MŚ 2006

Troszeczkę sportu z miasta oraz ze świata. Wydarzenia, komentarze i wyniki.

MŚ 2006

Postprzez Anonymous » 11 gru 2005, o 22:38

jak zacznie sie mundial to moze poczujesz atmosferę , nabierzesz optymizmu i zmienisz zdanie ;)
Anonymous
 

MŚ 2006

Postprzez seba@jawnet » 12 gru 2005, o 09:56

kevinsalem podejmę wyzwanie i założę się, że wyjdziemy z grupy. O co zakład?
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

MŚ 2006

Postprzez kaze@jawnet » 12 gru 2005, o 11:19

Ojjjjjjj Seba żebyś czasem nie wtopił. Nie wiem dlaczego uważacie że wyjdziemy z grupy. Niemcy wiadomo - raczej poza Naszym zasięgiem. Ekwador - no cóż. W Barcelonie z NImi wygraliśmy ale co to był za mecz. Warunki anormalne. W Niemczech takich nie będzie. A przecież każdy wie, że technicznie odstajemy i to bardzo od zespołu z Płd. Ameryki (świadczy o tym sam fakt,że Nasi piłkarze się ich boją i mówią ,ze dobrze byłoby gdybysmy w meczu z Nimi zremisowali). A co do Kostaryki - powinni być do bicia. Chociaż tak naprawdę nic o tym zespole niewiadomo.
Do czego zmierzam. Otóż przed poprzednim mundialem też byliśmy pewni wyjścia z grupy. Portugalia murowany faworyt a My z drugiego miejsca. Co sie okazało?? Że Korea nam dokopała, o Portugalii nie wspomnę. I na koniec ledwo, ledwo udało Nam się wygrac z USA w meczu o "pietruszkę".

Co do MŚ myślę ,ze możemy się pokusić o niespodziankę(czyli wyjść z grupy). Stanie się tak jedynie wtedy gdy (to moje zdanie):
1. W bramce stanie zawodnik grający .Szanuje Dudka za to co zrobił w Lidze Mistrzów ale koleś teraz grzeje ławe. Borus natomiast cały czas jest ogrywany w silnym klubie i rozwija się cały czas. Jeśli Jurek zmieni szybko klub - to nie ma problemu. W przeciwnym razie - kiepsko to widze.
2. W obronie nie mogą grać "emeryci". Bąk gra w jakims klubie w Katarze ( a raczej grał bo ostatnio podobno szuka tam nowego klubu). Kłos - też emeryt. Ciągle ma wpadki. Co prawda potrafi strzelic bramke z główki przy dośrodkowaniu ale jaką mamy pewność że zrobi to w 2 minucie jak w meczu z Ekwadorem?? Głowacki następna gwiazda - ciągle testowany i ciągle robi jakies głupie błędy ( o meczu z Anglikami w Chorzowie nie wpomnę). Moim zdaniem w obronie powinni grać rutyniarze i "młode wilki". Jop (niesamowity postęp - nie wiem czym kierowała sie Wisła oddając go za psie pieniądze). Baszczyński, Wasilewski - obaj potrafią na skrzydle świetnie współpracować z pomocnikami i mają "ciąg na bramke".
3. W pomocy bezdyskusyjnie środek powinien być Mirka Szymkowiaka i Sobola. Tylko problemem tych piłkarzy są ciągłe kontuzje. Boki - wiadomo Kosa, Krzynówek, Ebi Smolarek, może Jeleń. Mamy wielu świetnych zawodników na tych pozycjach.
4. Co do ataku - Żuraw,Franek. No i moim zdaniem Grzesiek Piechna. Dlaczego?? Zobaczcie na jego statystyki meczowe. Gość ma 3 sytuacje i strzeli z Nich 2 bramki (pokazał to mecz z Estonią - 1 sytucja i piękna,techniczna bramka. A Sagan,Brożek czy Jeleń??Mieli po kilka okazji i nic z tego). W meczach na MŚ niebędziemy raczej drużyą atakującą. Będziemy grać z kontry i może 2 -3 sytuacje czyste na mecz to będzie max możliwości. Dlatego potrzebujemy zawodników, którzy potrafią strzelać te bramki. Dlatego też proponowałem Jelenia na bok, gdyż ma dobrą technikę natomiast z "egzekucją" to u Niego katastrofa (widać to w lidze - ciągle grają na Niego i musi mieć z 5 sytuacji zeby strzelić bramkę). Rasiak moim zdaniem już dawno przeminął tak jak cała drużyna Groclinu. A wracając do Piechny - jeśłi ktoś twierdzi,że jest On słaby i jakiś tam wieśniak to się myli. Słaba w takim razie jest polska liga skoro On strzela w Niej bramki jak na zawołanie. A skoro słaba liga to jak możźe być mocna polska reprezentacja??

Reasumując. Nie cieszmy się za bardzo i nie myślmy , że jesteśmy faworytami. Jedźmy na MŚ jako czarny koń i może wtedy coś z tego wyjdzie. Polacy muszą przede wszystkim zmienić nastawienie i myślenie. Zawodnicy muszą być zdrowi i grający na co dzień w klubie (przynajmniej Ci, którzy mają stanowić trzon drużyny). A selekcjoner Paweł Janas powinien w końcu podziekować graczom, którzy nienadają się do drużyny (Rasiak, Głowacki, Radomski). AMEN!!!
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

MŚ 2006

Postprzez stanior@jawnet » 12 gru 2005, o 12:35

nie zgadzam się z Tobą .... do końca :) masz w wielu punktach racje ale ja popieram stanowisko Seby i chętnie dorzucę sie do tego zakładu ;)
stanior@jawnet
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

MŚ 2006

Postprzez kaze@jawnet » 12 gru 2005, o 12:44

Seba jest pewien ,że awansujemy. Ja natomiast nie jestem aż takim "hurra - optymistą" i daje naszym szanse 40 - 60 %. Aczkolwiek będę im kibicował z całego serca :D
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

MŚ 2006

Postprzez freezee@jawnet » 12 gru 2005, o 14:19

kaze piszesz ze Janas powinien podziękowac graczą Radomski, Głowacki a promujesz do skladu Jelenia najpierw na bok pomocy a potem na napad... popatrz czasem na 1 lige polską jak gra jeleń i trzebało pare razy poogladać lige holenderską z Radomskim (pomocnik) ... nie wiem czy jest gorszy od Jelenia... co do obrony to wymieniłeś 3, a Polacy napewno 3-5-2 nie zagrają...(poza tym nie wiem czy w Polsce są lepsi od tych emerytów...) Co do Jopa to chyba nie ogladałeś meczów Wisły z Lazio 1:2 gdzie 2 asysty z głowki zaliczył JOP i Lazio wygrało... widzocznie w Rosji sie rozwinął tylko na lepsze....
A co do Piechny to jest dobry teraz a za pół roku może być jeszcze lepszy lub tak jak Grzesiu Rasiak przeminął wraz z Groclinem tak samo Piechna wraz z Koroną... wszystko zależy od postawy przez następne pól roku...
ps. nie ma co wybierać skladu obecnie poczekajmy do 15 maja mają być zgloszone sklady i wtedy podyskutujemy o nominacjach...
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

MŚ 2006

Postprzez freezee@jawnet » 12 gru 2005, o 14:34

kevinsalem - uważasz że nasi piłkarze sa najgorsi nasza piłka najgorsza wyniemie ci pare rzeczy:

Wisła Karków Puchary ogrywa: Schalke, Remisuje z Lazio, 2 drużyny dużo wyżej klasyfikowane niż wisła... ni ebede wspominał jakie ligii i ile mają kasy...

Groclin: ogrywa Manchester City nie trzeba komentować
PIŁKARZE
Krzynówek- Bayer LEverkusen
Dudek- Liverpool (dzięki niemu zdobyli LM)
Zurwaski, Boruc - Celtic Glasgow
Szymkowiak - Trabzonspor
Frankowski - Elche (2 liga Hiszpańska)
Smolarek- Borussia Dortmund
Hajto Rasiak - Tottenham (to akurat nie pasuje do przykładu ale zawsze coś :D:D:D )
Wiec czasem przydalo by sie znać na pilce żeby wiedzieć kto umie grać wpilke bo wbrew pozorą
mamy kilku klasowych pilkarzy... wiec nie jest tak źle

a text w stylu zlikwidowac Polską Piłke nożną to nie skomentuje....

a co do poprzednich MŚ wszyscy zapominają że ograliśmy USA ale oni już mieli awans i nie walczyli a my graliśmy o HONOR !!!
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

MŚ 2006

Postprzez wodnik78@jawnet » 12 gru 2005, o 14:39

seba

przed ostatnimi mistrzostwami tez wszyscy byli pewni że wyjdziemy z grupy że nawet ręke dali sobie uciąć, a co wyszło to chyba wszyscy wiedzą. Teraz tez zaczyna sie po mału powtórka z rozrywki czyt. reklamy TP z reprezentacją kto wie wczym jeszcze wystąpią, ale jak za wczasu nie zaczną sie przygotowywać to znzowu rywala potraktują ulgowo że jak wygrali z Ekwadorem to juz musza znowu wygrać , lepiej dmuchac na zimne niż sie nie mile przejechać i zostanie im tylko zwiedzanie niemiec :)

freezee

co do kilku piłkarzy np. szymkowiak co pare razy zamiast w światło bramki z kilku metrów strzelał pare metrów nad nia jakby to było rugby to chyba nie o to wtym chodzi , i nie tylko jemu sie tak zdarza :D
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

MŚ 2006

Postprzez Anonymous » 12 gru 2005, o 15:31

Kaze szkoda ze nie znalazło sie miejsce dla Mili oraz Niedzielana w twoim poscie :)
Anonymous
 

MŚ 2006

Postprzez kaze@jawnet » 12 gru 2005, o 15:41

Freez ... co do obrońców to wymieniłem 3 (moim zdaniem) obecnie najlepszych. A wiadomo,ze będzie grało 4. Natomiast co do Radomskiego... nie patrz na to jak się reprezentuje w lidze tylko jak w reprezentacji. Zarówno Jeleń jak i Radomski mieli szanse i moim zdaniem Jeleń potrafi coś więcej niż tylko wybijać piłki i grać bardzo defensywnie. A co do Rasiaka i Piechny. Rasiak nawet gdy grał w pucharach z Groclinem to był kapa i marnował wiele wysmienitych sytuacji. Zapominasz Freez że to nie liga tylko MŚ. Jest jeden ważny mecz i ... trzeba go wygrać. W związku z tym potrzebujemy "snajperów" a nie "patafianów". I dlatego środek ustawiam Szymek i Sobol skrzydła Krzynówek i Kosa (ewentualnie Ebi i Jeleń). A Radomski.......niech se oglądnie mundial w TV. Bo sam klub nie świadczy o poziomie zawodnika. Ktoś moze być dobry w klubie ale nienadawać się na MŚ. Bo istnieje takie zjawisko jak "zawodnicy turniejowi". Jeśli cokolwiek ćwiczysz to będziesz wiedział o co chodzi. Pozdrawiam


Rufus. Co do Niedzielana - niech sie chłopak dobrze wyleczy. Bo jak na razie niebłyszczy w przeciętnym klubie ligi holenderskiej. A Mila?? Masz racje ominąłem go... ale nietwierdze , że podałem całą 11-stke na mundial. Powinien jechać bo chłopak na to zasługuje - reprezentuje ofensywny styl. Jednakże nieliczyłbym na gre w podstawowej jedenastce.
kaze@jawnet
 
Posty: 304
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron