Strona 1 z 2

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 12 mar 2006, o 12:05
przez Anonymous
Pan Ostrowski w informacjach napisał:
"(...)W ciągu najbliższych kilkunastu dni zostanie oddany do testów optyczne połączenie z siecią szkieletową Netia S.A. zapewniające przepływność do 100Mbps. (...)
Jednocześnie informujemy, iż dobiegają końca negocjacje dotyczące rozbudowy istniejącego styku optycznego jawnet.pl ze szkieletem Exatel S.A., co sumarycznie zwiększy dostępną dla Abonentów jawnet.pl przepływność z sieci Internet o około 50%."

W związku z tym mam kilka pytań dotyczących rozwoju sieci:
1) Jak zmienią się limity prędkości dla poszczególnych taryf?
2) Czy będzie się to łączyć z jakimiś zmianami w cenie abonamentu?
3) Kiedy możemy się spodziewać się konkretnych zmian w ofercie?

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 12 mar 2006, o 12:34
przez barton@jawnet
Ja jak na razie zauważyłem obcinkę transferu na własny FTP - przedtem miałem 40 kilo teraz stale 34 - ziarnko do ziarnka ...i można coś zaoszczedzić . Po drugie coraz częściej zdarza się , że strony ładuja się niemiłosiernie długo. Widocznie sieć już jest bardzo przeładowana i obciążona DC , różnymi emule i osiołkami.

Życzyłbym sobie podniesienia transferu i obniżenia abonamentu , bo wkrótce oferta Netii przebije cenowo i jakościowo firmę Art-Com.

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 12 mar 2006, o 21:35
przez Anonymous
hmm, no jesli wezmiesz 640 kpbs na dwóch to już bije ;)

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 12 mar 2006, o 22:06
przez barton@jawnet
He He ... Deejay a może tak troszkę większa taryfa w Netii i Wifi :) najpierw klatka , potem cały blok ....i powolutku będziemy tworzyć inną sieć :) - najpierw Podłęże III :)

Ale ja of topic - sorki ....czekamy na odpowiedzi ;)

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 13 mar 2006, o 12:10
przez Anonymous
to ja moze powiem tak: zakladamy dwie firmy. Bierzemy np. DSLa z tepsy na firme ( :D ), dzielimy na siebie i innych, a dodatkowo teraz przy zalozeniu firmy mozna dostac 12 tys. zl pomocy z funduszy unijnych. Pociagniemy to rok, dwa lata, a potem to mozemy zamknac w cholere. Dodatkowo mozna zakupic po laptopku, masie urzadzen sieciowych i innych takich pasciach :D Sprawa jest w miare prosta do zrobienia, a korzysci ogromne :D Jakby cos, to moge pomoc w sprawach finansowo-rachunkowych :D

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 13 mar 2006, o 17:04
przez beowulf@jawnet
Ja jestem chetny do podzialu zyskow xD
Ale tak w sumie, to nie jest glupia mysl - sam kiedys myslalem nad konkurencja dla AC (w sumie dopiero za rok bede mogl sie bawic w realizacje), zwlaszcza, ze wszelkie sprawy urzedowe akurat na tym polu zaczynaja sie upraszczac (sila rzeczy)

BTW, nie ma to jak omawiac strategie pogromu AC na firmowym forum =D

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 13 mar 2006, o 17:07
przez barton@jawnet
Więc jak to w "Ziemi obiecanej " było ..:) ja nie mam nic , ty nie masz nic , więc budujemy fabrykę !!! :)

Motto "fabryki" to - "mała ilość abonentów - duża prędkość przesyłu" - ale to proste ... :P

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 13 mar 2006, o 22:08
przez Anonymous
Panowie, to powiem Wam coś takiego. TPSA wprowadziła najnowszą ofertę w Internet DSL, mianowicie 15 Mbit za 608 zł brutto. Czyli bierzemy cosik takiego, dzielimy powiedzmy na 10 osób, można na 15 i możemy nieźle poszaleć. Do tego dofinansowanie z Brukseli i zaczyna się robić ciekawy biznes. Co Wy na to?? Może zbierzemy z 5-6 osób i by się porobiło takie rzeczy na PDL?

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 14 mar 2006, o 11:35
przez seba@jawnet
deejay piszesz tak od roku i co?? Mam Ciebie serdecznie dość. Może wogóle przeprowadzisz się do Francji zbudujesz linka do PDL.
W nowosciach piszemy to co dzieje się w sieci. Jesli pojawią się nowe taryfu (przepustowości) to tam o nich napiszemy.

Kolejny styk sieci jawnet.pl

PostNapisane: 14 mar 2006, o 16:41
przez Anonymous
wiesz co sebcio, ja ciebie tez kocham ;) zadaje ci konkretne pytanie i licze na konkretna odpowiedz. Jesli masz jakis problem to podjedz do mnie to sobie pogadamy i pokaze ci, jak chodzi u mnie net. Dzwonilem, odebrales, zlales mnie zlotym deszczykiem przez telefon. Dopiero Boss sie tlumaczyl co jest powodem problemow. A rozmowy z Beowulfem i Bartonem prowadzimy tak, ze informujemy o MOZLIWOSCIACH, jakie sie otwieraja i o szansach na stworzenie czegos nowego. Wiec jesli masz do dodania cos wartosciowego, to z wielka checia posluchamy, bo kazdy chyba jest zainteresowany tym, co bedzie za niedlugo w tej sieci. A jesli masz zamiar sie klocic, to lepiej zamilcz, bo ja tu nikogo z AC nie obrazam, nie wysmiewam, ani nic z tych rzeczy.