o co kaman w nowym cenniku?

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez seba@jawnet » 22 lis 2008, o 17:44

adam55@jawnet.pl napisał(a):witam. ale jakos nei lapie po co bylo dajac ludziom na dc przy taryfie standard dawac 240 kb/s a teraz obciac do 120kb/s i wysylac do podpisania nowej umowy na lacze 2 mbit. czy nie dolozyliscie sobie seba tylko roboty ??? trzeba bylo automatycznie zwiekszyc standard do 2 mbit w sieciach nie radiowych i po ptakach. chyba ze sie myle ??


To nie tak, że obcięliśmy. Przyznam szczerze, że tworząc taryfę nie pamiętałem że jest tak zrobione:) W przyszłym tygodniu wszystko zostanie naprawione i nowe taryfy będą lepsze od poprzednich - również jeśli chodzi o silesiaczat.pl:)
Co do tego dlaczego takie zmiany już wyjaśniam. Większość abonentów ma spisane umowy na taryfę STANDARD (tak to jest ujęte w umowie). W przypadku sieci bezprzewodowych 2,4 GHz (kilkaset osób) niema możliwości "wyciągnąć" 1 Mbit/s, więc musiałbym oszukiwać abonentów, a tego nie chcę robić. Postanowiliśmy więc nie zmieniać nazewnictwa i przepisać abonentów do nowych taryf.
Roboty co prawda mamy więcej, ale posprzątamy sobie w systemie, a dodatkowo zmienimy sposób dystrybucji FV na elektroniczne ich wersje. Nam to ułatwi wiele rzeczy, a i abonenci (do dzisiaj przepisało umowę 265 osób) są zadowoleni z tej formy otrzymywania FV.
Nie zapomnimy oczywiście o abonentach w domach prywatnych, gdyż im zaproponujemy możliwości albo FTTH na wiosnę Długoszyn i Dąbrowa, a w wielu innych lokalizacjach radio 5GHz. Wszystko z czasem:)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez ori@jawnet » 22 lis 2008, o 19:49

dluga ta rozmowa w tym temacie
krotko i zwiezle musze podejsc do AC pare podpisow i mam lepsze lacze za ta sama kase - jak tak to pisze sie na to
Avatar użytkownika
ori@jawnet
 
Posty: 313
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez Anonymous » 23 lis 2008, o 12:10

seba@jawnet.pl napisał(a):
To nie tak, że obcięliśmy. Przyznam szczerze, że tworząc taryfę nie pamiętałem że jest tak zrobione:) W przyszłym tygodniu wszystko zostanie naprawione i nowe taryfy będą lepsze od poprzednich - również jeśli chodzi o silesiaczat.pl:)
Co do tego dlaczego takie zmiany już wyjaśniam. Większość abonentów ma spisane umowy na taryfę STANDARD (tak to jest ujęte w umowie). W przypadku sieci bezprzewodowych 2,4 GHz (kilkaset osób) niema możliwości "wyciągnąć" 1 Mbit/s, więc musiałbym oszukiwać abonentów, a tego nie chcę robić. Postanowiliśmy więc nie zmieniać nazewnictwa i przepisać abonentów do nowych taryf.
Roboty co prawda mamy więcej, ale posprzątamy sobie w systemie, a dodatkowo zmienimy sposób dystrybucji FV na elektroniczne ich wersje. Nam to ułatwi wiele rzeczy, a i abonenci (do dzisiaj przepisało umowę 265 osób) są zadowoleni z tej formy otrzymywania FV.
Nie zapomnimy oczywiście o abonentach w domach prywatnych, gdyż im zaproponujemy możliwości albo FTTH na wiosnę Długoszyn i Dąbrowa, a w wielu innych lokalizacjach radio 5GHz. Wszystko z czasem:)


czyli medium bedzie szybsze od poprzedniego standard na silesiiczat.pl z tego co napisales czyli na medium download bedzie 512 kb/s? (na standardzie bylo 250 kb) tak to mam rozumiec? ;>
Anonymous
 

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez seba@jawnet » 23 lis 2008, o 18:19

tofik napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
To nie tak, że obcięliśmy. Przyznam szczerze, że tworząc taryfę nie pamiętałem że jest tak zrobione:) W przyszłym tygodniu wszystko zostanie naprawione i nowe taryfy będą lepsze od poprzednich - również jeśli chodzi o silesiaczat.pl:)
Co do tego dlaczego takie zmiany już wyjaśniam. Większość abonentów ma spisane umowy na taryfę STANDARD (tak to jest ujęte w umowie). W przypadku sieci bezprzewodowych 2,4 GHz (kilkaset osób) niema możliwości "wyciągnąć" 1 Mbit/s, więc musiałbym oszukiwać abonentów, a tego nie chcę robić. Postanowiliśmy więc nie zmieniać nazewnictwa i przepisać abonentów do nowych taryf.
Roboty co prawda mamy więcej, ale posprzątamy sobie w systemie, a dodatkowo zmienimy sposób dystrybucji FV na elektroniczne ich wersje. Nam to ułatwi wiele rzeczy, a i abonenci (do dzisiaj przepisało umowę 265 osób) są zadowoleni z tej formy otrzymywania FV.
Nie zapomnimy oczywiście o abonentach w domach prywatnych, gdyż im zaproponujemy możliwości albo FTTH na wiosnę Długoszyn i Dąbrowa, a w wielu innych lokalizacjach radio 5GHz. Wszystko z czasem:)


czyli medium bedzie szybsze od poprzedniego standard na silesiiczat.pl z tego co napisales czyli na medium download bedzie 512 kb/s? (na standardzie bylo 250 kb) tak to mam rozumiec? ;>


Powiem szczerze nie wiem jeszcze jak będzie. Muszę to przemyśleć aby abonenci byli zadowoleni. Docelowo plany są takie aby każdy blok przygotowany pod usługę miał 100 mbit/s, ale na dzień dzisiejszy zrobię tak aby każdy kto przepisał umowę był zadowolony;) Dajcie mi kilka dni na podjęcie decyzji ;)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez seba@jawnet » 23 lis 2008, o 18:20

ori@jawnet.pl napisał(a):dluga ta rozmowa w tym temacie
krotko i zwiezle musze podejsc do AC pare podpisow i mam lepsze lacze za ta sama kase - jak tak to pisze sie na to


Dokładnie ;)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez chmooreck@jawnet » 24 lis 2008, o 09:19

seba@jawnet.pl napisał(a):Nie zapomnimy oczywiście o abonentach w domach prywatnych, gdyż im zaproponujemy możliwości albo FTTH na wiosnę Długoszyn i Dąbrowa

Wszystkim chętnym, czy też będą jakieś dodatkowe warunki techniczne ?
Rozumiem, że o kosztach na razie nie ma co rozmawiać - tzn. "wyjdzie w praniu"?
chmooreck@jawnet
 
Posty: 222
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez konrads@jawnet » 25 lis 2008, o 06:41

;) 100 mbit/s * 8 = 128 MB/s ;p dobrze licze ?? i to będzie prędkość miedzy siedziami ??

Ja jestem nigdy ten nigdy nie narzekający... ale faktem jest tak że pare nocek pod rząd testowałem tą moją extremum... i była nie dalej jak 2 w nocy raz to była 0:30 i wyniki troszke mnie zszokowały, zanim zobaczyć tu pięknie test prędkości łącza na poziomie przynajmniej tych 900 no 800 kb/s dostalem wynik Down: 235kb/s Up: 400 kb/s... wyrażam głęboką nadzieję, iż to wahania pomiędzy ustabilizowaniem prędkości. Extremum już mam długi czas... ale teoretycznie teraz nie zgadza ona się z taryfą, ponieważ w dzień nie ma 4 mbit jest max 2 mbit :) przypomnę 4 mbit*8 daje nam dokładnie 512 Kb... ale że biorąc realistykę i strukturę sieci nigdy tego nie osiągnie więc niech będzie te 480 kb/s :) ale nawet tego nie ma...

Przepustowość łącza podana w tabeli jest dostępna dla abonenta poza godzinami szczytu (8.00 - 0.00), w godzinach szczytu przepustowości maksymalne wynoszą: Standard 0,5 Mbit/s, Medium 1 Mbit/s, Optimum 2 Mbit/s, Extremum 4 Mbit/s.


Seba, miałem przyjśc do AC, nie mam kiedy... wiesz jak to jest praca praca praca ;)

Wodzu, powiedz co kiedy się to unormuję według istniejących nowych taryf :)
Ahoy
Avatar użytkownika
konrads@jawnet
 
Posty: 144
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez seba@jawnet » 25 lis 2008, o 15:24

konrads@jawnet.pl napisał(a):;) 100 mbit/s * 8 = 128 MB/s ;p dobrze licze ?? i to będzie prędkość miedzy siedziami ??

Ja jestem nigdy ten nigdy nie narzekający... ale faktem jest tak że pare nocek pod rząd testowałem tą moją extremum... i była nie dalej jak 2 w nocy raz to była 0:30 i wyniki troszke mnie zszokowały, zanim zobaczyć tu pięknie test prędkości łącza na poziomie przynajmniej tych 900 no 800 kb/s dostalem wynik Down: 235kb/s Up: 400 kb/s... wyrażam głęboką nadzieję, iż to wahania pomiędzy ustabilizowaniem prędkości. Extremum już mam długi czas... ale teoretycznie teraz nie zgadza ona się z taryfą, ponieważ w dzień nie ma 4 mbit jest max 2 mbit :) przypomnę 4 mbit*8 daje nam dokładnie 512 Kb... ale że biorąc realistykę i strukturę sieci nigdy tego nie osiągnie więc niech będzie te 480 kb/s :) ale nawet tego nie ma...

Przepustowość łącza podana w tabeli jest dostępna dla abonenta poza godzinami szczytu (8.00 - 0.00), w godzinach szczytu przepustowości maksymalne wynoszą: Standard 0,5 Mbit/s, Medium 1 Mbit/s, Optimum 2 Mbit/s, Extremum 4 Mbit/s.


Seba, miałem przyjśc do AC, nie mam kiedy... wiesz jak to jest praca praca praca ;)

Wodzu, powiedz co kiedy się to unormuję według istniejących nowych taryf :)
Ahoy


Heh, jak pojawię się w domku to dokładniej odpiszę na Twojego posta, ale jeśli chodzi o Twoje extremum to masz wg umowy jaką spisałeś, a mianowicie 2 w dzień, a 4 w nocy. Przyjdź do mnie to zaproponuję Ci coś ciekawego :)

W tym tygodniu przesiaduję na dziale handlowym więc do piątku siedzę cały czas od 10 do 18.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez barton@jawnet » 25 lis 2008, o 19:54

cyt..."Heh, jak pojawię się w domku to dokładniej odpiszę na Twojego posta, ale jeśli chodzi o Twoje extremum to masz wg umowy jaką spisałeś, a mianowicie 2 w dzień, a 4 w nocy. Przyjdź do mnie to zaproponuję Ci coś ciekawego "...

A dla mnie też masz jakąś propozycję ;) ?.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

o co kaman w nowym cenniku?

Postprzez seba@jawnet » 25 lis 2008, o 22:31

barton@jawnet.pl napisał(a):cyt..."Heh, jak pojawię się w domku to dokładniej odpiszę na Twojego posta, ale jeśli chodzi o Twoje extremum to masz wg umowy jaką spisałeś, a mianowicie 2 w dzień, a 4 w nocy. Przyjdź do mnie to zaproponuję Ci coś ciekawego "...

A dla mnie też masz jakąś propozycję ;) ?.


Ty masz już umowę wg nowych taryf, kolega jeszcze wg starych. Co Ci mogę jeszcze zaproponować Kalendarz AC na nowy rok ;)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości

cron