Sieć Play - pytanie

Usilnie czegoś poszukujesz, a nie możesz tego zdobyć. Zapytaj zapewne ktoś dawno to już posiada

Sieć Play - pytanie

Postprzez Anonymous » 16 lip 2010, o 12:18

Kończy mi się umowa z Erą i zastanawiam się nad zmianą sieci. Główni gracze na rynku (Era, Orange, Plus) proponują podobne warunki - odnośnie wysokości abonamentu i ilości minut. Play natomiast zaproponował mi ofertę o blisko 60-80 zł miesięcznie tańszą, z większą ilością minut i dodatkowo darmowymi połączeniami na tel. stacjonarne. Tylko z tego co czytam na forach jest sporo zastrzeżeń odnośnie zasięgu, internetu i ogólnego funkcjonowania sieci.
Zatem czy ktoś z Was ma tel. w Play i jak wygląda to pod względem funkcjonowania?
Anonymous
 

Sieć Play - pytanie

Postprzez fanreal@jawnet » 16 lip 2010, o 13:39

Mam Playa już prawie 2 lata i:
- Jeśli chodzi o zasięg, czasem go gubi, ale nie bardziej niż w innych sieciach (mam 3 telefony Play, Era, Plus). Dlatego te teksty, które się słyszy o kiepskim zasięgu w Playu można schować między książki. Osobiście nie miałem sytuacji takiej, w której musiałem zadzwonić, a nie miałem zasięgu.
- Internet? Mam Nokię E66 na Playu i powiem szczerze, że internet jest niesamowicie elastyczny i szybki. W każdym momencie, gdziekolwiek jestem mogę sobie poczytać wiadomości na Onecie, czy sprawdzić maila. Za 5 zł miesięcznie dostajesz 25 MB internetu na telefon, co zdecydowanie wystarcza na swobodne przeglądanie internetu (Opera Mini ;)), czy chociażby rozmowy na GG.
- Co do ogólnego funkcjonowania sieci - nie wiem co masz na myśli.


Podsumowując - kilku moich znajomych w ostatnim czasie zmieniało sieć na Play i wcale nie narzekają, fajne stawki, fajne telefony, ciekawe oferty i promocje. Ze swojej strony szczerze polecam tę sieć.
W październiku kończy mi się umowa i zamierzam wziąć ten nowy abonament Play Premium :) Sieci już raczej nie zmienię :)
Avatar użytkownika
fanreal@jawnet
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Sieć Play - pytanie

Postprzez buli18@jawnet » 16 lip 2010, o 13:57

Witam,
posiadam telefon w play od prawie 3 lat (2 lata abonament i od rawie roku play fresh - numer przeniesiony z abonamentu), więc mogę się wypowiedzieć na ten temat.
Co do abonamentów to są na chwile obecna bardzo atrakcyjne.
Co do zasięgu to różnie z min bywa (są miejsca w kraju, gdzie jest większy lub mniejszy), ogólnie play działa na nadajnikach plusa wiec, z nim raczej nie miałem nigdzie problemów.
Minusem są ceny telefonów, a przynajmniej tych z wyższej półki.
Przy przedłużaniu umowy nie było (nie wiem jak jest teraz) żadnej różnicy cenowej, jeżeli chodzi o telefony dla osób przedłużających umowę i nowych abonentów.
buli18@jawnet
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Sieć Play - pytanie

Postprzez freezee@jawnet » 16 lip 2010, o 14:53

na jeziorkach play nie ma zasiegu prawie w ogóle, na martyniaków też często gubi. Korzystam z playa bo moim zdaniem najlepsze telefony i abonament przedłużyłem umowe teraz i mam do playa i na stacjonarne za free...


http://nt.interia.pl/telekomunikacja/wiadomosci/news/tam-komorki-traca-zasieg,1507134
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Sieć Play - pytanie

Postprzez Anonymous » 16 lip 2010, o 16:42

Ja osobiście pożegnałam się z Erą w tym miesiącu i przeniosłam swój numer do Play. Przez 8 lat byłam klientką Ery. Nigdy nie mieli ze mną nawet najmniejszego problemu; mam na mysli płacenie rachunków, które nie należały do niskich. Ostatnio mój abonament nie wystarczał w związku z czym sporo płaciłam ponad niego. Do tego doszła sieć rodzinna (telefon na kartę dla córki) i bezpłatne połączenia z tymże numerem. Rachunki oscylowały ostatnio w granicach 140 zł. Do tego dochodziła koniecznośc doładowywania telefonu córki (bez względu na ilość pieniędzy na jej koncie - aby połaczenia wychodzące mogły funkcjonować). W sumie zbierało się tego sporo.
Play o niebo lepsze warunki zaproponował mi za cenę 69 zł (+ 50% rabatu przez pierwsze pół roku). W ramach abonamentu mam darmowe połączenia z Playem (wystarczyło dokupić córce starter za kilka złotych i rozmawiać z nią za darmo). Na samej tej usłudze oszczędziłam 35zł miesięcznie.
Dla mnie bomba.
Niestety Era po tylu latach współpracy nie była w stanie zaproponować mi niczego ciekawego, w związku z czym schowałam lojalność i przywiązanie do kieszeni i zadbałam o swój portfel.

Co do zasięgu.... nie powiem nic mądrego ponieważ dopiero od 4 dni jestem nową klientką sieci Play.
Co zauważyłam przez te kilka dni - ilość kresek zasięgu jest często mniejsza niż te które miałam w Erze. Do tego - w jakichś dziwnych miejscach może nas spotkać niemiła niespodzianka typu : włączenie się roamingu.
Wróciłam własnie w Istebnej gdzie włączył mi się roaming z informacją :"Witamy na Słowacji. Koszt połaczenia wychodzącego to 1,70 zł..."
Przeszłam wtedy na ręczny wybór sieci i co prawda skończył się problem roamingowy, natomiast dopadł mnie właśnie problem notorycznego braku zasięgu lub kiepskiej jego jakości.
Przez dłuższy czas funkcjonowałam w tej Istebnej jeszcze jako klientka Ery - i ten problem sie nie pojawił. No chyba, że pojawi się na najbliższej fakturze.. w przypadku gdyby Era nie informowała swoich klientów, że właśnie zmienili granice państwa :?:
Osobiście jednak mam nadzieję, że skoro znaczna część moich znajomych nie ma problemów z zasięgiem Playowskim, to i ja tych problemów mieć nie powinnam. A w jakichś przygranicznych miastach bywam tak rzadko, że wtedy jestem w stanie się poświęcić i przejść na ręczny wybór sieci :ugeek:
Anonymous
 


Powrót do Poszukuję w sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron