

Tak BTW - nie wiem, czy instalacje naleza do PKE, czy nie do ENION [dawniej BZE]. Bo to ENION zajmuje sie dostarczaniem pradu, EIII jest od produkcji. ALe to tak mimochodem...

Napewno sasiad, ktory glosno slucha muzyki, jest uciazliwy, zwlaszcza, kiedy czlowiek chce miec spokoj. I pewien jestem, ze gdyby ktos mi po nocach robil imprezy albo calymi dniami nawalal glosno muze [glosno na tyle, ze bym to slyszal nawet, kiedy siedze w sluchawkach na uszach etc...] to sam bym sie staral cos z tym zrobic - wcale mnie to nie dziwi.
Ja staram sie nie wkurzac nawet domownikow - mam sluchawki, i nawet jak sluchawki sa na max, to slychac mnie w moim pokoju tylko bo to jednak mocno wytlumia - jak gram, to piec tez nie jest na max, na tyle, zebym sie slyszal, ale zeby nikt sie nie wkurzal. Ale nigdy nie wpadlbym na pomysl, zeby zamiast do dzielnicowego isc z taka sprawa na wlasna reke majstrowac przy instalacji - co moze sie skonczyc dla mnie gorzej niz dla tego, komu chcialem zrobic na zlosc.

Tak wiec, sugeruje sciszenie, a kazde kolejne proby manipulowania pradem zglaszac do dzielnicowego...
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron