Akwaryści;)

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 5 lut 2007, o 11:02

to fakt tylko bocje dorosłe zywia sie slimakami, niestety na warunki pojemnosciowe mojego mniejszego akwarium Bocja nie ma miejsca:/ Sa jeszcze jakies preparaty ale nie uzywalem ich wiec nie moge ocenic, ja pozbylem sie slimakow po wymianie wody i, wygotowaniu zwiru i wymianie roslinek, na szczescie roblem znikl :)
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez xytrass@jawnet » 5 lut 2007, o 20:01

heh, ja nie raz wygotowywalem zwir, i jakos zawsze przezyly:/ z czasem pewnie sie pojawia;)
Co do BOcji to rowniez w moim kolosie sie nie pomieści.JA na chwile obecna mam 4 Neonki, i 1 Bojownika , zamierzam kupi jeszcze 6 neonow. A tak poza tym jak wam sie roslinki rozwijaja? I jakie macie oswietlenia?
xytrass@jawnet
 
Posty: 211
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 8 mar 2007, o 09:23

Ja bym zaproponowal hodowac pyszczaki lub pielegnice jedza wszystko co wpadnie do akwarium i nie potrzebuja jakis warunkow tylko ze cena rybek nie jest pszystepna ale 10zl za sztuke to chyba nie jest wiele i dobrze jest sobie wymienic swietlowki jak masz orginalne w obudowie na zabijanie glonow i wybarwienie rybek ja takie cos posiadam i jest swietny efekt
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 8 mar 2007, o 10:23

A pyszczaki to co jak nie ryby pielegnicowate??Co do chodowli tych ryb trzeba spelniac pewne wymogi, minimum zbiornik 120L, jezeli juz zdecydujemy sie na chodowle pyszczakow niestety musimy zrezygnowac z innych rybek, te rybki wymagaja stalego dostarczania im zywego pokarmu, wystrój akwarium tez musi byc odpowiedni ( duzo konstrukcji kamiennych.Co do chodowli roślinek przede wszystkim trzeba zapewnic im odpowiednie oswietlenie, wiele roslin zgnije jezeli bedziemy uzywac w akwarium tylko swietlowek, to jest zbyt slabe i rozproszone swiatlo, dlatego jezeli masz wieksze akwarium to zamontuj jeszcze zwykla zarowke ok 60W.Wiec Tobi nie opowiadaj glupot ze do chodowli ryb z rodziny pielegnicowatych nie trzeba spelniac odpowiednich warunkow, wlasnie ze sa to ryby najbardziej wymagajace odpowiedniej opieki, dlatego tez polecane sa doswiadczonym chodowca!Na poczatek najlepiej zajmij sie chodowla, mieczyków, molinezji, pawie oka (tzw głupiki) sa to ryby najprostrze w chodowli i nie maja zbyt wielkich wymogow do rozmnazania sie :)
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 2 kwi 2008, o 20:14

Popieram, sporo osób w Jaworznie pasjonuje się akwarystyką. Dziś niewiele mam czasu ale w niedługo napiszę coś o swoim akwa. Jedna fotka, będą następne.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=225eb2c9abb68ffc
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 3 kwi 2008, o 19:33

Mam dwa gurami mozaikowe do odstapienia maj po okolo 10 cm. Sa deczko zaduze do mojego 112.
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 3 kwi 2008, o 19:42

Zawsze chciałem mieć jakąś fajna rybke, ale boje sie że by ze mną nie wytrzymała. Raz zdechł mi pająk :) :|
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 6 kwi 2008, o 06:37

Powracając do sklepów zoo to polecam www.sklepmalawi.pl, www.trzmiel.pl, i mój osiedlowy "Skalar" na Starowiejskiej. Rewelacyjne zaopatrzenie mają też w Auchan Sosnowiec w Marine zoo na pasażu.
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 6 kwi 2008, o 06:46

Jeđli chodyi o moje akwa to jest toŁ

112 l., obsada ogolna, nawozenie co2 z bimbrowni (tanie i rewelaczjne), dodatkowo Planta gainer pro ferro+. Oswietlenie 2 x 18 W aqua glo 18000 K. Filtrowanie Aquael turbo 650 (ceramika + mechaniczny), kaskada z weglem. Tlo IDY (styropian palony czarny ).Podloze

1. Tetra COMPLETE SUBSTRATE
2. Tetra AQUA NITRATE MINUS
3. Żwirek biały 2 - 4 mm

Wszystko w normie:

Ph 7.2
NO3 25 mg/l
NO2 0 mg/l
GH 7-14 d
KH 6 d


Piszcie o swoich baniakach, rybach i co tam wam plywa. Warto rozwinac forum.
Anonymous
 

Akwaryści;)

Postprzez Anonymous » 12 kwi 2008, o 20:09

Widze niewiele akwarystw tu zaglada a szkoda. Oddam w dobre rece 8 brzanek sumatrzanskich po okolo 5 cm.
Anonymous
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron