INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez seba@jawnet » 13 cze 2012, o 07:45

jawman@poczta.jaw.pl napisał(a):A w innych dzielnicach z domkami prywatnymi zamierzacie prowadzić inwestycje internetowe? Bo co niektórzy są już zmęczeni netiami i tepsami to pewnie chętnie by się podłączyli.


Zamierzamy:)
Takim pierwszym osiedlem były domki na Warpiu, kolejnym będzie Długoszyn jednakże teraz skupieni jesteśmy na Podwalu, Klonowej i Dalekiej. Zapewne w tym roku będą pierwsze przyłącza do sieci światłowodowej na Długoszynie.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez jawman@portal » 13 cze 2012, o 08:16

Może coś w kierunku Borów, Starej Huty i Azotki coś pociągnąć :)
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez ir0n@portal » 13 cze 2012, o 08:56

Seba - czyżby i dąbrowa mogła się potem załapac?
ir0n@portal
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez warpianin@portal » 18 lip 2012, o 08:38

seba@jawnet.pl napisał(a):
jawman@poczta.jaw.pl napisał(a):A w innych dzielnicach z domkami prywatnymi zamierzacie prowadzić inwestycje internetowe? Bo co niektórzy są już zmęczeni netiami i tepsami to pewnie chętnie by się podłączyli.


Zamierzamy:)
Takim pierwszym osiedlem były domki na Warpiu, kolejnym będzie Długoszyn jednakże teraz skupieni jesteśmy na Podwalu, Klonowej i Dalekiej. Zapewne w tym roku będą pierwsze przyłącza do sieci światłowodowej na Długoszynie.

Cześć, bardzo proszę mnie mieszkańca dzielnicy Warpie oświecić gdzie niby i od kiedy można skorzystać z waszej oferty? Chętnie bym z niej skorzystał :)
Avatar użytkownika
warpianin@portal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez seba@jawnet » 18 lip 2012, o 10:36

warpianin@poczta.jaw.pl napisał(a):
Cześć, bardzo proszę mnie mieszkańca dzielnicy Warpie oświecić gdzie niby i od kiedy można skorzystać z waszej oferty? Chętnie bym z niej skorzystał :)


Jeśli chodzi o Warpie to projekt FTTH (światłowód do domu prywatnego) realizowany był na ulicach Nullo oraz Potiebni gdzie koszt przyłączenia wynosił 199 zł - Kilkanaście osób zainteresowanych na małym obszarze, a jeszcze dokładniej odpowiadając: Była tam sieć ethernetowa która sobie już nie radziła z obsługą, przepustowością i awaryjnością podczas burz.
Jeśli chodzi o ul. Św. Wojchiecha (poza odcienkiem na wysokości ul Potiebni) którą "leci" nasz światłowód to koszty przyłączenia wyceniane są indywidualnie i wynoszą od 499 zł. Wszystko zależy od odległości od najbliższej mufy lub przełącznika światłowodowego.

Jeśli chodzi od kiedy, to ulice Nullo, Potiebni i część Św.Wojciecha podłączyliśmy w czerwcu 2011 roku.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez warpianin@portal » 18 lip 2012, o 11:19

Czyli ta czarna skrzyneczka, która zawisła przed rokiem na słupie przed moim domem to wasza własność? Mieszkam przed Jopkiem (od strony Szczakowej) :)
Tak więc jest możliwość przyłączenia się czy jej nie ma? ul. św Wojciecha ;)
Avatar użytkownika
warpianin@portal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez mkonieczny@portal » 29 gru 2012, o 11:42

Wiem że temat trochę starawy, ale zapytam na Podłężu konkretnie Fredry - domy jakieś inwestycje sieciowe planujecie, bo mnie Netia już wkurza z tymi ich ciągłymi awariami. Jakiś światłowód może czy tylko radio?
Avatar użytkownika
mkonieczny@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez freezee@jawnet » 29 gru 2012, o 13:36

mkonieczny@poczta.jaw.pl napisał(a):Wiem że temat trochę starawy, ale zapytam na Podłężu konkretnie Fredry - domy jakieś inwestycje sieciowe planujecie, bo mnie Netia już wkurza z tymi ich ciągłymi awariami. Jakiś światłowód może czy tylko radio?

Światłowód do domów prywatnych:D na fredry??:D Musieliby przez drogę się przebijać chyba:D Radiówka jest całkiem ok z tego co mi wiadomo :)
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez mkonieczny@portal » 30 gru 2012, o 13:37

Czemu cię to tak rozbawiło? Na Warpiu i na Długoszynie dało się? To czemu tutaj miałoby być to tak problematyczne?. Zresztą radio do mnie też nie sięga - tak wynikało z rozmowy telefonicznej w maju:( Widać jestem skazany na TP i Netię.
Avatar użytkownika
mkonieczny@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

INTERNETw AC - 60 Mbit/s

Postprzez freezee@jawnet » 30 gru 2012, o 15:05

mkonieczny@poczta.jaw.pl napisał(a):Czemu cię to tak rozbawiło? Na Warpiu i na Długoszynie dało się? To czemu tutaj miałoby być to tak problematyczne?. Zresztą radio do mnie też nie sięga - tak wynikało z rozmowy telefonicznej w maju:( Widać jestem skazany na TP i Netię.


Na Fredry ci radio nie działa?? zadzwoń i popytaj. Czemu mnie rozbawiło?? Bo Art-Com nie będzie podpinał światłowodu pod 1 dom prywatny, jeśli mieszkasz pomiędzy innymi domami to przez ich działki musieliby ciągnąć kabel. Jeśli zaś kabel leciałby słupami to pewnie byś musiał płacić za dzierżawę słupów czyli wszystko prócz radia jest nie opłacalne... Kolega mieszka na Fredry ma NETIĘ i sobie chwali wczoraj z nim rozmawiałem:) Ps. Może masz coś uszkodzone i przez to są cyrki??
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron