Strona 1 z 1

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 17 lis 2009, o 18:30
przez aerodeck@jawnet
Zapraszam do lektury "Katowice mają najlepszą sieć Wi-Fi" http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/katowice-maja-najlepsza-siec,1396326 W związku z powyższym tematem chciałem zapytać kogoś kompetentnego z AC CZY I KIEDY może coś takiego być u nas w Jaworznie. Chciało by się czasem z laptopem np przed blok , do rynku , parku , na Sosinę , gdzie kolwiek w Jaworznie , nie będąc uwiązanym do kabla lub kupować jakiegoś BLUECONECTA IPLUSA czy coś tam jeszcze.

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 17 lis 2009, o 19:39
przez gembol@jawnet
pewnie w najblizszej przyszłosci takiej zmiany nie bedzie.Najpierw musza im sie zwrócic koszta z okablowania jaworzna a potem pewnie bede nad tym mysleli ,ale nie powiem przydałoby sie cos takiego ,posiedziec na ławeczce w parku lub nad wodą i buszowac po necie :)

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 18 lis 2009, o 08:56
przez stanik@jawnet
Chyba nie tak do konca zrozumieliscie temat (:
Chodzi o poziom zabezpieczen prywatnych sieci, czy moze podlaczyc sie do nich ktos nie powolany, a nie o darmowe hotspoty.
A takich prywatnych sieci tez jest u nas masa, w samym moim bloku widze 4 (nie liczac ArtCom'u i innych takich).
http://www.locos.pl/content/view/5146/78/

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 19 lis 2009, o 18:07
przez aerodeck@jawnet
Drogi kolego , wiem o czym pisze w wymienionym przeze mnie artykule ale nie o zabezpieczaniu sieci mnie chodzi lecz o to żeby w naszym mieście też kiedyś powstała sieć WiFi. Dajmy na to , mam kompa i laptopa. Jedno i drugie obecnie podłączone kablem do internetu ale jako abonent jawnetu chciałbym korzystać nadal z sieci po za domem na terenie Jaworzna. To taki mój zarys tego o co mi chodzi. Co do naszej sieci to nie mam powodów żeby narzekać bo jak dla mnie wszystko jest OK ale jak by mogło być lepiej to nie będę oponował.

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 20 lis 2009, o 23:20
przez konrads@jawnet
Coraz więcej w sieci jawnet.pl wzrasta liczba użytkowników którzy zamiast biegać z kablem po domu, montują sobie w mieszkaniach, domach prywatnych etc urządzenia do sieci bezprzewodowej. Większa część posiada skonfigurowaną sieć w sposób bezpieczny, tzn. np wyłączone rozgłaszanie, hasło, nazwa sieci etc.

Znajduje się również bliżej nieokreślona liczba osób która korzysta z urządzeń bezprzewodowych w sposób default'owo ustawionych, co jest przyczyną dostępnych HotSpotów na terenie miasta. Każde urządzenie ma swoje możliwości technicze więc jeżeli znajdziesz się w pobliżu takiego urządzenia (czy to jest router czy też Access Point) będziesz miał możliwość połączenia się z siecią internetową.

Badania które zostałe przeprowadzone w Katowicach miały na celu pokazanie, jak duża rzesza userów korzysta z internetu poprzez hotspoty (router,AP) z których mogą korzystać Konkretne osoby, które mają pełne prawa do swoich prywatnych sieci - Stanik słusznie zasygnalizował.

Oczywiście stacje benzynowe, Macdonaldsy etc posiadają darmową sieć WiFi... lecz tak czy tak jest to internet dla klientów obiektów...

Aerodeck, Sieci mobilnych u nas dostatek...

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 23 lis 2009, o 19:50
przez aerodeck@jawnet
konrads , nie do końca mnie zrozumiałeś , mam na myśli to żeby , mając już podpisaną umowę z AC chciałbym mieć mobilka właśnie z AC a nie z PLAY , ERA , ORANGE czy innego opa. Mam na myśli coś w takim stylu jak jest w Krakowie , Zakopanem (Krupówki) czy gdzieś tam jeszcze ale nie strefy darmowego internetu tylko mobilny internet z AC na terenie całego Jaworzna dla tych którzy już mają umowy z AC na łącze w domu , a to że kolega wyżej zwrócił uwagę że artykuł jest o zabezpieczeniach to fakt , ma racje i wiem o czym tam jest mowa , ja po prostu z lenistwa nie chciałem się rozpisywać :D i nastąpiło małe nie porozumienie. Mój błąd. Sorry. Nie mówię że chciałbym już coś takiego , firma się rozwija więc kto wie , może mają coś takiego w planach na przyszłość.

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 1 gru 2009, o 11:52
przez raiderx@jawnet
Pół roku temu czytałem na tym forum że AC będzie doprowadzał światłowody do domków jedno rodzinnych, miało to ruszyć pod koniec wiosny ale jakoś do dzisiaj cisza.
Więc jeśli myślą o światłowodach to raczej na WIFI stawiać nie będą. Chodź nie wykluczam że dla celów marketingowych mogą gdzieś w centrum postawić jakiś nadajnik.

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 1 gru 2009, o 13:04
przez seba@jawnet
FTTH czyli Fiber to the home, a Bezpłatny HotSpot WiFi to dwa różne projekty.

Projekt FTTH jest od powiedzmy roku realizowany w kilkunastu domach mieszkalnych w różnych lokalizacjach w naszym mieście (wybrane domy). Od listopada na większą skalę projekt jest realizowany w dzielnicy Długoszyn. Aktualnie spawamy główną magistralę. Podłączanie abonentów prywatnych będziemy realizować od początku przyszłego roku.

Projekt darmowego HotSpot`a w Jaworznie jest realizowany Miejską Biblioteką Publiczną, która posiada infrastrukturę oraz zarządzanie, a my dostarczamy tam internet. Zapraszam do głównej siedziby biblioteki, przyznam że nie testowałem systemu (dostęp posiada każdy kto ma ważną bartę biblioteczną), ale możliwe że zasięg jest również wokół biblioteki.
Czy kiedyś taki projekt pojawi się na "wolnej" przestrzeni... są takie pomysły, ale obecnie nie ma żadnych planów inwestycyjnych.

Czy i kiedy Wi-Fi ?

PostNapisane: 4 gru 2009, o 12:59
przez raiderx@jawnet
Czyli de fakto mój tok myślenia jest słuszny inwestujecie w FTTH. A Wifi raczej tylko plany że gdzieś kiedyś może coś.

FTTH to do celowo ma być w większości dzielnic? Czy tylko do Długoszyna będzie to ograniczone.