Internet Bezprzewodowy - w jakiej sieci??

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Internet Bezprzewodowy - w jakiej sieci??

Postprzez goro@jawnet » 23 wrz 2006, o 17:47

Witam wszystkich. Temat dla ludzi wiedzących oco chodzi. Nie ukrywam ze troszke slabo z moja wiedza w tym temacie dlatego tez prosze o pomoc i doradzenie z jakiej sieci wziasc taki internet: orange, era czy moze plus, jaki modem a raczej karte modemowa na gprs na edge czy jaki? moze ma ktos stycznosc z takim dostepem do netu? i wie jak to jest u nas w jaworznie z zasiegiem i jak to chodzi, oraz czy lepiej na abonament czy np na pre-paida w plusie bo jest taka opcja?? Dodam ze net ma byc do laptopa i ma byc uzywany nie tylko w jaworznie-czeste wyjazdy... jesli ktos wie cos w tym temacie prosiłbym o wypowiedzenie sie... Pozdrawiam...
goro@jawnet
 
Posty: 53
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Internet Bezprzewodowy - w jakiej sieci??

Postprzez seba@jawnet » 24 wrz 2006, o 13:17

Twój Internet Standard za 60 zł (niewiem czy netto czy brutto) z limitem 500 mega masz transfer zależy od nadajnika do jakiego jesteś podłączony.

Wg oficjalnej mapy zasięgu (zasięg na zewnątrz budynków):
http://www.orange.pl/portal/map/map/int_tech?id=1458917

powinieneś mieć 100 kbp/s, ja korzystając z karty orange w domu często miałem połączenie tylko GPRS czyli 40 kbit/s. Po przekroczeniu limitu (500 mega) jeszcze Ci obcinają transfer.

W Jaworznie w bloku realny transfer jaki osiągasz to jakies 5 kilobajtów:)

Lepiej jest poza miastem jak korzystasz z nadajników UMTS wtedy masz 200 kilo - juz lepiej, ale to tylko miasta wojewódzkie - no i nadal ten limit:/

to tak pokrótce - jak temat się rozwinie napisze więcej
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Internet Bezprzewodowy - w jakiej sieci??

Postprzez goro@jawnet » 24 wrz 2006, o 14:26

prawde mowiac to w bloku bedzie niewiele korzystane z niego głownie chodiz o wyjazdy w góry i korzystanie z internetu tam... dlatego chce sie dowiedziec jakie kto ma opinie na temat takiego internetu i ktorą siec poleca... obecnie mam okazje kupic modem SE GC85 + karta simdata z plusa za dobrą kase i zastanawiam sie... jedyny minus to to ze 100mb kosztuje 30zł zastanawiam sie ile gg pobiera jak sie siedzi np 10 godzin dziennie ile sciaga wtedy mb danych jako tako... seba jak masz wiecej info to pisz napewno sie przyda!!:) pozdrowka...
goro@jawnet
 
Posty: 53
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Internet Bezprzewodowy - w jakiej sieci??

Postprzez Anonymous » 24 wrz 2006, o 20:39

jezeli chodzi Ci glownie o Gg to 100mb starczy Ci spokojnie na ponad miesiac.
Anonymous
 


Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron