Poszukuję starszego laptopa z pamięciami DDR

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Poszukuję starszego laptopa z pamięciami DDR

Postprzez leeo@jawnet » 26 cze 2011, o 22:20

Potrzebuję pilnie przetestować kość pamięci DDR 512MB, gdyby ktoś miał takiego leciwego laptopa i byłby tak miły, że mógłbym wpiąć tą kość na chwilkę to będe bardzo wdzięczny. Kontakt gg: 4851239
Avatar użytkownika
leeo@jawnet
 
Posty: 301
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję starszego laptopa z pamięciami DDR

Postprzez ttadeusz@portal » 27 cze 2011, o 13:42

O ile mi wiadomo to nie tak łatwo bedzie sprawdzić kość pamięci w dowolnym laptopie. Nie każda pamięc "chodzi" w każdym laptopie. Napisz na priva jaka to kość albo z jakiego laptopa. Mam kilka różnych starych laptopów to może coś sie będzie dało zrobić.
Avatar użytkownika
ttadeusz@portal
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poszukuję starszego laptopa z pamięciami DDR

Postprzez barton@jawnet » 27 cze 2011, o 14:45

A co to na laptopach nie chodzą programy do testowania ramu ? ...są wielogodzinne testy "memtest" które zbadają ramy ...http://www.memtest86.com/

Jakby ktoś nie wiedział ..ramy nie da się przetestować w pięć minut . Tu programy testują każdą komórkę pamięci , zapisują w niej dane i potem je odczytują z analizą czy dane są zgodne czy przekłamane . Duża ilość ramu w kompie to kilka godzin testowania .
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję starszego laptopa z pamięciami DDR

Postprzez leeo@jawnet » 27 cze 2011, o 16:21

@ttadeusz kość to GOODRAM DDR 512 PC2700 SODIMM czyli popularne DDRy "jedynki" oznaczenie GR333S64L25/512 kupiłem ją do laptopa Acer Aspire 3630

@barton memtesta znam, problem w tym że laptop na tej kości nie daje się uruchomić, wogóle jej nie widzi i chciałem na szybko wpiąć do innego i zobaczyć czy kostka jest uwalona.
Avatar użytkownika
leeo@jawnet
 
Posty: 301
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję starszego laptopa z pamięciami DDR

Postprzez sympatyczny997@portal » 27 cze 2011, o 16:32

Poszukaj w muzeum. Podobno najstarsze pamiętają platoniczną miłość obecnego Derektora do byłej uczennicy z liceuma...:D
sympatyczny997@portal
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron