Screeny z DOS

Jaki system operacyjny wybrać to może być proste, ale co w nim później zainstalować może już przysporzyć o ból głowy.

Screeny z DOS

Postprzez barton@jawnet » 24 sie 2005, o 08:36

Witam - mam taki problem - potrzebuję programy chodzące pod Dosem "złapać" jako obrazy , w dowolnym formacie , gif,jpg,bmp - potem sobie je przerobię . Wiadomo że pod Windą - to klawisz Print Scrn - i potem do Painta wkleić - to najprostsze rozwiązanie - ale jak zrobić coś podobnego pod Dosem ?

PS. Zdjęcia cyfrowe odpadają ..
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Screeny z DOS

Postprzez Anonymous » 24 sie 2005, o 09:25

captur22 :)

captur22.zip : Screen grabber with timer; saves GIFs
pcxdmp93.zip : EGA and (S)VGA screen grabber
scthf158.zip : ScreenThief; Screen capture to GIF/PCX/TIF/BMP

Wszystkie wykorzystują znaną technikę z sVGA.
http://www.3dgamers.com/utils/

Tu możesz je pobrać.

Pamiętam też że była komenda GRAPHICS która umożliwiała wydrukowania zawartości ekranu, później skaner... ale za dużo zabawy.

Najprostrzą metodą jaka przychodzi mi do głowy jest uruchomienie systemu w systemie. Z pomocą przychodzą takie narzędzia jak vmware, qemu, bochs, etc. Uruchomisz przykładowo sobie linux (bo wiem że masz) i zainstalujesz qemu.
Później już tylko:
qemu -hda /dev/hda1 (załóżmy że na tej partycji jest system który chcesz obserowować).

No i robisz screen :) i tyle. Mam nadzieje że chociaż troche pomogłem.

BTW nie ździwiłbym się jakby ktoś podał jedną komende z dos która robi screen - nie moje czasy :) za młody jestem. Swoją drogą nie wiem czy wykorzystuje FB bo jeśli tak to można właśnie z fb obraz przechwycić.. ale to już inna bajka.
Anonymous
 

Screeny z DOS

Postprzez wiqert@jawnet » 24 sie 2005, o 13:08

nikt cie nie zdziwi :D bo takiej komendy raczej nie ma :D
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Screeny z DOS

Postprzez Anonymous » 24 sie 2005, o 13:49

a i owszem jest ;) wszystko zależy od wersji Dos. Wiele było rozwijanych przez osoby prywatne i nie raz bardziej przypominało to shella.. i znalazłem takiego które np capture jest standardowym elementem.
Anonymous
 


Powrót do Software czyli oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron