internet na 2 kompy?

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

internet na 2 kompy?

Postprzez private@portal » 29 paź 2010, o 16:20

Odświeżam temat, bo mam krótkie pytanie.

Posiadam internet z Art-Comu. Komputer stacjonarny + router, który hula pod laptopa. Z bezprzewodowej sieci chciałbym także korzystać na telefonie komórkowym. Obecnie wyszukuje mi sieć, łączy z nią jednak po wybraniu stronki widnieje biały ekran. Proszę o pomoc. Domyślam się, że muszę skonfigurować ustawienia w telefonie. Jeśli tak - czy mogę to zrobić sam, czy też skorzystać z pomocy artcomowców?

Dodam, że z wi-fi w komórce korzystałem już "normalnie" w ogólnodostępnych miejscach, typu dworzec, kafejki, etc.
private@portal
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

internet na 2 kompy?

Postprzez seba@jawnet » 29 paź 2010, o 16:45

private@poczta.jaw.pl napisał(a):Odświeżam temat, bo mam krótkie pytanie.

Posiadam internet z Art-Comu. Komputer stacjonarny + router, który hula pod laptopa. Z bezprzewodowej sieci chciałbym także korzystać na telefonie komórkowym. Obecnie wyszukuje mi sieć, łączy z nią jednak po wybraniu stronki widnieje biały ekran. Proszę o pomoc. Domyślam się, że muszę skonfigurować ustawienia w telefonie. Jeśli tak - czy mogę to zrobić sam, czy też skorzystać z pomocy artcomowców?

Dodam, że z wi-fi w komórce korzystałem już "normalnie" w ogólnodostępnych miejscach, typu dworzec, kafejki, etc.


Musisz posiadać konfigurację routera (my jej nie posiadamy). Internet jest przydzielony do routera, a później od Ciebie zależy jaka jest na nim konfiguracja, tzn czy udostępniasz połączenia szyfrowane z jakimś hasłem dostępu, czy dopuszczasz każdego czy może filtrujesz na routerze po mac addresie.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron