Regulamin pracy

Usilnie czegoś poszukujesz, a nie możesz tego zdobyć. Zapytaj zapewne ktoś dawno to już posiada

Regulamin pracy

Postprzez gembol@jawnet » 11 lut 2011, o 16:57

Mam problem bo nie wiem czy to co wam pokaże jest zgodne z regulaminem pracy !!!!!


http://img225.imageshack.us/i/zdjcie0194u.jpg/

tutaj streszczenie :

Na podstawie art 141 paragraf 1 kodeksu pracy oraz regulaminu pracy spółki (tutaj nazwa firmy)wprowadza się 15 min przerwę nie wliczoną w czas pracy w godz. 13:00 do 13:15

W związku z powyższym ustala się następujące godziny rozpoczęcia i kończenia pracy na stanowiskach administracyjnych od 7:00 do 15:15

dla pracowników w hurtowniach :
od 7:00 do 15:15


bardzo proszę was o pomoc w wyjaśnieniu tego przepisu bo nic z tego nie rozumiem.Czy to jest zgodne z kodeksem pracy czy to łamanie moich praw a jak tak to gdzie mam z tym iść ?????
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez gembol@jawnet » 11 lut 2011, o 17:02

mam rozumieć ze nie należy mi się przerwa ?????
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez 1993@portal » 11 lut 2011, o 17:13

http://kodeks-pracy.wieszjak.pl/czas-pracy/215279,Przerwa-w-pracy-art-141.html

z tej strony cytując:

Artykuł 141 kodeksu pracy umożliwia pracodawcy wprowadzenie przerwy na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych.

Omawiana przerwa jest niezależna od obligatoryjnej, ustawowej piętnastominutowej przerwy wliczanej do czasu pracy, o której stanowi art. 134 kodeksu pracy oraz od innych obligatoryjnych przerw, np. przy pracy monotonnej czy na komputerze.

No i z tego co tam napisali, to właśnie z art 134 :

Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin, pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut, wliczanej do czasu pracy.

Czyli teraz teoretycznie powinieneś mieć w pracy 2 przerwy 15minutowe. Tak mi się przynajmniej wydaje.
1993@portal
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Regulamin pracy

Postprzez emumaster@jawnet » 11 lut 2011, o 17:14

Było kilka podobnych kwiatków w mojej firmie (taka radosna twórczość prezesa), ale każdy to olewał i zostawało jak było. Fotki twórczości na pamiątkę też zrobione :)

Ogólnie to mojemu to coś nie halo.

Art. 134

http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/k0000006.pdf

To nie jest jakaś dodatkowa przerwa? Bo mogą być dodatkowe przerwy nie wliczane w czas pracy.
emumaster@jawnet
 
Posty: 256
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Regulamin pracy

Postprzez jaworznianka-@portal » 11 lut 2011, o 17:20

Państwowa Inspekcja Pracy Katowice na Granicznej - polecam. Pofatyguj się bo warto, można coś wskórać z zastrzeżeniem nazwiska oczywiście.
Ostrzegam, na Granicznej tłok, masę ludzi w kolejce do Porad prawnych, więc swoje trzeba odczekać, ale warto, przekonałam się. Nie daj się :)
jaworznianka-@portal
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Regulamin pracy

Postprzez gembol@jawnet » 11 lut 2011, o 17:42

z tego rozporządzenia wnioskuje ze mam robic 8 godzin bez przerwy bo ja pracuje od 7 - do 15 ??? a te 15 minut co niby mam miec przerwe to bezpłatna ????
czyli regulamin mnie nie obowiązuje ???

da się coś załatwić telefonicznie w tej inspekcji pracy ????
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez grisham@portal » 11 lut 2011, o 17:53

Gembol, jaki Ty gembolowaty jesteś.;)

Pracujesz od 7 - 15 i w tym czasie przysługuje Ci 15 minut przerwy płatnej - obligatoryjnie i na mocy K.P., chyba, że warunki pracy zobowiązują pracodawcę do udzielenia Ci dodatkowej przerwy płatnej w ramach godzin pracy. Rozumiem, że owe zarządzenie z załącznika to dodatkowa przerwa, ale czy do takowej pracodawca może zmusić - nie wiem.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Regulamin pracy

Postprzez gembol@jawnet » 11 lut 2011, o 18:00

grisham ja to wiem i ty to wiesz ;)
już teraz rozumiem bo mamy spięcie z szefem na temat robienia kawy i zrobił nam tą przerwę bezpłatna na kawę
co za człowiek ,jaki człowiek ?? to już nie człowiek tylko bez mózg
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez leman@jawnet » 11 lut 2011, o 18:21

gembol rzuciłeś fajniuski temat :)
a co by Ci pomóc, to musisz pogrzebać w papierach.. swoich. Czy macie układ zbiorowy ? czy pracujesz w małej firemce z regulaminem ? jaką masz umowę o pracę i co tam masz napisane ? ect..
bo teoretyzować, do czego zachęcasz, to można :P a nawet Prezydent miał profesurę z KP

ps. w przyszłości nie udostępniaj takich papierów .. bo Cię udupią :D
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Regulamin pracy

Postprzez gembol@jawnet » 11 lut 2011, o 18:32

pracuje w małej firmie 4 pracowników z regulaminem bez układu zbiorowego umowa o prace do 25.05.2012
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Poszukuję w sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron