polaczenie sie z baza danych aplet

Masz jakieś uwagi czy też spostrzeżenia dotyczące prowadzonych przez nas serwisów, podziel się nimi

polaczenie sie z baza danych aplet

Postprzez Anonymous » 13 sie 2005, o 11:41

Witam
Pisze sobie maly aplecik ktory bedzie laczyl sie z baza danych i potrzebuje drobnej pomocy
przykladowy aplecik jest napisany , u mnie dziala ale wsadzilem go teraz na stronke i umiescilem
na artcomowskim serwerze i sie sypie sami mozecie sprawdzic
www.darttt.jawnet .pl
mysle ze problem jest z podawanym przezemnie hostem
moglby mi ktos powiedziec jak laczyc sie z baza danych jaki host podawac przy wykozystywaniu apletu.

pozdrawiam!!!
Anonymous
 

polaczenie sie z baza danych aplet

Postprzez Anonymous » 13 sie 2005, o 11:53

standardowo był to localhost teraz jest:
mysql-jawnet
Anonymous
 

polaczenie sie z baza danych aplet

Postprzez Anonymous » 13 sie 2005, o 16:46

loguje sie urzywajac tego hosta wyskakuje mi :access denied

wobec tego mam pytanie czy aplet moze loczyc sie bezposrednio z baza danych czy raczej nie .

Jesli moze to jak to zrobic tutaj na tym serwerze
Anonymous
 

polaczenie sie z baza danych aplet

Postprzez Anonymous » 14 sie 2005, o 10:55

Mariusz dobrze Ci podał adres: mysql-jawnet

A takie pytanko czy dobrze założyłeś baze na serwerze art-com'u ?
I jeśli tak to czy dobrze ją skonfigurowałeś w aplecie ?
Może nazwa nie jest zgodna z tą co miałes u siebie ?
Anonymous
 

polaczenie sie z baza danych aplet

Postprzez Anonymous » 15 sie 2005, o 11:21

Sprawdzalem u siebie na moim kompie dziala z moja baza, na serwerze nie chce dzialac
zreszta sam mozesz sprawdzic
http://www.darttt.jawnet.pl/plik.html
po wprowadzeniu podstawowych danych aplet winien ci zwrocic liczbe wierszy w tabeli
a zamiast tego pluje kaszka
Anonymous
 

polaczenie sie z baza danych aplet

Postprzez Anonymous » 15 sie 2005, o 14:41

Zasada działania appletów JAVA jest taka, żę uruchamiają się na komputerze klienta i jeśli applet łączy się z bazą danych poprzez JDBC to musi się łączyć z komputera klienta.

Nasze bazy są dostępne tylko lokalnie dla serwera obsługującego strony WWW użytkowników sieci jawnet.pl, nie da się do nich połączyć z zewnatrz.
Anonymous
 

polaczenie sie z baza danych aplet

Postprzez Anonymous » 16 sie 2005, o 07:45

Wobec tego mam pytanie do wszystkich :
Moglby mi ktos pomoc ze sprawdzeniem tego apletu bo jestem w kropce.
Chcialbym sprawdzic ten aplet w nstepujacej konfiguracji
Chcialbym by ktos sprawdzil dzialnie apletu na komputerze ktory nie posiada zaladowanej lokalnie bazy danych.Chcialbym by aplet byl sciagniety z jednego kompa podczas gdy baza jest na innym kompie..prosbe ta kieruje do dwuch osob ktore maja publiczne IP jedna z nich ma baze druga sciaga aplet z jakiegos serwer .
Ewentualnie sam moglbym byc ta osoba i sam moglbym sprawdzic aplet gdyby ktos z tego forum majace publiczne IP mial u siebie mysql i stowrzyl dla mnie tylko na chwile jakas tetow tabele.
Srawdzic to chce dlatego poniewaz doczytalem sie ze alet nie moze sie laczyc z baza danych ktora nie jest z innego serwera w ktorym aplete zostal sciagniety .
A to ze teraz u siebie moge sie loczyc troche mnie to dziwi bo wczesniej tago nie moglem zrobic.
Jesli jednak to jest nie prawda to bede miec polowe pracy za soba nie bede musial budowac serwletow ktore beda posredniczyc w tym dzialaniu.
POzdrawiam!!!!
zalozyl by mi testowe konto w bazie
Anonymous
 


Powrót do Tematyka związana ze stronami www

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości