Złapany w sieci !

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 6 wrz 2005, o 15:01

kurde nie wiem co się tak czepiacie AC. Moim zdaniem firma jest w porządku (nie mam tam rodziny). Za te grosze macie dostęp do usług, łącze fakt mogłoby być szybkie - ale kupcie za tą cene neo czy netie i też będziecie narzekać. Czy polskie społeczeństwo jest już tak skonstruowane że tylko narzeka? Tu jakiś "rocznik" jojcy o tym że wifi jest niezabezpieczone i stoi otworem. A powiedz mi chłopie gdzie tak nie jest?! Dobra też wymienie 5-10 firm które MOGĄ sobie na to pozwolić. Ale wiadomo że czegoś co jest dziurawe (WIFI) nie zabezpieczysz w 100% mozes ztylko wyeliminować atak scripts kiddies czy innych "pseudo" hakereskich ugrupowań.
Dobra niech AC pobawi się i nich szyfruje każde połączenie - wiesz jaki to jest spadek? Już teraz ludzie narzekają na transfer wiesz co to by spowodowało. A teraz niech się cieszą ludzie z miejsc do których "kabel" nie doszedł i niech używają póki co.

Mówisz że skrypt do przechwytywania MAC po ip zajmuje kilkanaście linijek.. według moich obliczeń nie biorąc pod uwagę interprertra poleceń to 2 - ale nie wnikam. Poza tym po co pisać jak wystarczy znajomość dwóch programów (arp i ping) i już takie coś masz.

Czy chłopak był dobry? Jak widać nie w końcu został złapany.
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 24 wrz 2005, o 19:45

:)
odp. 3. - N/c

1. Jeśli zwiną mi samochód, który byl bardzo dobrze zabezpieczony to stwierdze, ze koles byl dobry bo ominął moje zabezpieczenia.

2. Jeśli zwinęli by mi mój superzabezpieczony samochód dlatego, że mój sąsiad/kolega powiedział jak ominąć zabezpieczenia - to stwierdziłbym, że to nie kolega, tylko sk.....

A.D. 1. -> Przypadek AC, który niezabezpiecza swoich łącz przed dostępem osób obcych, to tak jakby zostawil drzwi nie tylko otwarte ale uchylone ;)
A.D. 2. -> Maciej P. miał życzliwych ;) .

Podobno sprawa się już zakończyła więzieniem ?
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 25 wrz 2005, o 08:06

źle mówisz.. i to bardzo źle.
Zawsze jest możliwość wpięcia się na lewo - szczególnie że seba już informował że skrzynka w bloku została naruszona. Kwestia wytropienia później takiej osoby to już inna sprawa.
Nie możesz porównywać takiej kradzieży do kradzieży źle zabezpieczonego samochodu. Powiedz mi co Ty na tym straciłeś? Pewnie nic.. a ci którzy na tym stracili zapewne wiedzieli o sąsiedzie z bloku więc o co cała sytuacja? Mentalność polaka.. ktoś ma za free a ja płace? no co wy.. trzeba donieść.. i tak działa system zabezpieczeń nie tylko ac. Fakt że można sprawdzać TTL itd. ale po co?:) jak są inne niezawodne (jak się okazuje) sposoby.
Moim zdaniem chłopak odpowie tylko za naruszenie własności AC (znieszczenie skrzynki). EOT
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez pysio@jawnet » 25 wrz 2005, o 19:52

złodziejstwo trzeba tępić w zarodku i co do tego nie ma żadnej dyskusji,a to że mnie to nic nie kosztuje to jest chore podejście.Znam go i mieszkałem w tym bloku i nikt z tych co mieli internet nie wiedział o tym.Stać go było na abonament ale po co płacic jak mozna mieć za darmo.Czy tak to rozumujesz?
Złodziej to złodziej,nieważne co kradnie.
Avatar użytkownika
pysio@jawnet
 
Posty: 280
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 25 wrz 2005, o 20:44

nie ważne co kradnie.. masz orginalnego windows? office? GRY? A te setki mp3?
dobra nie chce się kłócić... mamy różne podejście..
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez mrd@jawnet » 28 wrz 2005, o 15:03

To prawda Maciej P. miał życzliwych.
mrd@jawnet
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Złapany w sieci !

Postprzez seba@jawnet » 29 wrz 2005, o 07:35

widocznie CI życzliwi go nie urchonili
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 29 wrz 2005, o 10:16

skonczmy moze ten topic. Zlodziej zawsze jest zlodziejem, bez roznicy co ukradnie. A AC nie umie zabezpieczyc sieci i tyle. Wifi stoi otworem i byle dzieciak moze hackowac. A net kablowy tez jest calkiem latwy do obejscia.
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 29 wrz 2005, o 10:20

Pysio: W takim razie zaproś do swojego domu Policję i niech poślą ci dysk do analizy - jeśli miałeś JAKIKOLWIEK program na którego nie miałeś: faktury zakupu, oryginalnej licencji, oryginalnej płyty, masz 10 miesięcy wyroku i grzywnę. Jeśli jesteś twardy call 997.

Założę się że w 99,9% polskich domostw znajdzie się coś nielegalnego.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia....
1. WiFi stoi otworem, nie ma żadnego zabezpieczenia (ktoś pisał, że ze względu na szybkość)
2. Wpięcie kabla było do puszki w piwnicy (zabezpieczenie - 4 śrubki typu "krzyżak") a nie do zabezpieczonej na klucz puszki na piętrach.

Co tak właściwie kradł ? Sygnał?

We Wrocławiu i Krakowie na rynku jest taka opcja, że internet jest za free.
http://www.biznesnet.pl/a/6642/Bezp%C5%82atny-dost%C4%99p-do-Internetu-na-wroc%C5%82awskim-Rynku
W jaworznie narazie WiFi też jest za free....skoro nie ma zabezpieczeń....to nie ma kradzieży.
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez emumaster@jawnet » 29 wrz 2005, o 12:00

Czyli wedlug Ciebie jak zostawisz otwarty samochod i Ci go ukradna to tez jest dobrze i nie ma przestepstwa bo bylo otwarte??
emumaster@jawnet
 
Posty: 256
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron