capoeira w jaworznie??

Troszeczkę sportu z miasta oraz ze świata. Wydarzenia, komentarze i wyniki.

capoeira w jaworznie??

Postprzez Anonymous » 10 sty 2006, o 10:45

moze napisze mi ktos jaki jest koszt i gdzie dokładnie sie to odbywa..ew. prosiłbym o info kto uczy capo w Jno i czy mają jakis sprzęt w stylu berimbau....
Anonymous
 

capoeira w jaworznie??

Postprzez Anonymous » 10 sty 2006, o 13:52

witam. jestem dumnym przedstawiciel grupy oficina da capoeira :P treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 18:00-20:00 w gimnazjum nr. 3 (podwale). berimbau'y mamy 2 ... pandeiro i oczywiscie atabaque. Treningi we wtorki prowadzi aluno Porto a w czwartki aluno Leao.Koszty treningów (miesięcznie) wynoszą 35zł .Dokładne informacje pod numerem telefonu 888376249.axe :oops:
Anonymous
 

capoeira w jaworznie??

Postprzez kaze@jawnet » 10 sty 2006, o 16:02

Mam pytanko. Ostatnio czytałem na jednym z forum, że capoiera jest bardzo groźną sztuką walki. Podobnież istnieje jakieś kopnięcie (niestety nazwy nie pamiętam) ,które przyjęte nawet na garde powoduje złamanie ręki. Czy to prawda?? I czy jesteście w stanie skonfrontować się w walce z przedstawicielami innych sportów (boks, karate, judo, bjj)?? Pozdro
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

capoeira w jaworznie??

Postprzez Anonymous » 10 sty 2006, o 22:53

dzięki za odpowiedz dzisiaj byłem okukać jak to wygląda na żywo no troszke mało czasu miałem ale moim zdaniem jest fajnie i napewno zaczne trenować capo :D tylko ciekawe ile zajmie zanim sie tego wszystkiego naucze :d ale mysle ze cierpliwy jestem i jakos bedzie mi to szło...
Anonymous
 

capoeira w jaworznie??

Postprzez Anonymous » 10 sty 2006, o 23:07

aha i kaze capoeira nie jest szutką walki w stylu boxu czy stretfigtheru capo jest sztuką walki
dla rozwoju ciała i ducha, widziałem konfrontacje z udziałem capoeristas z zawodnikiem z innej dyscypliny na fotach i niezaciekawie to wyglądało.A nieda sie porównac zawodników np. boksu czy innej dyscypliny bo to wszystko zalezy w sparingu bezposrednim jaki jest bokser czy capoeiristas dobry w walce bezpośredniej....tak wogule mało jest zawodników a własciwie wogule ich niem w vale tudo itp. bo niepoto raczej trenuje sie capoeire zeby walczyc w czyms takim.A co do ciosu moze i jest taki ale ja o takowym niesłyszałem.
Anonymous
 

capoeira w jaworznie??

Postprzez Anonymous » 10 sty 2006, o 23:08

zresztą ja dobiero zaczynam treningi wiec moge sie mylic ale tak mi sie zawsze wydawało i niewiem czy mnie jakis capoeiristas poprze...
Anonymous
 

capoeira w jaworznie??

Postprzez Anonymous » 11 sty 2006, o 15:49

... capoeira nie jest tylko sztuką walki... trudno to opisać po prostu to coś wspaniałego :ugeek: a jeżeli chodzi o sparing 2 różnych sportów to jest to żadko spotykane bo każda sztuka walki polega na czym innym np. capoeira to sztuka samoobrony a nie typowej walki :roll: p.s. o tym kopnięciu nie słyszałem ale nie wiadomo :P może mistrzowie coś takiego wymyślili 8-) polecam wszystkim capo i zapraszam na treningi. axe
aluno Mulambo :ugeek:
Anonymous
 

capoeira w jaworznie??

Postprzez kaze@jawnet » 11 sty 2006, o 16:18

Oto wypowiedź jednej z osób o nicku GIBONIASTY w trakcie zażartej rozmowy na temat "capoiera vs. boks tajski " :

"...ćwicze capoeirę i powiem że nadaje się bardziej do rozrywki, nie do walki. Ale posiada wieeele technik które w walce jednak są przydatne. a co do Droznos15 - Ty się słyszysz ?? ;/ człowieku ja ćwicze capoeire zaledwie 2 miesiące, ale ktoś kto ćwiczy 5 lat to złamałby rękę bokserowi (kopnięciem zwanym parafuso) który by się gardą zasłaniał... poczytajcie o tym a potem komentujcie..."

No więc jak jest z tym kopnięciem?? I ja wiem iż capo to nie typowa sztuka walki jak Kyo czy kick. Ale wiele osób twierdzi inaczej. Dlatego też zadałem to pytanie aby dowiedzieć sie czy jesteście w stanie podjąć konfrontacje "jakby co". Pozdro
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

capoeira w jaworznie??

Postprzez olpen@jawnet » 11 sty 2006, o 23:33

a ja powiem zebyzobaczec walke miedzycapoa np.boksemto chyba spotkamy ino na ulicy :D...z checiabym cwizyl capo alemisie ywdaje ze za duzo kasy jak zamiesiac....powinniscie cos zleciec z ceny moidrodzey...bo wiemze wy natym sezarabiaciea prowadza to normalni goscie cvo jak byli mali to sie tez tego uczyli... :geek:
Avatar użytkownika
olpen@jawnet
 
Posty: 207
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

capoeira w jaworznie??

Postprzez Anonymous » 12 sty 2006, o 13:09

olpen jeżeli nie wiesz jak jest to się nie odzywaj.... 35 zł miesiecznie to wcale nie dużo biorąc pod uwage to że ludzie z Rudy Śląskiej płacą za treningi 55 zł/miesiąc ale płacą tyle kasy i ćwiczą bo lubią i kochają capo.... aluno Porto i aluno Leao także ćwiczyli i płacili kupe kasy za sale jak byli "mali"- fakt, ale teraz po prostu wymiatają , mieliście okazje zabaczyc ich na pokazach w jaworznie i innych miastach więc należy im sie też kasa za treningi której mają dużo za mało jak na swój poziom który reprezentują więc należą im się wielkie podziękowania że podjęli się takiego wyzwania jak prowadzenie trneingów i uczenie początkujących capoeiristas co łatwym zadaniem nie jest. Mam nadzieje że dziś na treningu bedą jakieś nowe twarze :D serdecznie zapraszam na treningi. aluno Mulambo.... oficjalna strona grupy oficina da capoeira w polsce>>> www.oficinadacapoeira.pl :P
Anonymous
 


Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron