ART-COM a WiFi w telefonie

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez jaw90@portal » 19 wrz 2011, o 18:18

Znajomy kupił niedawno telefon z WiFi. Internet ma w domu z ART-COM'u. Płaci dwa abonamenty, jeden komputer łączy się z siecią przez kabel, drugi poprzez router (laptop z WiFi). Pytam w jego imieniu, czy jest możliwość wykorzystania właśnie tego router'a do korzystania z internetu w komórce? Czy może, jako, że byłoby to kolejne urządzenie, trzeba by opłacać kolejny abonament?
Avatar użytkownika
jaw90@portal
 
Posty: 920
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez klitwa@portal » 19 wrz 2011, o 18:58

Powiem tak .. Ja mam w domu dwa laptopy i za oba płacę oczywiście za pierwszego normalny abonamęt a za drugiego 1 zł ...Podejrzewam że Art-com robi to poto by nie dzielić się netem bezprzewodowo z sąsiadami ....
klitwa@portal
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez jaw90@portal » 19 wrz 2011, o 19:11

Ja mam Netię i nie mam takiego problemu na szczęście. Jeden abonament, router i dowolna ilość komputerów podłączonych.

Mam nadzieję, że ART-COM, pójdzie z duchem czasu i może pomyśli chociaż o jakiejś promocji dla użytkowników smartfonów.
Avatar użytkownika
jaw90@portal
 
Posty: 920
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez chmooreck@jawnet » 19 wrz 2011, o 19:22

Złotówka za każde kolejne urządzenie. Przy czym wystarczy że będzie w zasięgu dowolnego AP z Artcomu - nie musi być u siebie w domu.
chmooreck@jawnet
 
Posty: 222
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez seba@jawnet » 19 wrz 2011, o 19:56

Jak masz router to też nie jest konieczne płacenie za kolejne urządzenie dostępowe - i w tym przypadku można mieć podłączoną dowolną ilość urządzeń.

Jeśli masz AP to płaci się 1 PLN brutto za każde urządzenie dostępowe za AccesPointem i każdemu z tych urzadzeń przydzielany jest osobny adres IP.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez fanreal@jawnet » 20 wrz 2011, o 08:49

jaw90@poczta.jaw.pl napisał(a):Ja mam Netię i nie mam takiego problemu na szczęście. Jeden abonament, router i dowolna ilość komputerów podłączonych.

Mam nadzieję, że ART-COM, pójdzie z duchem czasu i może pomyśli chociaż o jakiejś promocji dla użytkowników smartfonów.

Przeciez w AC tez tak jest, sam jesli cos chce sciagnac przez smartfona to po prostu podlaczam sie pod router:)
Avatar użytkownika
fanreal@jawnet
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez jaw90@portal » 20 wrz 2011, o 10:19

Znajomy dziękuje za cenne informacje! :)
Avatar użytkownika
jaw90@portal
 
Posty: 920
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez klitwa@portal » 20 wrz 2011, o 20:27

Panowie i panie a dodam jeszcze tak że po założeniu sobie internetu z ART-COM chodzi mi o kabel .. Jak sobie sam kupisz Acces Point to możesz robić co chcesz.. Bo sam budujesz sieć bezprzewodową w domu . :D
klitwa@portal
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

ART-COM a WiFi w telefonie

Postprzez Anonymous » 21 wrz 2011, o 04:14

Jeżeli Artcom konfigurował AP , to na pewno masz na kartce całą konfigurację . W telefonu ręcznie konfigurujesz połączenie WiFi , tzn. szyfrowanie oraz hasło i sprawa załatwiona :D
Anonymous
 


Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron