A kiedy u nas taka oferta?:)

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez seba@jawnet » 23 lip 2008, o 22:45

Na początku ostatecznie rozwiążę problem m4r1u5z`a gdyż zapewne po tej wypowiedzi napiszesz, że nie jest na temat. Nasza nowa oferta będzie konkurencyjna (najtańsza) do tej która jest na jaworznickim rynku teleinformatycznym a więc UPC, Netia, Tpsa, hyperion który kupił InterEcho i chyba Tele2
Nie będziemy konkurować z innymi sieciami Silesia bo nie są dla nas konkurencją

m4r1u5z - rzeczywiście oferta dostępu do Internetu SSInet, AKK wygląda ciekawie i ja Ci czegoś takiego nie zagwarantuję (jedyne wyjście przeprowadzka). Jeśli natomiast chodzi o ruch lokalny to zmiany będą następowały

iwan - jambox.pl jest ofertą ogólną, w najnowszej ulotce pisze że szczegóły promocji u operatorów lokalnych. Aktualna promocja to 49 zł (za pakiet wielotematyczny czyli 59 programów plus dzierżawa STB bez dysku oraz dostęp do platformy). W najbliższym czasie przewidywane są kolejne promocje.
Jeśli chodzi o obecnych abonentów to pojawi się oferta tripleplay (Internet 1 Mbit/s + jambox pakiet wielotematyczny + telefon 50 minut) za 99 zł brutto.
Obecnie osiedle Cegielniana nie jest obecnie objęte zasięgiem tv jambox

mclog - u nas pojawi się nowa oferta, ale będzie to megabit w cenie 49 zł brutto.

m4r1u5z - nowa oferta będzie megabit - megabit. To jest ustosunkowanie się do tych ofert.

wodnik - ludzie boją się podpisywać umowy na 36 miesięcy. Podam przykład. We wrześniu 2007 opracowałem najtańszą (wtedy jeszcze była) ofertę na symetryczny 1 mbit/sw dzień (2 mbit/s w nocy) za 51 złoty (6 x 27 zł + 30 x 56 zł) i na ponad 5000 abonentów zdecydowały się na to tylko 242 osoby zważywszy że płacisz tylko 3 zł więcej, a masz dwa razy szybszy Internet.

mclog - apropo silesialat.pl to przy kolejnych zmianach będziemy tam na drugim miejscu. Fakt jest, że Jaworzno jest daleko od "śląska". Tam miasta nakładają się tak jak u nas dzielnice i położenie światłowodu pomiędzy firmami to jest czasami 100 m. My musieliśmy sami trafic do Katowic to po pierwsze.
Po drugie silesiaczat.pl znajduje się w 3SIX i wiem jaki jest do niego ruch, jesteśmy firmą która ma najwięcej ruchu do tego punktu wymiany styku. Jeśli w innych sieciach korzysta z tego 10-20 osób to mają takie transfery. U nas korzysta kilkaset, więc musieliśmy to ograniczyć. Teraz przy nadchodzących zmianach pojawią się opcje od 10 do 50 mbit/s, a może i więcej.

m4r1u5z - simon ma w zupełności rację. SSI posiada 100 mbit/s punkt styku z innymi sieciami, więc te 100 mbit/s się dzieli. Nie uważam również że cena nie jest proporcjonalna. Jest proporcjonalna do rynku na którym sprzedajemy usług i zawsze staram się opracowywać ofertę najkorzystniejsza dla naszych abonentów z której mogą skorzystać i właśnie taka przygotowuje. Nowa oferta związana jest z wieloma czynnikami zewnętrznymi, a przede wszystkim z polskim prawem któremu jako operator telekomunikacyjny podlegamy, a nasze umowy muszą być zatwierdzone nie tylko przez prawnika ale i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spraw już mnie troszeczkę denerwuje gdyż mam nowe ofert, a nie mogę ich jeszcze wprowadzić.
Napiszę tylko, że aktualnie to co opracowałem jest najkorzystniejszą ofertą na megowe oraz dwumegowe łącze jakie można dostać u nas w mieście. Nie zamierzam konkurować z sieciami z innych miast (powodow jest wiele.

Zapraszam do bardzo ciekawej lektury przygotowanej wczoraj przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na temat Internetu szerokopasmowego w Polsce.
Oryginał pochodzi z oficjalnej strony http://www.uke.gov.pl jednakże na potrzeby własne mam go u siebie do pobrania: http://www.pycia.com/pliki/Analiza_Internet_szerokopasmowy_lipiec_2008.pdf z oferty tej wyciągam tabelkę:

Obrazek
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez mclog@jawnet » 24 lip 2008, o 15:07

Nie ukrywam, że jestem trochę zawiedziony Seba. Wiem, nie można szastać megabitami na lewo i prawo :P ale chciałbym, żeby ten 1mbit był prędkością minimalną a dodać jeszcze w locie jakąś prędkość max np. z puli 2mbit - 4mbit, która nie byłaby zapewniona. To byłby naprawdę miły prezent dla użytkowników. Co do dc, podniesienie przepływu do kilkudziesięciu mbitów wpłynie korzystnie na ilość userów, tylko nie wolno z tym długo zwlekać.
Avatar użytkownika
mclog@jawnet
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez barton@jawnet » 24 lip 2008, o 16:34

Faktycznie Art-Com mógłby zaoferować coś lepszego (lepsze transfery) .Akurat nie na temat , ale wlazłem tu aby zapytać , dlaczego udostępniając koledze plik na serwerze ftp - on ma żenująco niski transfer ? rzędu 5-7 kilo. Nie dało by się tego poprawić (o powiększeniu FTP - już przestałem marzyć). Zaznaczam że koleś jest z Ciężkowic , a więc nie leci to setki kilometrów.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez krs@portal » 24 lip 2008, o 19:13

i jak seba kiedy ta zmiana bedzie od pierwszego sierpnia ? moze sie czegos w koncu dowiemu
krs@portal
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez Anonymous » 24 lip 2008, o 21:23

Ok, dzięki za odpowiedź. Chciałbym wiedzieć jeszcze jedno. Czy na obecnym etapie rozwoju sieci możliwe jest zaproponowanie transferów zbliżonych do sieci SSNet lub innej sieci silesia. Chciałbym wiedzieć czy problemem są względy techniczne czy "polityka" artcomu. Myślę, że argument z Urządem Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie jest dobry. Bo przecież dlaczego inne sieci wprowadziły takie oferty?:)

Wykaz, który nam pokazałeś jest również nie dokońca poprawny. Popatrzmy choćy na takie UPC. Oferta 2mb - całkiem ok - żadna rewelacja (69zł), ale z kolei oferta 10mb tego operatora kosztuje już tylko 20zł więcej - a tego w zestawieniu nie ma.

A tak odśośnie naszego ftp - to faktycznie, byłoby by fajnie gdyby udało się podnieść upload :) (przesteń dyskowa IMO wystarczająca, ale upload poza siecią jawnet fatalny)

Niemniej cieszy mnie że coś się zmienia w naszej sieci. Pozdrawiam :)
Anonymous
 

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez seba@jawnet » 24 lip 2008, o 21:42

barton@jawnet.pl napisał(a):Faktycznie Art-Com mógłby zaoferować coś lepszego (lepsze transfery) .Akurat nie na temat , ale wlazłem tu aby zapytać , dlaczego udostępniając koledze plik na serwerze ftp - on ma żenująco niski transfer ? rzędu 5-7 kilo. Nie dało by się tego poprawić (o powiększeniu FTP - już przestałem marzyć). Zaznaczam że koleś jest z Ciężkowic , a więc nie leci to setki kilometrów.


powiększenie FTP? to już 1 giga to zamało??... policz jakie musimy mieć dyski, aby każdemy dać 1 giga :)
Jeśli kolega ściąga 5-7 kilo to szukałbym problemu po jego stronie... czyli radiowy internet??
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez seba@jawnet » 24 lip 2008, o 21:43

krs@poczta.jaw.pl napisał(a):i jak seba kiedy ta zmiana bedzie od pierwszego sierpnia ? moze sie czegos w koncu dowiemu


krs, usilnei nad tym pracujemy, ale planowałem na 1 lipca i się nie udało, a więc teraz nie zapeszam i "walczę"
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez seba@jawnet » 24 lip 2008, o 22:08

m4r1u5z napisał(a):Ok, dzięki za odpowiedź. Chciałbym wiedzieć jeszcze jedno. Czy na obecnym etapie rozwoju sieci możliwe jest zaproponowanie transferów zbliżonych do sieci SSNet lub innej sieci silesia. Chciałbym wiedzieć czy problemem są względy techniczne czy "polityka" artcomu. Myślę, że argument z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie jest dobry. Bo przecież dlaczego inne sieci wprowadziły takie oferty?:)

Nie pisałem nic o tym, że UOKiK czy też UKE coś wstrzymuje, a że zatwierdza nam nowe umowy i dokumenty. Może o tym nie wiadomo, a więc napiszę tu po raz pierwszy...
Od niedawna istnieje nowy podmiot który docelowo zastąpi Art-Com Joanna Macek Czuszek, i będzie to ART-COM Sp. z o.o. (O planach inwestorskich innym razem, jak wszystko będzie zapięte na ostatni guzik). Dlatego w wielu instytucjach "czekają" nasze papiery.
Jest możliwe zaproponowanie takowych transferów, ale tutaj temat jest dużo "głębszy". SSNet ma inną politykę niż my... inaczej wygląda zarządzanie ruchem w sieci jak i poza nią.
Nasza polityka to sprzedaż internetu abonenckiego na poziomie 1/2/4 mbit/s. Dodatkowo budynki pod jambox będą miały 10/20/50 mbit/s (prawdopodobnie) ruchu po sieci jak i poza sieć w ramach 3SIX
Kto wie co przyniesie przyszłość. Bloki jamboxowe przygotowywane są aby każdy mógł mieć gwarantowane 100 mbit/s ruchu... narazie 50 mbit/s na cyfrową telewizją z wypożyczalnią filmów w domu oraz powiedzmy 50 mbit/s sieci jak i Internetu.

Jeśli interesuje kogoś PRAWDZIWY internet(w wielu przypadkach nazywany ofertą biznesową), a mianowicie z CIR`em czyli GWARANTOWANĄ przepustowością to również możemy takowy zapewnić jednakże kosztuje ok 140-150 zł za megabit.

m4r1u5z napisał(a):Wykaz, który nam pokazałeś jest również nie dokońca poprawny. Popatrzmy choćy na takie UPC. Oferta 2mb - całkiem ok - żadna rewelacja (69zł), ale z kolei oferta 10mb tego operatora kosztuje już tylko 20zł więcej - a tego w zestawieniu nie ma.

Nie ja przygotowywałem ten raport, a Urząd Komunikacji Elektronicznej, który widocznie również internet abonencki na poziomie podobnym jak ja:)

m4r1u5z napisał(a):A tak odśośnie naszego ftp - to faktycznie, byłoby by fajnie gdyby udało się podnieść upload :) (przesteń dyskowa IMO wystarczająca, ale upload poza siecią jawnet fatalny)

Poza sieć powiadasz? Sprawdzę to później, ponieważ nie mam teraz jak być "poza siecią" ;)

m4r1u5z napisał(a):Niemniej cieszy mnie że coś się zmienia w naszej sieci. Pozdrawiam :)

Cieszę się razem z Tobą:)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez mazi@jawnet » 26 lip 2008, o 09:21

seba@jawnet.pl napisał(a):
barton@jawnet.pl napisał(a):Faktycznie Art-Com mógłby zaoferować coś lepszego (lepsze transfery) .Akurat nie na temat , ale wlazłem tu aby zapytać , dlaczego udostępniając koledze plik na serwerze ftp - on ma żenująco niski transfer ? rzędu 5-7 kilo. Nie dało by się tego poprawić (o powiększeniu FTP - już przestałem marzyć). Zaznaczam że koleś jest z Ciężkowic , a więc nie leci to setki kilometrów.


powiększenie FTP? to już 1 giga to zamało??... policz jakie musimy mieć dyski, aby każdemy dać 1 giga :)
Jeśli kolega ściąga 5-7 kilo to szukałbym problemu po jego stronie... czyli radiowy internet??


to samo mialem, ludzie z neostrady maja transfer z naszego ftp 6kb/s. nie jest to radio.
mazi@jawnet
 
Posty: 122
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez barton@jawnet » 26 lip 2008, o 12:08

Czyli wina nie po stronie kolegi , i o tym pisałem . A Seba 1GB w dzisiejszych czasach to troszku mało. Ale jak pisałem przestałem marzyć o tym. Mam podobny w Gdańsku i powiem , co dziwne transfery są większe. Oczywiście nie w przypadku uploadu , bo tutaj w Artcomie fajnie leci. Nie muszę także pisać , że np 10GB byłoby dla mnie idealne (może za dodatkową opłatę Seba do abonamentu).
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron