Światła na leopoldzie !!!

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez adek@jawnet » 7 lip 2013, o 19:45

hawkmoon@poczta.jaw.pl napisał(a):To powiem jak było podczas projektowania - droga miała być zaprojektowana jako GP - główna, ruchu przyspieszonego, czyli standard "gierkówki". Dość rygorystyczne są przy takim parametrze odległości skrzyżowań co min. 600 czy 800 metrów w obszarze zabudowy. Wszystkie wloty i wyloty dróg bocznych mogły być obsługiwane jako prawoskręty czyli nie-skrzyżowania. Takie lepsze zjazdy publiczne.

Więc panowie policjanci podchodzą do tego jak projektant i administracja budowlana, która zatwierdziła projekt - zjazd do sklepu nie jest skrzyżowaniem. Klient włączając się do ruchu i tak wie, że jest na zabudowanym czyli nie pojedzie więcej niż 50 km/h. Czyli nie przekroczy dopuszczalnej.

Wszyscy powyżej 60 km/h popełniają wykroczenie.



Czyli Ci co jadą od centrum mogą jechać 60 km/h, ale na tej samej drodze jadący z Carrefoura już tylko 50 km/h, a ja myślałem że prawo jest równe wobec wszystkich. Nie czepiam się, po prostu twierdzę, że brakuje dodatkowe znaku 60km/h.
adek@jawnet
 
Posty: 116
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez hawkmoon@portal » 7 lip 2013, o 19:52

Tam i tak jest, proszę o wybaczenie, ale nie znajduję innego słowa - "sraczka" znakowa. Po głębokiej analizie okazało się, że te znaki wszystkie muszą być, bo przepisy wymagają
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez tomek70@portal » 7 lip 2013, o 20:57

A ja mam pytanie odnosnie skrzyzowania Szczakowska-Grunwaldzka.Powyzej przystanku w kier. Szczakowej zaczyna sie klomb.Kiedys przed przebudową rosl tam zywoplot, a za nim wysokie swierki.Wyrwano zywoplot porzucono na trawnik i lezy do dzis.Nikt go nie usunał,nie posadzil nowego.A przy okazji uschło jedno drzewo - czeka na wyciecie i posadzenie nowego.Skrecając za przystankiem w parking na odcinku 2-3 metrow brakuje asfaltu - dziwnie to wygląda. I jeszcze jedno. Jadąc przez nasze nowe skrzyzowania na OST w ciagu ul.Tysiaclecia widac ,że wypadaja kostki, a jadac rowerem wpada sie w niezłe dziury - czy ktos sie tym zajmie ?
tomek70@portal
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez motylas@jawnet » 7 lip 2013, o 22:19

5. Kto odpowiada za nadzór całej budowy drogi na długoszynie remont remontem ale nowy asfalt jest nie do przyjęcia przez wszelkie normy a jazda po rozkopanych odcinkach to istne eldorado. Dziura na dziurze kamieniami zagania;)

jakieś 3 tyg temu jechalem na dlugoszyn i jest tam w pewnym miejscu na "dobrym" pasie tak fajnie urwany asfalt na dlugosci gdzies z 10 metrów chyba z 20 cm w doł.
Jechalem 30km/h slonce swiecilo i niezauwazyłem tej "skarpy" ;]. Efekt - misa olejowa na złom i 500 zł nie moje. Nie chciałem sie bawic w policje bo nie bylbym pewien czy by mi miasto zwrocilo koszty + jeszcze laweta w takim wypadku ... a tak to zdazylem dojechac w kilka minut do mechanika zanim mi sie kontrolka zaswiecila.
motylas@jawnet
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 lut 2007, o 00:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez bogna48@portal » 8 lip 2013, o 06:58

hawkmoon@poczta.jaw.pl napisał(a):To nie jest kwestia wstrzelenia. Nie mają zielonego, bo właśnie czekają abyś mogła przejść...


Na czerwonym?
bogna48@portal
 
Posty: 110
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez zlotko@portal » 8 lip 2013, o 07:57

Proponuje Panu postac sobie z frasobliwym czterolatkiem miedzy pasami na wysepce, najlepiej z siatą zakupów dodatkowo w ręce. Większych zakupów na obie ręce się nie da, bo kto utrzyma dziecko, aby nie wpadło pod koła pędzących samochodów. Gdzie auta pędzą przed i za nami.
A co z matkami, które mają małe dziecko w wózku i kolejne koło ??? Sam Pan napisał ze czeka się to tylko 120 s, a tam mamy do przejścia od manhatanu 4 jezdnie, więc trzeba odczekac dokładnie 10 minut. To jest śmieszne. Parę metrów, a zajmuje 10 minut. Idąc od strony statolia wystarczy kilka sekund wydłużyc czas oczekiwania aut od Piłsudskiego i obie jezdnie przejdzie się za jednym razem.
zlotko@portal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez azurro@portal » 8 lip 2013, o 22:02

a ja się pytam gdzie jest zakaz parkowania po jednej stronie Pocztowej i policja która by go egzekwowała od kierowców droga przestała być drożna ludziska parkują po obu stronach drogi i później są jaja i wyzwiska
Avatar użytkownika
azurro@portal
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez dawcamocy@portal » 8 lip 2013, o 22:41

A ja mam takie pytanie - czy zbierająca się woda przed skrzyżowaniem ze światłami obok Biurolandu jest popełnioną przez drogowców gafą i niedopatrzeniem, czy wedle myśli inżynierskiej tak ma być? Pytam, bo raz byłem świadkiem ochlapania rowerzysty w tym miejscu, a drugi raz sam się w deszczówce wykąpałem biegnąc tamtędy. Pomijam już ewidentną wine kierowców, ale myślę, że mogli nie zauważyć lub też nie zdążyć wyhamować.

Druga rzecz mi się przypomniała - moim zdaniem oznakowanie miejsc, w których przeprowadza się aktualnie poprawki na Leopoldzie woła o pomstę do nieba. Nie dalej jak kilka dni temu - kierunek w stronę centrum, jakieś 40-50 metrów za przystankiem facet na lewym pasem chciał -jadąc przede mną - zjechać na prawy pas. Dużo nie brakło a wleciałby w słupki. Chyba domyślił się po co trąbiłem - oznaczeń zero. A jadąc za autobusem też ciężko zauważyć. Niebezpieczne to trochę.
Avatar użytkownika
dawcamocy@portal
 
Posty: 184
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno/Warszawa

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez andziek@portal » 9 lip 2013, o 08:09

zlotko@poczta.jaw.pl napisał(a):Proponuje Panu postac sobie z frasobliwym czterolatkiem miedzy pasami na wysepce, najlepiej z siatą zakupów dodatkowo w ręce. Większych zakupów na obie ręce się nie da, bo kto utrzyma dziecko, aby nie wpadło pod koła pędzących samochodów. Gdzie auta pędzą przed i za nami.
A co z matkami, które mają małe dziecko w wózku i kolejne koło ??? Sam Pan napisał ze czeka się to tylko 120 s, a tam mamy do przejścia od manhatanu 4 jezdnie, więc trzeba odczekac dokładnie 10 minut. To jest śmieszne. Parę metrów, a zajmuje 10 minut. Idąc od strony statolia wystarczy kilka sekund wydłużyc czas oczekiwania aut od Piłsudskiego i obie jezdnie przejdzie się za jednym razem.


ja mam dokladnie ten sam problem :| zakupy w 2-ch rekach i dwoje dzieciakow, a przechodzenie przez te swiatla to jakas masakra, wszyscy narzekaja jak tam stoja
andziek@portal
 
Posty: 71
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez kupeekk@portal » 9 lip 2013, o 08:17

hawkamoon nie opowiadaj głupot. Nie robicie budowy dróg od nowa tylko remonty gruntowne or zera ale remonty.

Jak z Podłęża jest prawoskręt i pas rozpędowy to go zostawiliście, jak ze Szczakowskiej w kierunku OST można było zrobić prawoskręt i pas rozpędowy to go nie zrobiliście i tak jest na większości nowych skrzyżowań. Na OST też nie ma prawoskrętu i pasa rozpędowego i skrzyżowanie się blokuje jak autobus wyjeżdża. Z Martyniaków w prawo też mógł być pas rozpędowy, że już nie wspomnę o wyjeździe z EJIII z Wojska Polskiego gdzie też mógł być prawoskręty.


kupeekk@portal
 
Posty: 63
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron