A kiedy u nas taka oferta?:)

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez seba@jawnet » 22 lip 2008, o 07:02

Kto wie jaki będzie internet za trzy lata? w 2005 roku standardem było 256 kbit/s i każdemu to wystarczało(neo sprzedawano 128 kbit/s).

Oferta jak przedstawia strona internetowa netia.pl nie jest dostępna w naszym mieście i jasno zaznaczone jest że jest to oferta ograniczona terytorialnie(22 miasta), ale pomińmy to.

Dodatkowo jest to cena przy podpisaniu umowy na 3 lata:
Obrazek

Jak również zauważycie WYMOGIEM skorzystania z oferty netii jest posiadanie telefonu (Oferta internetowa dostępna jest tylko z Lepszym Telefonem do Wygadania) z abonamentem 42,70 zł. więc już przez trzy lata jesteście zmuszeniu płacić 96,7 zł. Koszt minuty w tej fantastycznej ofercie to 35 groszy (u nas 10 groszy)!

Więc jeśli kogoś interesuje taka oferta to chętnie podpiszę z Wami umowę, warunki:
- określona lokalizacja (bloki przygotowane do tv jambox)
- umowa na trzy lata (bez zmiany warunków do końca jej trwania)
- telefon z abonamentem za "jedyne" 42,7 zł

Moim celem jest konkurowanie z netią jak i innymi firmami na najniższym poziomie czyli oferta 1 mbit/s za 49 zł, a dwa za 65 zł (w przypadku podpisania na trzy lata odpowiednio ok 45/55 zł), a nie fałszowanie że 4 mbit/s kosztują 54 zł! Nowa oferta tpsa (http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/) ładnie pokazuje ceny internetu: 512 - 47 zł, 1024 - 57 zł, 2048 - 87 zł. I z tymi cenami będziemy konkurować:)

Większość sieci na hubie rzeczywiście ma w ofercie megabity pomiędzy userami. My wychodząc z inicjatywą postawienia huba w Katowicach również taką decyzję planowaliśmy.
Pierwszym etapem było zaoferowania każdemu 2 mbit/s, a w wyższych taryfach odpowiednio 2 razy więcej.
Mogę Ci również powiedzieć, że jesteśmy siecią której ruch do huba to 300 mbit/s, natomiast żadna z tych (ponad 40) sieci nie przekracza 100 mbit/s co o czymś świadczy.
Przykład SP2 pokazuje, iż w abonamencie za 49 zł masz 5 mbit/s silesiaczat.pl i również tyle planujemy w standardzie, a im wyżej tym więcej do kilkudziesięciu mbit/s dla usera w wyższych taryfach.

Co będzie w przyszłości?? Tego nei wiadomo, ale internet się zmienia. Aktualnie przygotowywane (przebudowywane) bloki pod telewizję jambox przygotowują sieć na coś czego nigdy netia czy tepsa w Jaworznie nie zrobi.
Przykładem jest tu TV cyfrowa HD, którą UPC oferuje z nagrywarką HD za 90 zł!!! Ja mam jambox`a z nagrywarką HD za 54 zł (oferta programowa taka sama)

Kończąc moją wypowiedź jeśli jest ktoś zainteresowany 4 mbit/s z trzyletnią umową na warunkach takich jak netia to zapraszam. Tam gdzie będzie techniczna możliwość zaproponuję odrazu, tam gdzie będzie trzeba coś przebudować zrobimy to ;) Czekam na chętnych...
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez Anonymous » 22 lip 2008, o 07:43

Dlaczego porównujesz ofertę netii z jawnetem? Nie to miałem na myśli. Nie interesuje mnie oferta netii czy też tpsa. Napisałem konkretnie ofertę ssnet. Za chiny nie uwierzę, że mamy LEPSZĄ ofertę od nich. Widziałeś screeny, które zamieściłem? Oni biją nas na głowę i nie mam tu na myśli TYLKO silesiaczat. Gwarantuje, że wewnątrz sieci mają większy transfer, ale także i poza nią (patrz screeny). Jeśli mowa o hubie to różnica pomiędzy nami a innymi sieciami jest taka, że jak mamy 256kb/s to z radości nie wyłączamy komputera.. a oni przy takim transferze szukają alternatyw. My również czekamy na alternatywne oferty od Was;) Pozdrawiam
Anonymous
 

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez iwan@jawnet » 22 lip 2008, o 07:49

Skoro wypowiadałeś się n/t jamboxa, to mam do Ciebie pytanie.
Na stronie www.jambox.pl jest niby cennik, ale nie znalazłem dokładnie za co się płaci. Chodzi mi o to, że w ofercie jest takie coś: 'Dostęp do platformy Jambox' - 15 zł, 'Pakiet wielotematyczny' - 35 zł. Czy muszę wykupywać dostęp do jamboxa?
Czy za te 35 zł mam wszystkie programy z działów ogólne, informacyjne, sportowe itd? Abonament drogo by wychodził: 15 zł za dzierżawę, 15 zł za dostęp do jambox, 35 zł za pakiety co dałoby 65 zł/m-c.
Czy Cegielniana ma dostęp do jamboxa?
Czy stali klienci art-comu (mam z Wami umowę na internet od 2003 roku) mają jakąś zniżkę na jamboxa?
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez mclog@jawnet » 22 lip 2008, o 08:50

Przykłady na "chybił trafił" ofert sieci z silesiaczat.pl
http://www.interpc.pl/index.php?act=oferta&id=1
http://www.sikornik.net/1,9,Cennik__Internet.html
http://www.tecnet.pl/internet.htm

może nie są jakieś rewelacyjne, ale idzie zauważyć, że za podobną cene mają między 2 a 3mbity. Dużo sieci korzystających z silesiaczat.pl ma podobne prędkości.
Avatar użytkownika
mclog@jawnet
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez Anonymous » 22 lip 2008, o 09:17

I właśnie chciałbym prosić o ustosunkowanie się do takich ofert jakie przedstawiłem ja czy mclog. Podoba mi się jeszcze jedno w tych oferatch - piszą ile jest bez żadnych "zagrywek". Piszę, że mam 3Mb to tyle mam i nie muszę szukać ostatniego punktu gdzie okaże się, że tylko w godzinach nocnych. Tutaj dla odmiany okazuje się, że w nocy mój transfer się podwaja (a cena nadal TYLKO 55zł). Niemniej na szyldzie wypisują tą "minimalną" i fajnie by było gdyby to i u nas się zmieniło.
Anonymous
 

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez wodnik78@jawnet » 22 lip 2008, o 10:26

seba

Przy tej tabelce cenowej podkreśliles że jest to " Dodatkowo jest to cena przy podpisaniu umowy na 3 lata " , a wczym problem podniesienia predkości u Was i tez podpisaniu umowy na 2/3 lata. Jeśli ktoś nie zamierza sie w najbliższym czasie przenosić w inne miejsce to problemu nie ma . Caly czas porównujesz się do ofert innych firm i szukasz haczyków u innych , to czemu sami nie pójdziecie o krok naprzód i nie zaoferujecie lepszej oferty aby do Was ludzie sie przeniesli. Czy teraz aby mieć lepszy internet trzeba wszędzie mieć od tej firmy telefon lub telewizje , chyba nie wszystko musi iść w parze.
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez mclog@jawnet » 22 lip 2008, o 10:53

Jeszcze ciekawostka, która znajduje się na stronie silesialan.pl warto zobaczyć.

"Poniżej przedstawione są maksymalne prędkości wybranych sieci Silesialan i 3S-IX dostępne w regularnych, oficjalnych taryfach operatorów ETTH."
Sieć Oznaczenie Prędkość
SSNet [SSI] 100Mbit / 100Mbit
i na końcu:
Art-Com [JAW] 8Mbit / 8Mbit
Avatar użytkownika
mclog@jawnet
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez iwan@jawnet » 22 lip 2008, o 18:18

Wodnik ma racje, dalibyście mi transfer 10MB/s to podpisze z Wami umowę na 10 lat.
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez simon@jawnet » 23 lip 2008, o 11:49

Chce zobaczyć jak większość osiąga 100 mb/s w tej sieci SSI w TEJ samej chwili. :P
Avatar użytkownika
simon@jawnet
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

A kiedy u nas taka oferta?:)

Postprzez Anonymous » 23 lip 2008, o 13:26

simon kompletnie mylisz pojęcia. Idąc Twoim tokiem rozumowania mógłbym się doczepić do wypowiedzi Sebastiana o ruchu do huba.

Nie róbmy offtopicu, czekamy na wypowiedź Seby w tej sprawie. Póki co w silesii wyróżnia nas nieproporcjonalna cena do świadczonych usług (w kontekście innych sieci silesia, a NIE netia czy tpsa).
Anonymous
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron