Czas załączania się komputera po formacie! !help

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Czas załączania się komputera po formacie! !help

Postprzez bart89@jawnet » 19 mar 2007, o 07:29

Mam taki mały problem. Nie robiłem przez rok formata i w koncu udało mi się siebie zmuśić do tego.
Wiadomo,ze w XP format trzeba zmienic Primary Master zmienilem, wszystko pieknie windowsa sie zainstalowal, potem chciałem to przywrocic i wydawalo mi sie, ze przed formatem mialem opcje HDD, a teraz oprocz nr od 1 do 26, mam Auto, Cd/DVD i AR.. , więc dałem auto, tylko, że teraz komputer mi sie uruchamia zdeczka dlugo, (a to byl glowny powod formata, zeby chodzil szybciej) jest dlugo czarny ekran przed pojawieniem sie napisu Windows XP i po. Może mi ktos cos poradzic jak to przyspieszyc? Moze to glupie ale mierzylem czas i cos kolo 1:05 min sie załacza, wbrew pozorom wydaje sie to bardzo dlugo.
Pozdrawiam
bart
Avatar użytkownika
bart89@jawnet
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Czas załączania się komputera po formacie! !help

Postprzez robert7@jawnet » 19 mar 2007, o 10:32

:?: :?: :shock:
robert7@jawnet
 
Posty: 83
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Czas załączania się komputera po formacie! !help

Postprzez bart89@jawnet » 19 mar 2007, o 10:56

czyzby niejasno:P?
Avatar użytkownika
bart89@jawnet
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Czas załączania się komputera po formacie! !help

Postprzez macro_man@jawnet » 19 mar 2007, o 15:29

MI po formacie zawsze dlugo sie uruchamial zanim nie wgralem sterownikow do plyty glownej, potem przyspieszalo kilkukrotnie, wiec moze sproboj to zrobic.
macro_man@jawnet
 
Posty: 98
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Czas załączania się komputera po formacie! !help

Postprzez Anonymous » 22 mar 2007, o 17:40

"Wiadomo,ze w XP format trzeba zmienic Primary Master zmienilem(...)" Że niby co???
Jedyną rzeczą jaką trzeba zrobić przed instalacją windowsa xp to ustawić w biosie botowanie z płytki CD-Rom (w ustawieniach default jest to zazwyczaj ustawione).
Primary master to już zupełnie inna bajeczka dobry człowieku ;)
Ale dam ci rade: dysk twardy (hdd) na taśmie IDE1, napę optyczny na IDE2 (NIE UMIESZCZA SIĘ NAPĘDU OPTYCZNEGO NA TEJ SAMEJ TAŚMIE CO HDD!!!) i oba napędy ustawione zworkami na master (wiadomo, że wtedy będzie to komputer widział tak: hdd = Primary Master ; CD-Rom = Secondary Master) To chyba tyle.... aha i nie zapominać o sterach do płyty głównej itp, choć w moim przypadku pod XP nie ma konieczności takowej instalki i wszystko chodzi cacy.
Anonymous
 


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron