Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez barton@jawnet » 13 sty 2009, o 19:23

Skoro piszesz o kilku postach , to nie jestem świętym aby wiedzieć o który ci chodziło.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez gancu@jawnet » 13 sty 2009, o 20:37

Ja pozwolę sobie powrócić do pewnego tematu...

barton@jawnet.pl napisał(a):Psów owszem , żal ale mnie bardziej bezdomnych ludzi. Trzeba to po prostu rozróżniać.


Tak, tylko jak często się słyszy, że bezdomny dostaje ofertę, żeby przespać się w ciepłym kącie. Jednak wybiera picie jabola w lesie. Dodatkowo sam "sra" byle gdzie (po sobie nie posprząta), butelek z jaboli i innych pierdół też nie potrafią wyrzucić do śmieci, kradną studzienki kanalizacyjne, żeby zarobić na alkohol (do takiej studzienki przecież zawsze może wpaść np. jakieś dziecko). Oczywiście nie wszyscy, ale czy taki bezdomny człowiek, o którym napisałem czymś się różni od bezdomnego zwierzęcia poza tym, że jest istotą rozumną, może porozumieć się z innymi i zawsze sobie jakoś poradzi? Czemu on nie potrafi po sobie zostawić czystości?
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez kaze@jawnet » 13 sty 2009, o 20:45

Widać, że nie znasz tematu. Przejdź się do schroniska - to dowiesz się co i jak.

Co do tego,że można wpaść do studzienki. Pies też mógł mieć wściekliznę i mógł kogoś pogryźć.
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez fanreal@jawnet » 14 sty 2009, o 12:41

Ja to bym proponował poprosić ctv żeby może zapytali panów ze straży miejskiej jak wygląda sytuacja z psami i niech im przedstawią sytuację autora tego wątku. Niech się wstydzą...
Avatar użytkownika
fanreal@jawnet
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez barborka-design@portal » 14 sty 2009, o 19:08

Drodzy moi.. W tej chwili wróciłam z pracy. Idąc na Osiedli Stałym zobaczyłam tego pieska, siedzi przy pierwszym wieżowcu od przystanku na Katowice. Siedzi na śniegu!!!!!!! Wołałam go ale popatrzył tylko.. jest zainteresowany samochodami. Podobnie wtedy, tego dnia,,patrzył na nasze twarze ale przede wszystkim na samochody, był oszolomiony ale nie ściekły tylko przerażony... on niedawno miał z pewnością właściciela.. i prawdopodobnie wyrzucono go z auta. Wyrzucono go w miejscu pełnym ludzi.. więc właściciel na szczęście przemyslał miejsce. Na szcęście to nie autostrada, bo jesteśmy my. Co robi??? Odzezwijcie sie
barborka-design@portal
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez gancu@jawnet » 14 sty 2009, o 19:49

kaze@jawnet.pl napisał(a):Widać, że nie znasz tematu. Przejdź się do schroniska - to dowiesz się co i jak.


A Ty odwiedzasz schroniska, że jesteś taki oczytany w tym? Czy pomogłeś chociaż jednemu "bezdomnemu" człowiekowi bezinteresownie?

kaze@jawnet.pl napisał(a):Co do tego,że można wpaść do studzienki. Pies też mógł mieć wściekliznę i mógł kogoś pogryźć.


Co do tego kto może mieć wściekliznę to bym się zastanowił.
Poza tym zacytuje pewne zdanie, które kiedyś usłyszałem: "Pokaż jaki masz stosunek do zwierząt, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem".

Przypomnę pewnie adres, pod którym można zobaczyć to człowiek potrafi robić bezdomnym psą:
http://www.dogomania.pl/forum/f402/olkusz-oboz-zaglady-zwierzat-wyslij-list-127970/

Na szczęście są jeszcze ludzie wrażliwi na zwierzęcą krzywdę!
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez barborka-design@portal » 14 sty 2009, o 20:02

Ludzie help... ten pies w tej chwili tam siedzi .. kolejny dzień siedzi na śniegu przy pierwszym wieżowcu od przystanku na Katowice .. Osiedle Stałe. Co robić????
barborka-design@portal
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez gancu@jawnet » 14 sty 2009, o 20:15

To może spróbuj go na noc wsiąść do domu (np. przy pomocy jakiegoś jedzenia). Pomożesz psu, będzie Ci wdzięczny i będziesz zadowolona. Zawsze można w jakiś sposób mu znaleźć nowy dom.
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez kaze@jawnet » 14 sty 2009, o 20:59

Widzisz Barbórka - nie odpowiedziałaś na moje pytanie. A z tego co widzę - to jedynie zadzwoniłaś do Straży Miejskiej - i nic więcej w tej sprawie nie zrobiłaś.

Taki z Ciebie obrońca zwierząt - a uprawiasz czystą spychologie. Wychodzisz z założenia, że najlepiej niech ktoś się tym zajmie, bo ja już to zgłosiłam. Trzeba było zadzwonić po hycla albo do schroniska - czyli do organizacji/osób , które zajmują się takimi przypadkami. Zawsze najlepszą drogą jest droga bezpośrednia. Jest przecież w Jaworznie TOZ - zajmowali się czyżykami to psem też powinni.

Swoją drogą - skoro pies ciągle tam jest - to kto go dokarmia ? A może ma Swojego właściciela, który go po prostu wypuszcza na kilka godzin.
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Bezdomnośc psów a STRAŻ MIEJSKA

Postprzez barborka-design@portal » 14 sty 2009, o 21:38

Właśnie wróciłyśmy.. szukałam go wokół wieżowców a potem wypuściłyśmy sie głębiej. Zabrałam sweter żeby polożyć go przy klatce,tak żeby oczywiście go widział, ale nie zostawiłam swetra bo psa nie ma. Może jutro bedzie gdy będę w drodze do pracy. Do osoby powyżej : nigdy nie wchodź na to forum. Jeżeli wejdziesz, wniosę prośbę do osób odpowiedzialnych za portal o usunięcie Twoich wypowiedzi.
barborka-design@portal
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron