to jest zewnetrzne Ip ??:>

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 00:09

Nie wiem ale chyba coś jest nie tak :/ mam taryfe Medium wraz z publicznym IP, ale chyba nie wszystko jest do konca oki :/ poniewaz msconfig pokazuje mi IP to wewnatrz sieciowe :/ tak samo jest w polaczeniu internetowym tez jest IP wew :/ Gdy wejde na strone gdzie niby ma pokazać moje Ip ...http://www.whatismyip.com/....(to jest ta stronka to pokazuje mi calkiem inne Ip niż waktycznie posiadam to co pisze na stronie jawnetu jako publiczne IP co jest.?? Rówznież dzisiaj chciałem zagrac z kolega w gre co ma intenet z neti nie dało sie co jest...:(????
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 08:09

życie ......
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez shield@jawnet » 2 mar 2006, o 09:57

nie ma to jak wsparcie :D
shield@jawnet
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 09:59

Dzisiaj mialem wlasnie isc zamowic ta taryfe Medium i staly IP, jesli sytuacja rzeczywiscie wyglada tak jak ja przedstawiasz to sie musze jeszcze nad tym zastanowic:) Moze ktos z ArtComu sie wypowie.....
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 11:02

wewnetrzne IP ZAWSZE bedziesz mial z klasy 10.x.xxx.xxx, bo taka jest zalozona maska podsieci, zeby poloczyc cale to nasze "piekne" miasto. Natomiast jesli jakis adres typu 84.234.xxx.xxx to znaczy ze to jest Twoje zewnetrzne IP. Kumpel ma sie podpiac pod ten numer. I w zalozeniu jest, ze potem pakiety, ktore leca na ten adres 84.... to przekierowywane sa na 10..... Jesli nie dziala to tak jak powinno, to idz do AC i wklep po dziobach za nienalezyte wykonanie uslugi ;)
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 12:09

tak rozumiem to tylko dlaczego :"zekomy" adres publiczny jaki mi przydzielono to 84.234.54.xx a adres który podaja mi wszystkie strony do sprawdzania Ip jest podobny do adresu servera DNS mianowicie 194.6.246.251 :/??Wszystko było by oki gdyby tylko kolega mógł podłaczyć sie do servera który postawie a tego nie moze..:/O co tu chodzi bo ja sie już zgubiłem..??
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 12:33

Bo www leci przez proxy. Straszny z tym syf, bo czesc uslug albo roznych serwerow (np. z crackami) nie przepuszcza polaczen, bo juz byl wykorzystany limit polaczen z danego IP. To samo masz z bramka SMS Plusa. To samo g...o. No ale coz, skoro AC tak sobie wymyslilo, ze wszystkie www poleca przez proxy, to trudno. Kazdy z nas ma wlasne unikatowe IP zewnetrzne, tylko caly pic polega na tym, ze za te dodatkowa zlotowke robia pelne przekierowanie portow. Fajnie by bylo, gdyby np. na taka bramke Plusa wlasnie wylaczyli z proxy i dali na bezposrednie polaczenie.

A jesli stawiasz jakis serwer, czy usluge, to niech koles sie laczy na to 84.... bo to jest Twoj IPek. Jesli faktycznie masz wykupiony pelny DNAT, to musi to grac. Teoretycznie ;)
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 12:55

łaczy sie z tym Ip 84..... i widzi server ale nie laczy...:/Mimo ze ping w obie strony idzie slicznie i wszystkie firewalle lacznie z windowsowskim wylaczone..:/
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 20:45

czy ta strona pokazuje Ci poprawne IP?
http://twojeip.wp.pl/
Anonymous
 

to jest zewnetrzne Ip ??:>

Postprzez Anonymous » 2 mar 2006, o 21:24

Moze masz cfg gry skopane? bo to powinno smigac
Anonymous
 

Następna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron