Złapany w sieci !

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 7 sie 2005, o 12:47

z tego co sie dowiedzialem, to jechal na chyichs MACach. Czyich? Nie wiem. Jak dlugo naprawde jechal?? Nie wiem. W TV mowili, ze od lipca, on tez tak mowi. Ale jesli chodzi o wpiecie sie pod puszke to to nie bylo takie proste jak sie wydaje. Niemniej jednak LOL :|
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez emumaster@jawnet » 7 sie 2005, o 14:54

A i bardzo dobrze ze go zlapali. Skoro wiesniak placic nie umie to dlaczego jeszcze innych spowalnia?? Szkoda mu 50zl miesiecznie to niech do kafejek dogina.
emumaster@jawnet
 
Posty: 256
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 7 sie 2005, o 20:14

1,22 za podpiecie ;) abonament 50 zl, jak dzielil to jeszcze to ja nie wiem co to za koles ;) jakis dresiarz pewnie ;) i udostepnianie mial jeszcze pewnie przez windosa xp :D ehh ci poczatkujacy "hakerzy" :)
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 7 sie 2005, o 22:21

Roman, udostepnianie przez routerek, ktory mu zarekwirowali. Czy spowalnial??? Jesli jechal w danej chwili na MACu, z ktorego korzystal jednoczesnie zarejestrowany user, to napewno. Natomiast jesli nie bylo nikogo na tym MACu to napewno nie. No ale debil byl, bo 24h/dobe jechal. :| A co do oferty AC, to juz nie skomentuje, bo raz juz bana dostalem, notabene bez uzycia slow wulgarnych. Ale gdyby nie te limity w TPSA to juz mialbym lacze 6 MBit na 4 "domownikow". A tak czekamy na kontroferte Netii. Napewno cos wymysla - w koncu internet staje sie coraz tanszy i coraz szybszy.

Pozdrav
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 7 sie 2005, o 23:03

No tak warto czekac na Netie, jezeli nie wprowadza limitow ;) a to jest calkiem mozliwe. Napewno jest to lepsze rozwiazane od "osiedlowki", chociaz w krakowie sa osiedlowki ktore sa lepsze od neo, czy chello. A wracajac do watku o dzieleniu, musial byc na kogos podpiety, bo bylby konfilkt adresow, nei moze byc 2 macow i 2 osoby dostana ip. Jeszcze sie zastanawiam zcy on ich wpuscil i sam im wszystko pokazal, czy policja byla z nakazem?!
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez barton@jawnet » 7 sie 2005, o 23:55

Co tu dyskutować - dla złodzieja miejsce w więzieniu i to bez różnicy czy ukradł komuś torebkę czy sygnał ....


pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 8 sie 2005, o 07:45

Mogl wchodzic na MAC, ktory byl nie uzywany w danej chwili, ale to jest metoda na chybil trafil. Jesli wchodzisz na cudzy MAC i ktos korzysta, to tez sie wbijesz do netu, ale nie beda dzialac pewne uslugi, np. GG, ktore korzystaja z jednego tylko portu. Jesli jestes zainteresowany takimi tematami, to poczytaj o MAC spoofingu, bo to sie tak nazywa.
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 8 sie 2005, o 08:51

absolutnie mac spoofing to nie jest metoda na chybił trafił. Jest wiele sposobów które potrafi ułatwić cały proces, jednak trzeba zaznaczyć że mac spoofing w sieciach opartych o switche jest o wiele trudniejszy. Poza tym ja nie wybrałbym tej techniki - bo jest po prostu łatwa do wykrycia.
Co do całej całej sytuacji, nie mam nic przeciwko gdy ktoś korzysta na lewo (nawet kosztem mnie samego) pod warunkiem że robi to w sposób "elegancki" i w taki w którym musiał popisać się wiedzą. Jednak jeśli jest to łomowy atak na skrzynke.. to tym bardziej jestem za tym aby go solidnie ukarać.
Anonymous
 

Złapany w sieci !

Postprzez seba@jawnet » 8 sie 2005, o 13:16

Całą sprawę znacie z informacji na jaw.pl, ale widzę, że pojawiły się pytania, więc postaram się odpowiedzieć na niektóre:
grzkac: Złodziej mógł sobie wymyślić inną formę załatwienia przejażdżki radiowozem - Ta może go sporo kosztować.

freezee: Obecnie już jest kilka paragrafów. Od podszywania się pod inna osobę, kradzieży sygnału, włamania do sieci po nielegalne świadczenie usług. Ale będzie jeszcze kilka:)

frogi: Wiesz był cwany, ale nie do końca.

willy: Wiesz... będzie go to kosztowało tyle, że neta miałby pewnie przez kilka lat za friko:)

romanmerda:
- Złodziej był wpięty do kabla przechodzącego przez piwnicę.
- U nas również nie utrudniamy, a nawet pomagamy dzielić sygnał, jeśli oczywiście jest to w obrębie lokalu w którym jest udostępnione przez nas przyłącze wskazane na umowie.
- zabezpieczenie kompów sąsiadów: Na podstawie wpięcia do nielegalnej sieci komputerowej która działała na szkodę firmy ART-COM, a mianowicie kradła sygnał.
- Nie mogliśmy zerwać umowy ponieważ nie był naszym abonentem

browar: Komputerki zostały zabezpieczone ze względu na podejrzenie kradieży sygnału. Niemiało to żadnego związku z oprogramowanie, chociaż pewnie teraz będzie odpowiadał również za oprogramowanie gdyż komputery trafiły do analizy prawdopodobnie do Katowic.

deejay: Złodziej napewno dzielił na kilka osób - złapaliśmy najbliższych sąsiadów:) Czy pobierał kase - to już spawa policji.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Złapany w sieci !

Postprzez Anonymous » 8 sie 2005, o 15:13

Mac spoofing nie zajmuje sie wyszukiwaniem wolnych adresow mac, ja uzywam tego do czegos innego ;) wtajemniczeni wiedza do czego mozna uzywac tej metody i jest ona niebezpieczna dla osob ktore nie wiedza jak sie z nia obchodzic. Zgadzam sie z m4r1u5zem ze dzielic mozna w sposob "inteligentny" ;) sa sposoby takie ze nie da sie wykryc czy ktos dzieli sygnal, ale wogole dla mnie jest glupota dzielic sygnal w sieci AC, sa to zbyt slabe lacza by je dzielic.

seba:
"U nas również nie utrudniamy, a nawet pomagamy dzielić sygnał, jeśli oczywiście jest to w obrębie lokalu w którym jest udostępnione przez nas przyłącze wskazane na umowie".

Czyli pomagacie skonfigurowac np. router itp? i rozumiem ze sie placi za jeden sygnal?

"Zabezpieczenie kompów sąsiadów: Na podstawie wpięcia do NIELEGALNEJ SIECI KOMPUTEROWEJ która działała na szkodę firmy ART-COM, a mianowicie kradła sygnał.

Nie rozumiem co to nielegalna siec komputerowa? czyli jak mam LAN-a z kumplami to jest nielegalna? Tak z tego rozumiem, przeciez tylko jeden komputer (ten co sie podpial) byl nielegalnie podpiety, i on byl "routerem" wiec wg mnie absurdem jest wejscie policji i konfiskata sprzetu.

Z tego wynika ze duzo krzyku a co najwyzej dostanie grzywne i to wcale nie wysoka, nawet moze byc umorzenie sprawy.
Anonymous
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron