Regulamin pracy

Usilnie czegoś poszukujesz, a nie możesz tego zdobyć. Zapytaj zapewne ktoś dawno to już posiada

Regulamin pracy

Postprzez tadekw11@portal » 12 lut 2011, o 19:25

gembol@jawnet.pl napisał(a):słuchaj każdy zna swojego szefa
ja wiem ze to co napisałem nie będzie zgodne z waszymi zasadami ale jeśli szef jest chamem i nie idzie ludziom szedł na rękę to mam to być złotą zasadą szefowanie szefa ???
w końcu on tez jest człowiekiem i jeśli firma jest tylko 4 osobowa to z ludźmi da się dogadać ,ale jak ktoś jest tym kim jest to co mamy zrobić ?????????
prawda jest taka że nikomu na rękę nie pójdzie i nikomu nie popuści !!!!!
oto jego motto :
zawsze się znajdzie ktoś na twoje miejsce !!!!
ale ja już tego mam dość !!!!!!
jeżdżę samochodem u niego chociaż w umowie mam tylko wpisane że jestem operatorem nie kierowcą ,szedłem mu na rękę , ale ile można ????????
a to że zarabiam najniższą krajową to pewnie nic ??? a wymagania jakbym zarabiał 3000 zł

ludzie naprawdę ja rozumiem wszystko (prawie wszystko) ale to jest juz przegięcie !!!!



Wiesz co w pewnych kwestiach możesz mieć rację ,nie wiem co robisz naprawdę a co powinieneś ,ale druga strona medalu jest taka że pracownicy wykorzystują sytuację ,szef nie widzi to sobie posiedzimy, co do zarobków to fakt że minimum jakie niektórzy dostają to zdecydowanie mało ale to nie oznacza też że ma wykonać mniej niż ten co zarabia więcej ,każdy się zgadza na stawkę przy przyjęciu ,i daną pracę musi wykonać .
tadekw11@portal
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Regulamin pracy

Postprzez gembol@jawnet » 12 lut 2011, o 20:00

tak masz racje ale nie każdy pracodawca ma racje
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez tadekw11@portal » 12 lut 2011, o 20:10

gembol@jawnet.pl napisał(a):tak masz racje ale nie każdy pracodawca ma racje



Oczywiście ,nie chcę bronić ani pracodawców ani pracowników ,nie każdy jest jednaki,zarówno pracodawcy są pożądni i wyrozumiali a inni pokazują że mają innych za nic jak i pracownicy jedni szanują pracę i starają się wykonywać ją rzetelnie a są tacy co tylko chcą odbębnić dniówkę ,dlatego nie można wrzucać wszystkich do jednego worka ale taki jest teraz świat .
tadekw11@portal
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Regulamin pracy

Postprzez gembol@jawnet » 12 lut 2011, o 20:27

dlatego pisze i pytam ludzi bo każdy z nas ma inne zasady pracy !!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez lagarto@jawnet » 12 lut 2011, o 21:35

leman@jawnet.pl napisał(a):
Poza dyscyplinarnym zwolnieniem np.art52KP Twój szef nie ma prawa zwolnić Cie bez wypowiedzenia.
Każde wypowiedzenie należy uzasadnić.


Każdą umowę na czas określony można rozwiązać bez podania przyczyny wypowiedzenia. Obowiązek uzasadnienia wypowiedzenia dotyczy tylko umów zawartych na czas nieokreślony.
Avatar użytkownika
lagarto@jawnet
 
Posty: 320
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez leman@jawnet » 12 lut 2011, o 22:29

lagarto@jawnet.pl napisał(a):
leman@jawnet.pl napisał(a):
Poza dyscyplinarnym zwolnieniem np.art52KP Twój szef nie ma prawa zwolnić Cie bez wypowiedzenia.
Każde wypowiedzenie należy uzasadnić.

Każdą umowę na czas określony można rozwiązać bez podania przyczyny wypowiedzenia. Obowiązek uzasadnienia wypowiedzenia dotyczy tylko umów zawartych na czas nieokreślony.

chyba nie napiszesz, że umowę o pracę można rozwiązać ... sms'm
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Regulamin pracy

Postprzez barton@jawnet » 13 lut 2011, o 07:45

Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez grzkac@jawnet » 13 lut 2011, o 10:26

Barton zanim wkleisz link do artykułu zobacz na jego datę: 21.10.2007 rokJeżeli chodzi o akty prawne lepiej zaglądnąć do ISAP, odszukać tekst jednolity i na nim bazować bo mamy największą pewność, że dany akt jest aktualny.

W tym wypadku mamy do czynienia z umową o pracę na czas określony trwającą dłużej niż 6 miesięcy, więc strony w umowie mogły przewidzieć (trzeba zobaczyć do umowy) dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem (art. 32 i 33).

Zawsze można próbować renegocjować warunki umowy (wypowiedzenie warunków pracy i płacy) art.42. Warto w Twoim przypadku zwrócić uwagę na art. 42 par.4. Oczywiście w wypowiedzeniu zmieniającym trzeba zwrócić uwagę na art. 42 par.1, który by sugerował znowu zaglądnięcie do umowy.

Natomiast znając życie pracodawca Ci powie, że jak Ci się coś nie podoba to do domu bo na Twoje miejsce czeka już 10 innych.

To jeżeli chodzi o rozwiązanie umowy.

Natomiast chyba najlepszym wyjściem jest zwykła ludzka ugoda. Idź do pracodawcy z innymi pracownikami przedstaw swoje racje, on zapewne przedstawi wam swoje racje i jakoś może się dogadacie.
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez barton@jawnet » 13 lut 2011, o 10:33

Racja , przeoczyłem daty , paragrafy już zostały zmienione .
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Regulamin pracy

Postprzez leman@jawnet » 13 lut 2011, o 11:05

leman@jawnet.pl napisał(a):2011-02-11 18:21
gembol rzuciłeś fajniuski temat :)
a co by Ci pomóc, to musisz pogrzebać w papierach.. swoich. Czy macie układ zbiorowy ? czy pracujesz w małej firemce z regulaminem ? jaką masz umowę o pracę i co tam masz napisane ? ect..
bo teoretyzować, do czego zachęcasz, to można :P a nawet Prezydent miał profesurę z KP

czkawkę mam czy co? , że się powtarzam...

nie znając zapisów umowy o pracę, zakresu obowiązku, regulaminów, trudno jednoznacznie wskazać optymalne wyjście dla każdej ze stron (pracownika i pracodawcy)
gembol; jak się chcesz boksować z pracodawcą, to jednak najlepszą bronią jest Państwowa Inspekcja Pracy,
tylko pamiętaj, że kij ma dwa końce, a ty masz ten koniec krótszy
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poszukuję w sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron