Zawieszają mi sie gry ;/

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez tochixxl@jawnet » 30 wrz 2007, o 11:32

Wieszają mi się gierki (Battlefield2, C&CTiberiumWars) tak, że obraz się zatrzymuje, a dźwięk jest odtwarzany w kółko jeden fragment ścieżki, nie da się ani wyjść do wina, ani nic kompletnie (nie mam przycisku reset na obudowie..) więc musze zrobić hard, czyli odciąć zasilanie. Wie ktoś co może być przyczyną takiego zawieszania się gier? Karta graficzna (GF 7600GS) czy system operacyjny (Vista HP), czy coś innego? W innych grach ten problem nie występuje (RS:Vegas,GuildWars, STALKER). Zawieszają się w czasie grania, czasami od razu, a czasami po dłuższej chwili, bez względu na detale i rozdzielczość wyświetlania.
tochixxl@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez Anonymous » 30 wrz 2007, o 12:25

jeśli wszystko jest ok z pamiecia (a obstawiam, że tak skoro inne gry działają) to szukałbym winnego w windowsie (VISTA?!). Jak Ci się nudzi to postaw xp obok i sprawdź czy problem też występuje.
Anonymous
 

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez Anonymous » 30 wrz 2007, o 14:43

posprawdzaj temperatury zaraz po zawiasie
Anonymous
 

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez goomis@jawnet » 1 maja 2008, o 10:56

1. karta grafiki nie jest zachwycająca .... seria gs jest dużo gorsza od gt ... ale to raczej nie jest przyczyną problemów... zalecał bym byś zmienił system operacyjny.
Na windowsa viste jest jeszcze za wcześnie a na dodatek wciąż ma masę błędów a do tego ceny jak za taką niedoróbkę są po prostu kosmos...
a tu małe co nieco dla humoru :)
http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno&feature=related
goomis@jawnet
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez tochixxl@jawnet » 1 maja 2008, o 11:13

Dzięki za odpowiedzi. Komp był już 3 razy w naprawie z powodu tej właśnie usterki, bo wieszał się też normalnie w windowsie, podczas przeglądania neta itd. Przeinstalowali system operacyjny, wymienili procesor i płytę główną. Komp nadal się zawiesza...
Nie polecam firmy PC Factory, kompy oznaczone logiem PC2 na czarnym tle :!:
tochixxl@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez tochixxl@jawnet » 9 maja 2008, o 13:17

Ma ktoś jakieś propozycje co teraz wymienić? Procesor i płyta wymieniona, systemu nie wymienie, bo ten jest oryginalny... Jak tego złoma doprowadzić do stanu używalności? :geek:

Gwoli ciekawostki: po ostatniej naprawie w serwisie firmy PC Factory przestał działać wew. czytnik kart pamięci, a port USB przy nim działa w standardzie 1.0, a nie jak przed naprawą 2.0. :(
tochixxl@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez tochixxl@jawnet » 9 maja 2008, o 13:19

A poza tym, ten złom wiesza się też w windowsie, nawet jak sie nic nie robi. Czasami odejdę na chwilę, a on już wisi :shock:
tochixxl@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez barton@jawnet » 9 maja 2008, o 14:03

Komputer na gwarancji i takie przygody. Aż włos się na głowie jeży , jak sklepy czy serwisy traktują klienta.Ja proponowałbym zainstalowanie Windowsa XP Pro z service packiem 2 - dla przeprowadzenia prób tego komputera. Rozeznaj się , co to za płyta główna , na jakim chipsecie. Potem zassaj sterowniki dostępne na stronie producenta płyty głównej. Windows niby znajdzie swoje sterowniki , ale te od producentów działają lepiej i wydajniej. Aby wyeliminować całkowicie , że to wina Visty , a nie podzespołów komputera. Do grafiki zassaj najnowsze stery od nVidii oraz najnowszy DX. Zainstaluj te gry , które ci chodziły i te które się wieszały na Viście. Jeśli wszystko będzie chodzić normalnie i nie będzie to wina np.. słabego zasilacza czy kości ramu ,to winę za wszystko należy przypisać twojej orginalnej Viście, albo raczej sterowników , które zostały na niej zainstalowane.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez tochixxl@jawnet » 9 maja 2008, o 14:56

Sterowniki do płyty są zainstalowane z CD dołączonego do niej. Płyta Asus P5VD2-VM/S P4M900 SATA2 LAN RAID VGA uATX, procek C2D E4500 2,2 Ghz/800 Mhz LGA Box, Ram 2 x 1024 Samsung DDRAM2, zasilacz Enlight GPS-350AB C ATX12V 300W PFC.
tochixxl@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zawieszają mi sie gry ;/

Postprzez barton@jawnet » 9 maja 2008, o 16:00

Jak na współczesny sprzęt to zasilacz troszku ma za małą moc.Niby 300 W ale tak naprawdę , to będzie miał 30 % mniej - może to on jest powodem niestabilności komputera. Jeśli instalujesz sterowniki do płyty z oryginalnego CD - to zapewne są tam już sterowniki to Visty - lepiej to sprawdź





Zobacz :

http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t271700.html

Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości