Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Poplotkować... czemu nie. Tutaj zaglądają tylko panie

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez beowulf@jawnet » 8 mar 2006, o 07:53

Chuck Norris byl smieszny tylko przez jakis czas, benek jest ponadczasowy/a =)
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez Anonymous » 8 mar 2006, o 21:41

Benka1 to nawet ja pamiętam i cieszę sie że w końcu wrócił bo wiało nudą :)
Anonymous
 

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez benek1@jawnet » 17 mar 2006, o 09:56

dziekuje za cieple slowa i za te mniej cieple i chlodne, z tych drugich nawet bardziej sie ciesze niz z tych pirwszych :idea:

aha szkolilam sie sporo :idea: teraz jezdem po sesji :idea: zakonczonej sukcesem :shock:
Avatar użytkownika
benek1@jawnet
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez benek1@jawnet » 14 gru 2008, o 21:26

Chce sie wypowiedziec w pewnej sprawie

Chcecie poczytać?

Państwo nas okrada!
Czy państwo w dzisiejszej formie okrada, oszukuje i wykorzystuje swoich obywateli? Moim zdaniem TAK!

Co zainspirowało mnie do zadania sobie takiego pytania? Powodów w ostatnim czasie było wiele ale najbardziej zbulwersowało mnie wprowadzenie ograniczenia ruchu dla ciężarówek w upalne dni. Jako kierowca samochodu osobowego jestem skłonny poprzeć takie rozporządzenie, ale jako niezależny obserwator stwierdzam, że państwo rzuca w ten sposób kłody pod nogi spedytorom.

Firmy te płacą podatki VAT, CIT, składkę na ZUS, w cenie benzyny płacą jeszcze akcyzę, cło, podatek drogowy oraz „haracz” państwowemu monopoliście petrochemicznemu, a w zamian nic nie otrzymują, a państwo wręcz nadal utrudnia życie przedsiębiorcom wprowadzając ograniczenia dla TIRów, skracając tygodniowy czas pracy oraz nakładając inne obciążenia

(W XIX w. mówiło się o wykorzystywaniu pracownika przez pracodawcę, a w XXI w. będzie się mówić o wykorzystywaniu pracodawcy przez państwo).

Gdyby się bliżej przyjrzeć tej polityce państwa w stosunku do przedsiębiorców, to można stwierdzić, że państwo postępuje jak złodziej, tzn. bierze, a w zamian nic nie daje. A to przecież firmy i biznesmeni są lokomotywami każdej gospodarki, oni dają ludziom zatrudnienie, oni płacą największą ilość podatków, to oni promują swoje kraje na arenie międzynarodowej.

Poza tym widział ktoś, żeby złodziej okradał biednych? A państwo niestety okrada nie tylko bogatych. Zabiera biednym prawie co piątą złotówkę, a w zamian oferuje całkowicie nieprzydatne ulgi podatkowe (bo przecież osoba zarabiająca tysiąc dwieście złotych nie buduje domu ani nie posyła dzieci do prywatnej szkoły). Państwo proponuje także kiepskie i tylko teoretycznie bezpłatne usługi publiczne. Żądni dowodów? Dajmy przykład dróg publicznych (jeśli to „asfaltowe coś” można nazwać drogą). Ich stan pozostawia wiele do życzenia, a oprócz PITu i VATu, płacimy podatek drogowy, który zresztą nie jest w całości przeznaczany na budowę nowych i remonty istniejących już dróg.

Niedawno przeprowadziłem wśród śląskich spedytorów i kierowców jeżdżących do Krakowa ankietę, w której umieszczone były dwa pytania:

1. „Czy jeździ Pan płatną autostradą Katowice-Kraków?”

Tylko co czwarta osoba odpowiedziała twierdząco.

2. „Czy jeździłby Pan tą autostradą, gdyby podatki (ogólnie) były niższe, a różnica pozwoliłaby pokryć koszt przejazdu?”

Na to pytanie twierdząco odpowiedziało aż 80% ankietowanych.

W naszym kraju mamy także publiczne szkolnictwo, które jest równie dalekie od ideału jak nasze drogi. Przeludnione klasy, brak zajęć dodatkowych czy brak czasu dla ucznia to chleb powszedni w każdej publicznej „budzie”.

Przeprowadziłem także ankietę na temat szkolnictwa. Ponownie zadałem dwa pytania:

1. „Czy Państwa dziecko uczęszcza do szkoły prywatnej?”

Tylko co dwudziesty rodzic odpowiedział twierdząco.

2. „Gdybyście mogli Państwo płacić mniejsze podatki, a różnica mogłaby pokryć koszt czesnego, czy posyłalibyście Państwo swoje dziecko do szkoły niepublicznej?”

Tu odsetek odpowiedzi twierdzących wyniósł 40%.

Z tych dwóch ankiet można wyciągnąć jeden wniosek: publiczne jest gorsze i droższe (z powodu wysokich podatków) niż prywatne!!! Wiejska żąda od nas słonej zapłaty za swoje kiepskiej jakości produkty. Proponuję zatem sprzedać majątek publiczny inwestorowi prywatnemu oraz zlikwidować prawie całkowicie podatki.

Państwo okrada nas za pośrednictwem spółek skarbu państwa. Ostatnio głośna była sprawa p. Grzegorza W., który kierował największą firmą ubezpieczeniową w Polsce. Jest on oskarżony o malwersacje i inne przestępstwa gospodarcze. Z racji tego, że jest to firma państwowa, tzn., że każdy z nas jest jej właścicielem, p. Grzegorz W. okradł każdego z nas.

A czy nasz narodowy operator telekomunikacyjny (złośliwie nazywany, i chyba słusznie, Telekomuną), nie okrada nas za zgodą i protekcją państwa? Tym razem odpowiedź znowu jest twierdząca! Jak nazwać tak późną restrukturyzację i prywatyzację oraz zwłokę we wprowadzeniu konkurencji, czyli rzeczywistą obniżkę cen za połączenia?

A Kasy Chorych (a może Chore Kasy?) zamiast przeznaczać nasze składki na leczenie, budują sobie „pałacowe” siedziby i kupują limuzyny dla prezesów.

Kończąc, jeszcze raz proponuję zmniejszenie podatków oraz zastąpienie sektora publicznego sektorem prywatnym.
Avatar użytkownika
benek1@jawnet
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez Anonymous » 15 sty 2009, o 16:04

Widzisz Benuś :) jak chcesz to potrafisz mądre słowa wykrzesaĆ z Twojej małej główki:) Ot i masz obniżenie podatku PIT AŻ o 1% to, że stracą najbiedniejsi a bogacze zyskają to normalna rzecz, no ale chcwaliĆ się zawsze można, w encyklopedii będzie napisane "Ten co obniżył podatki".. szkoda gadaĆ. Nie wiem czy zauważyłeś/aś ;) że nie tylko "państwowe" jest beee. Zapomniałeś jak to było z "Biedronkami"? "Prowidentem"? Państwo to monopolista, konkurencji nie ma żadnej i chcąc, nie chcąc trzeba się podporządkowaĆ. Mówisz o okradaniu? w 85% przypadkach dochodzi do jakiegoś oszustwa. Polak mONdry jest i potrafi myśleĆ jak rząd mu tak? to on znajdzie myk, żeby było inaczej:P Dzięki temu świat uważa nas za najbardziej rozwinięty intelektualnie naród. Sam pomyśl, czy wiele z nas nie musi kombinowaĆ, żeby mu do końca starczyło? to dopiero sztuka. Poruszasz bardzo poważną kwestię społeczną. Wiele osób przyzna Ci rację (choĆ niewielu się do niej przyzna) Niestety zejdź na ziemię, realia są, jakie są i niewiele będziesz mógł zmieniĆ, a samym gadaniem możesz sobie tylko Twoje wyleczone nerwy zszarpaĆ:) i cały Twój trud rekonwalescencyjny pójdzie na marne;)

Pozdrawiam:)
Anonymous
 

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez asiunia@jawnet » 15 sty 2009, o 17:42

krzychun napisał(a):Aż zawiało klimatem z starego forum :geek:


:D
Avatar użytkownika
asiunia@jawnet
 
Posty: 396
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez marcinf27@portal » 18 gru 2009, o 11:13

ja tez powróciłem :D
marcinf27@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez marcinf27@portal » 18 gru 2009, o 11:14

a iiiiii zapomniałem powiedziec ze sie ciesze :)
marcinf27@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wróciłam / wróciłem ! Moze Sonda ? Kto sie cieszy :D

Postprzez benek1@jawnet » 1 kwi 2011, o 21:45

marcinf27@poczta.jaw.pl napisał(a):a iiiiii zapomniałem powiedziec ze sie ciesze :)


turlaj dropsa :evil:
Avatar użytkownika
benek1@jawnet
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tylko dla Pań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron