Jest coraz gorzej...

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Jest coraz gorzej...

Postprzez Anonymous » 16 lip 2005, o 00:14

Po ostatnim moim pobycie w Niemczech, gdzie montowalem dosyc ciekawa siec Wifi, moge przypuszczac, ze problem bedzie lezal po stronie anteny. Moze byc zle nastawiona, moze to byc chocby wina polaryzacji. Testowalem kilka anten szczelinowych i kilka jakichs takich w formie slupka (nie wiem jak sie to nazywa). Testowalem sprzet kilku producentow i tak naprawde, z tymi sieciami wifi to bardzo roznie bywa. Czesto cos, co powinno chodzic bez problemu, to nie dziala, a zdarza sie, ze w skrajnie niekorzystnych warunkach terenowych net chodzi wysmienicie. Jesli ktos ma problemy z wifi, to niech bije do firmy z reklamacja.
Co do oferty, to sie nie wypowiadam. Mnie sie nie podoba, bo chcialbym przynajmniej lepsze polaczenia w lanie, ale i tak lepsze to niz modemy i ISDN. Niemniej jednak Polska to totalna dziura informatyczna i predko ta sytuacja sie nie zmieni. Jak chcecie sie podenerwowac, to polecam poogladac cenniki providerow we Francji, Belgii, czy chocby Portugalii. "Fajnie" byc Polakiem :|
Anonymous
 

Jest coraz gorzej...

Postprzez seba@jawnet » 16 lip 2005, o 10:36

deejay nie lubię, że porównujesz nas do zachodu:( w czym możemy się z nimi równać?? w niczym. Możemy starać się ich gonić. Gdyby w Polsce nie istniały takie firmy jak ART-COM, a w Polsce jest ich troszeczke to bylibyśmy informatycznym dnem. Dzięki lokalnym provaiderom staramy się odbić od dna.

sprawa darkboy`a jest rozwiązana;)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jest coraz gorzej...

Postprzez Anonymous » 16 lip 2005, o 11:39

alez ja wcale nie porownuje tej firmy do zachodu. Ja porownuje ogolna sytuacje polskiego rynku do zachodniego. Nie porownuje tego nawet do lacz akademickich, bo tez nie ma czego porownywac - przykladowo ja z USA czy skadkolwiek sciagam 5 razy szybciej niz po lokalce w taryfie extremum. Sebastian, rozmawialismy juz o tym pare razy, nie ma sie co porownywac. Ale skoro mamy chociaz swiatelko, to starajmy sie rozwijac siec lokalna. Niech powstana serwery gier, z ktorych naprawde wiele osob korzysta. Niech DC leci troche szybciej. Zrobmy cos dla poprawienia sieci lokalnej i jej uslug. Ja mam pewien pomysl i mam nadzieje, ze jutro go omowimy na tym obiadku ;)
Anonymous
 

Jest coraz gorzej...

Postprzez wodnik78@jawnet » 16 lip 2005, o 14:11

nie ma co porównywać bo nie oto to polega czy siec z ac jest lepsza od czyjejs czy gorsza tylko starać sie robic lepiej żeby np. net lepiej chodził i nie było usterek.
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jest coraz gorzej...

Postprzez Anonymous » 18 lip 2005, o 21:01

heh ja tylko tyle... predkosci mozna podawac do korzystania z wszystkich uslug p2p rowniez ;)
Anonymous
 

Jest coraz gorzej...

Postprzez Anonymous » 24 sie 2005, o 21:15

Ja wole juz tą netie.Jest porównywalna do taryfy medium(publicze ip,itp)Do tego nie ma zadych problemów(wszyscy znajomi przynajmniej nie majom)a AC to tylko DC i nie wiencej wszyto inne jest o 60%-70% gorsze niż obiecują.Np.w taryfie meduim mam transfery jakie powinienem mieć w taryfie stanrd wieć....a gry on-line :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ET-pingi 80-350,więc bardzo źle się gra,world of warcraf,NIE DA SIĘ GRAĆ.Za taką usługe jaką oferuje AC to troche za dużo sobie liczą.A porównywanie do jakiś badzewnych netów to przesada,ciekawe że seba nie zamieścił oferty np.interecho?? http://www.interecho.com/nasza%20oferta/nasza%20oferta.html prosze o to ich oferta(oczywiście nie jest to moze następna generacjia ale wiele osób jest zadowolonych).Bo mnie(i pewnie nie tylko) mało interesuje jaką przepustowość posiadam we wnątrz sieci,lecz istoten jaką po za siecią,ponieważ większość czasu kazdy spędza na przeglondaniu stron nie związanych z jawoznem.Według mnie AC jest dobre dla ludzi potrzebujących interent od swięta tzw.sprawdzanie poczty i raz na tydzeń poprzeglondąc strony.I tutaj wychodzi,że ludze korzystający z internetu (DC,poczta,gg)są zadowoleni,a ludze korzystający z nowoczesnych dobrodziejstw sieci narzekają.Mam nadzieje że wkrótce AC wyjdzie poza małe Jaworzno i da nam większe możliwości.Mam nadzieje ze w tym poscie nie obrazilem AC,bo nie o to chodzi.
Anonymous
 

Jest coraz gorzej...

Postprzez stanior@jawnet » 25 sie 2005, o 00:13

Mam jedno małepytanko do Ciebie, a mianowicie: mógłbyś mi powiedzieć co masz na myśli pisząc "wszyto inne jest o 60%-70% gorsze niż obiecują" ??

Ja z kolei nie narzekam na funkcjonowanie sieci. Gram w Diablo na BN i jest wszystko w porzadku pingi naprawde całkiem w miare, gram w Quaka 3 również pingi nie są złe.

Pozdro for all :idea:
stanior@jawnet
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jest coraz gorzej...

Postprzez mjay@jawnet » 25 sie 2005, o 06:21

ja na serwie cs jawnetu prawie zawsze mam ostatnio najnizszy ping :)
mjay@jawnet
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jest coraz gorzej...

Postprzez Anonymous » 25 sie 2005, o 17:43

Ostanio w ET sie gra całkiem nieźle ale w world of warcraft dalej gra jest NIE MOŻLIWA,pingi po 5-6 k.A z tym 60%-70% przesadziłem,w rzecziwistośći wszytko jest 10%-15% gorsze:P:P:P:P:P :geek: :geek: :geek:
Anonymous
 

Jest coraz gorzej...

Postprzez stanior@jawnet » 25 sie 2005, o 18:38

spy3e mozesz mi powiedziec na jkich portach chodzi WoW?
stanior@jawnet
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron