Światła na leopoldzie !!!

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez netkuba@portal » 23 lip 2013, o 15:12

A czy to miasto buduje te stacje?, inwestor kupuje działkę i buduje co chcę, oczywiście zgodnie z PZP. Nie można zabronić 1 osobie budować stację, a 2 nie.
Avatar użytkownika
netkuba@portal
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez dewrew@portal » 23 lip 2013, o 18:08

ja wiem ze nie miasto, ale chyba miasto wydaje zezwolenia na budowę. czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tego jakos nie reguluje?
dewrew@portal
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez ozarek@jawnet » 23 lip 2013, o 20:08

hawkmoon@poczta.jaw.pl napisał(a): Kiedy ruch jest mniejszy sygnalizacja, która nie dostaje zgłoszeń z pętli indukcyjnych zatopionych w asfalcie lub z kamer detekcji, włącza zielone dla pieszych wcześniej.

Wydłużając czas dla pieszych skracamy go dla samochodów. I mogą pojawić się uzasadnione pretensje ze strony kierowców, że się skrzyżowanie dławi.


problem w tym, że sygnalizacja w Jaworznie nie ma nic wspólnego z pętlami itp detekcjami ruchu.
Zielona fala nie istnieje w żadnym kierunku, ruszając z jakiegokolwiek czerwonego, na odcinku statoil-skrzyżowanie na wysoki brzeg, jest 90% szans na kolejne czerwone na następnych światłach w każdym głównym kierunku.
Testowałem w różnych godzinach i z różnymi wariacjami prędkości, w zakresie ograniczeń bardzo rygorystycznie przestrzeganych, tak z licznika jak i gps i nijak to nie gra ze sobą.
Jedyne miejsce gdzie jest widoczny wpływ pętli to wyjazd z wysokiego brzegu, po pojawieniu się tam samochodu w przeciągu kilkunastu sekund robi się czerwone dla kierunku głównego. Delikatnie sprawę określając to jest głupota i grozi wypadkiem bo cykl przełączenia nie bierze pod uwagę aut na drodze głównej!.
Generalnie osoby odpowiedzialne za synchronizację świateł powinny dostać nagany z wpisem do akt, bo to co wprowadzono nie ma nic wspólnego z synchronizacją.
Avatar użytkownika
ozarek@jawnet
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez ozarek@jawnet » 23 lip 2013, o 20:18

dewrew@poczta.jaw.pl napisał(a):w okolicy skrzyżowania na osiedlu stałym mamy z 5 stacji paliwowych. teraz buduje się kolejna między carrfeourem a orlenem. Z kolei w centrum Jaworzna brak. Kto wydaje w mieście takie zezwolenia na budowę, że stoi stacja przed? Wiem, że takie przypadki to nie tylko w Jaworznie, ale czy zdrowy rozsądek zaginął?

właśnie zdrowy rozsądek wyprowadza stacje benzynowe z centrów miast. Stacja wymaga bardzo wyśrubowanych przepisów ppoz, sporej przestrzeni na zbiorniki itp.
Natomiast fakt istnienia kilku stacji w okolicy prowadzi do przepychanek cenowych, a to działa tylko na plus dla kieszeni.
Avatar użytkownika
ozarek@jawnet
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez mayki@portal » 23 lip 2013, o 21:28

ozarek@jawnet.pl napisał(a):Natomiast fakt istnienia kilku stacji w okolicy prowadzi do przepychanek cenowych, a to działa tylko na plus dla kieszeni.


Niestety nie w Jaworznie.
Avatar użytkownika
mayki@portal
 
Posty: 661
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez ozarek@jawnet » 25 lip 2013, o 11:07

mayki@poczta.jaw.pl napisał(a):

Niestety nie w Jaworznie.


pojeździj po okolicy i zobacz jakie są ceny paliw.
Dwa przykłady z brzegu;
1. weekendowe i środowe obniżki na lukoilu są kopiowane przez nowy lotos
2. po wybudowaniu 1-2-3 kolo orlena ceny na orlenie spadły
Avatar użytkownika
ozarek@jawnet
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez tomek70@portal » 27 lip 2013, o 20:49

tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):A ja mam pytanie odnosnie skrzyzowania Szczakowska-Grunwaldzka.Powyzej przystanku w kier. Szczakowej zaczyna sie klomb.Kiedys przed przebudową rosl tam zywoplot, a za nim wysokie swierki.Wyrwano zywoplot porzucono na trawnik i lezy do dzis.Nikt go nie usunał,nie posadzil nowego.A przy okazji uschło jedno drzewo - czeka na wyciecie i posadzenie nowego.Skrecając za przystankiem w parking na odcinku 2-3 metrow brakuje asfaltu - dziwnie to wygląda. I jeszcze jedno. Jadąc przez nasze nowe skrzyzowania na OST w ciagu ul.Tysiaclecia widac ,że wypadaja kostki, a jadac rowerem wpada sie w niezłe dziury - czy ktos sie tym zajmie ?
Ponawiam po raz drugi pytanie-czy naprawde odpowiedz jest tak trudna ?
tomek70@portal
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez mayki@portal » 28 lip 2013, o 15:38

ozarek@jawnet.pl napisał(a):
Dwa przykłady z brzegu;
1. weekendowe i środowe obniżki na lukoilu są kopiowane przez nowy lotos
2. po wybudowaniu 1-2-3 kolo orlena ceny na orlenie spadły


Konkurencyjne stacje to są w Trzebinii. Na 123 z obsługą tankowałem w piątek ON 20- 22gr taniej niż na Statoil w Jaworznie. A ceny na Orlenie spadły do poziomu cen Statoil więc to nie jest przykład konkurencji bo poza Orlenem na OST Statoil ma najwyższe ceny. Tankowanie na Lukoil sobie daruję - szkoda mi silnika. Liczę jeszcze na Shella.
I proszę nie pisać, że w Trzebini jest rafineria. Ile razy byłem w Płocku pod Orlenem tyle razy było tam najdroższe paliwo w okolicy.
Avatar użytkownika
mayki@portal
 
Posty: 661
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez ozarek@jawnet » 30 lip 2013, o 13:08

mayki@poczta.jaw.pl napisał(a):
Konkurencyjne stacje to są w Trzebinii. Na 123 z obsługą tankowałem w piątek ON 20- 22gr taniej niż na Statoil w Jaworznie. A ceny na Orlenie spadły do poziomu cen Statoil więc to nie jest przykład konkurencji bo poza Orlenem na OST Statoil ma najwyższe ceny. Tankowanie na Lukoil sobie daruję - szkoda mi silnika. Liczę jeszcze na Shella.
I proszę nie pisać, że w Trzebini jest rafineria. Ile razy byłem w Płocku pod Orlenem tyle razy było tam najdroższe paliwo w okolicy.


Statoil jest najdroższy od kilku lat (pomijam absurdy z BP na Krakowskiej) i porównywanie jego cen do innych stacji w mieście daje spore różnice.
Wszyscy tak na ten LukOil psioczą tutaj, a jakoś tam ciągle ruch, mają bdb ceny i nikt nie potrafi podać realnych przykładów dlaczego tak psioczy... dziwne...
Co do trzebini to tak już jest, że w jednym rejonie taniej w innym drożej, w rybniku też jest taniej niż w jaw, ale co z tego? W mysłowicach jest drożej no i?
Avatar użytkownika
ozarek@jawnet
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez jawman@portal » 30 lip 2013, o 13:20

ozarek@jawnet.pl napisał(a):Wszyscy tak na ten LukOil psioczą tutaj, a jakoś tam ciągle ruch, mają bdb ceny i nikt nie potrafi podać realnych przykładów dlaczego tak psioczy... dziwne...

Wiesz, ja Ci podam kila realnych powodów.
Pierwszy i najważniejszy h:evil:wa obsługa. Żeby zatankować LPG to trzeba się prosić, żeby ktoś łaskawie wylazł i Ci ten gaz zatankował.
Drugi powód, gównianej jakości paliwo (ja odczuwam jak po zatankowaniu silnik zaczyna mulić.
Trzeci powód niemiła obsługa.

Byłem tam już trochę czasu temu ale podejrzewam, że nic się nie zmieniło do dzisiaj.
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron