polskie znaki MySql + php

Masz jakieś uwagi czy też spostrzeżenia dotyczące prowadzonych przez nas serwisów, podziel się nimi

polskie znaki MySql + php

Postprzez Anonymous » 23 lip 2005, o 09:34

Mam kłopot (inaczj bym nie pisał) ;) stronę mam kodowaną:
Jeśli dodam wpis bezpośrednio do bazy to efekt jest podobny znaczy w bazie są polskie litery a przy wyświetlaniu nie. Pytałem googla, ale piszą tam jakimś dziwnym językiem nieprzekładalnym na naszego admina SQL. Więc zwracam się z prośbą :oops: o podanie mi jakie kodowanie i gdzie muszę zastosować żeby chodziło :twisted:
Anonymous
 

polskie znaki MySql + php

Postprzez Anonymous » 23 lip 2005, o 14:18

Piszesz, że używasz php a korzytasz ze standardu z html.
Jeśli plik php:
< ?php

header("Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2");

?>

Jeśli html:
< meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" / >

zlikowiduj sobie spacje przed php bo cholerne forum nie ackeptuje ;) i wywala sie..
Anonymous
 

polskie znaki MySql + php

Postprzez mclog@jawnet » 24 lip 2005, o 16:13

Dzięki Mariusz, też mi się to przyda. A co do tego twojego przykładu w html to chyba niepotrzebny jest ten ostatni slash (/) bo to już byłby xhtml, przynajmniej tak mi się zdaje :idea:
Avatar użytkownika
mclog@jawnet
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

polskie znaki MySql + php

Postprzez Anonymous » 25 lip 2005, o 07:04

Przepraszam nie do końca jestem biegły w php, ale nawet przy tej zmianie nie działa :cry: pojawiają się znaki zapytania zamiast niektórych polskich znaków :(
Anonymous
 

polskie znaki MySql + php

Postprzez Anonymous » 26 lip 2005, o 06:21

:D udało się, dzięki KoyoteX. Nic nie trzeba zmieniać w samej bazie! I tylko ustawić jak w poście powyżej. Dzięki wszystkim którym zawróciłem... głowę. :oops:
Anonymous
 

polskie znaki MySql + php

Postprzez Anonymous » 26 lip 2005, o 07:57

Nie za bardzo pamiętam w czym sie przysłużyłem społeczeństwu ale jakby co to coyote_x, nie KoyoteX. No chyba, że nie o mnie mowa :D
Anonymous
 

polskie znaki MySql + php

Postprzez Anonymous » 26 lip 2005, o 10:52

Niech piszą co chcą byleby nazwiska nie przekręcali :D oczywiście coyote_x przepraszam :oops: I Jeszcze raz dziękuję :D
Anonymous
 


Powrót do Tematyka związana ze stronami www

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron