Czysta ciekawość...

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Czysta ciekawość...

Postprzez Anonymous » 4 cze 2005, o 18:04

Zastanawiam się czy skoro nasze poczynania i ruch bitów i bajtów jaki ma miejscre na naszych sieciówkach sa obserwowane i z całą pewnością komasowane gdzieś w archiwach jawnetu... to czy można by było uzyskac informacje ile dotychczas (czyli od czasu podpięci do sieci) udało sie danej osobie ściągnąć, wysłać - ciekawoska powiecie? nikomu niepotrzebna? -> być może jednak mając takie dane można porównać i zrobić jakąś jedną warytość średnią, która odzwierciedlała by naszą wydajność... wydajnośc sieci...

- jak się na ten pomysł zapatruje ekipa ac ? - możecie (macie) takie dane udostępnić ?
- ktoś powie... ze jest to niepotrzebne i że ochrona danych osobowych... zgoda - zatem można by takie informacje umieścić w zakładce "Twoje konto" tu na stronie jawnetu

no nie wiem - jakie jest wasze zdanie ? Ja osobiście jestem ciekaw... czy to już TB leca... czy jeszcze nie : )

pozdro, i co złego to nie ja... : )
Anonymous
 

Czysta ciekawość...

Postprzez Anonymous » 4 cze 2005, o 18:47

Wszystko sie da zrobic, ale po co? Jak chcesz sobie liczyc dane to sa odpowiednie programy do zliczania danych przesylanych przez karte sieciowa. Jak jestes tym zainteresowany, to Ci czegos poszukam. AC by mial za duzo danych do liczenia i moglby nie wyrobic. Ale jest to spokojnie do zrobienia. TPSA tez cos takiego robi, ale tez im niezbyt dokladnie to wychodzi i zdaza sie, ze ludzie placa za dodatkowe dane, mimo ze licznik nie pokazywal takiego zasysania.
Anonymous
 

Czysta ciekawość...

Postprzez Anonymous » 4 cze 2005, o 19:29

Popatrz na temat - ja wcale od nikogo nie wymagam aby to drobili, szukali, pracowali nad tym - to moja czysta ciekawość : ) - i nadal potrzymuję to że jaby gdzies takie dane były pod ręką... powtórze - pod ręką - to chętnie bym je zobaczył... i tu znowu - z czystej ciekawości : )

Doskonale wiem że są programy do liczenia takich bajerków - sam niegdyś uzywałem programu DUmeter - ciekawy był... no ale jak każdy tego typu program, mało użyteczny - pełnił rolę raczej informacyjną : )

no nic... jakby co to dajcie znać : )
Anonymous
 

Czysta ciekawość...

Postprzez seba@jawnet » 6 cze 2005, o 11:26

co do archiwów to będzie problem. Ale co do przesyłanych danych w sieci w ciągu jednego dnia myślę, iż niebędzie problemu;)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Czysta ciekawość...

Postprzez seba@jawnet » 6 cze 2005, o 15:54

aktualnie w sieci jest 23Mb/s ruchu, natomiast wczoraj wieczorkiem było 31,6 Mb/s.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron