Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Postprzez Anonymous » 2 lip 2005, o 21:27

Panie barton, jest Pan kolejna osoba ktora nie rozumie o co mi chodzi!!!! mi nie chodzi o to by sie wlamywac, tylko wiedziec ze nalezy sie bronic!!!! ja osobiescie uzywam kompa do celow multimedialnych :P a to ze ktos moze miec net za free... hmm osobiescie nie widze w tym nic zlego, jestem za tym by osoby ktore wiedza jak korzystac z takich dobrodziejstw moga z nich korzystac, ale najczesciej dla "oszustow" takie lacza sa za slabe ;) a nawet te 49 zl nie robi problemu by zaplacic, bezpieczenstwo z radiowkami to jest specyficzna sprawa i jak ktos jest specem od radiowek (bezpieczenstwa) to jest rozchwytywany, bo nie ma dobrego zabezpieczenia na cos co jest wokol nas i bylo nie bylo pakiety takowe trafiaja do nas... a odnosnie sniffu, nie wybrazam sobie sieci na hubach, wiec to jest lekka aluzja do operatora by takich urzadzen sie pozbyc, ale watpie by AC mialo gdzies huba na swojej sieci i to nie z powodu braku zabezpieczenia tylko slabych osiagow. TAK WIEC APELUJE JESZCZE RAZ, TOPIC POWSTAL BY ZNAC ZAGROZENIA A NIE BYL TUTORIALEM JAK SIE WLAMAC... pozatym z tego co piszesz to powinnismy zabronic korzystania z google.pl bo wyszukuje straszne rzeczy!!! ktore napewno nie sa do celow multimedialnych, sam sie ucze i z doswiadczenia zauwazylem ze najlatwiej sie bronic wiedzac czym cie atakuja!!
A odnosnie mapki, jakby ktos takowa posiadal.... ;) oczywiscie mowimy o hotspotach:P
Anonymous
 

Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Postprzez barton@jawnet » 2 lip 2005, o 21:39

no i temat się rozwinął ...nie jestem za tym aby informację utajnić , bo faktycznie można dużo w necie znaleźć, ale jestem za tym aby pewnych rzeczy nie ukazywać na forum , pewnych tajemnic, nazw programów...Ja , Ty , Mariusz zapewne , jestem tego pewien, nie mamy złych zamiarów, ale pisząc na "temat" i podając ..znaki drogowe wskazujemy tylko młodszym i ambitniejszym ..do czego jeszcze można komputer wykorzystać ....i wyktywam niebezpieczeństwo...i tyle na temat...
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Postprzez Anonymous » 2 lip 2005, o 21:40

tutaj się troszkę nie zgodzę. Uważam że wykorzystywanie swojej wiedzy do celów prywatnych (w sensie net za free) jest już wykroczeniem poza pewną etykę. Oczywiście sieci radiowych w 100% ze względu na samą budowę nie da się zabezpieczyć. To prawie tak jak z bluetooth w komórkach czy laptopach. Ideologia tworzenia była chora i do tego się nawet "włamywać" nie trzeba, bo samo daje Ci dostęp. Reasumując uważam że jeżeli znajdzie się jakąś dziurę powinną się ją zgłosić jak najszybciej. Szczególnie gdy mówimy o włąsnym ISP, w końcu to on jest nasz "bramą na świat".
Anonymous
 

Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Postprzez Anonymous » 2 lip 2005, o 21:44

oki to prosimy AC o switche programowalne :P i o AP z RADIUSEM :D
Anonymous
 

Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Postprzez Anonymous » 2 lip 2005, o 21:47

Barton ma 100% racji, proponuję EOT
Anonymous
 

Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Postprzez Anonymous » 2 lip 2005, o 21:47

osobiscie walcze tylko z jedna firma dostarczajaca neta przez radio (teren krakowa) bo mnie wlasciciel zdenerwowal, bo uzywalem p2p i lacze mu blokowalem :D zerwalem umowe ;) mam innego dostawce a pan nie lubiacy p2p wkrotce zbankrutuje ;)
Anonymous
 

Bezpieczenstwo w sieci jawnet...

Postprzez barton@jawnet » 2 lip 2005, o 21:52

Odpisałem więcej ...:) ale zgodnie z zasadą - EOT :)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron