Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez farel91@portal » 28 lis 2011, o 20:57

Witam kolegów. Mam takie pytanko, czy orientuje się ktoś jaki jest koszt założenia wraz ze sprzętem monitoringu wizyjnego przez naszą Jaworznicką firmę Nowinex? Albo inną? Interesuje mnie jedynie montaż oraz sprzęt: rejestrator i trzy kamery, z czego jedna zewnętrzna i dwie wewnętrzne. Monitoring miałby być na działce. Z góry dzięki za informacje ;)
Avatar użytkownika
farel91@portal
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez seba@jawnet » 29 lis 2011, o 09:39

Wszystko zależy jakie efekty chciałbyś osiągnąć, jaka jakość (analogowa, cyfrowa) i jeszcze kilka innych aspektów (rozstawienie kamer, okablowanie, rejestrator czy serwer).

Realizowaliśmy takie przedsięwzięcia dla wielu wspólnot mieszkaniowych w Jaworznie (Matejki, Mazur, Inwalidów, Urzędnicza), jednakże na większą skalę aniżeli Ty prawdopodobnie potrzebujesz (od kilku do kilkunastu kamer IP, okablowanie całego bloku, serwer), gdzie koszt dwóch kamer przekracza to co możesz "zmontować" sam.

Myślę że na Twoje potrzeby wystarczy coś takiego: http://www.ctr.pl/produkty/monitoring-firmy/gotowy-zestaw-do-monitoringu.htm
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez farel91@portal » 29 lis 2011, o 10:55

Dziękuję za odpowiedź. Co do efektów jakie chciałbym osiągnąć to jedynie tyle, że chciałbym wiedzieć CZY ktoś wchodzi na działkę (do domu) pod moją nieobecność. Dlatego wystarczy (tak myślę) jakiś podstawowy sprzęt, jeszcze najlepiej jakby rejestracja uruchomiała się tylko po wykryciu ruchu. Wszystko nagrywać by się mogło na dysk twardy rejestratora. Tak jak mówię trzy kamery z czego jedna na zewnątrz.
A co myślicie o takim zestawie z alle.. :http://allegro.pl/zestaw-monitoringu-sklepu-domu-biura-firmy-z110-i1952901096.html
mogłoby to działać> Czy sprzęt jest do kitu?:) Oczywiście dokupiłbym jedną zewnętrzną kamerkę :)
Avatar użytkownika
farel91@portal
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez barton@jawnet » 29 lis 2011, o 12:59

Nie napisałeś, jaka odległość dzieli Cię od tej działki. Zapis i rejestracja, w porządku, ale jak często działkę odwiedzasz ?, czy przewidujesz zasilanie akumulatorowe (brak napięcia, celowe odcięcie+włamanie i kradzież...rejestratora z kamerami:) ). Do przemyślenia jest system alarmowy z informacją na GSM. Często sygnał, stroboskop i dobry zamek w dobrych drzwiach skuteczniej odstraszy złodziei. Wszystko kwestia twoich finansów i jakiego dobra to ma pilnować. Jeśli tylko kosiarki do trawy za 199,99 zł + jakieś stare meble, to wydawanie 1500 zł mija się z celem.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez farel91@portal » 29 lis 2011, o 13:17

Ponownie dziękuje za konkretne informacje. Działkę mnie dzieli 3,7km, ale to nie ma znaczenia bo jestem tam prawie codziennie, czasem co drugi dzień.
Ten monitoring w zasadzie miałby niczego nie pilnować tylko chciałbym mieć dowód czy tam ktoś chodzi po działce i wchodzi do domu w nocy.
Sprawa wygląda tak, że mieszka tam ciotka, starsza kobieta, którą (podobno) nachodzą w nocy pewni "Sąsiedzi", ale nie mam na to dowodów, a ciotka jest na tyle zastraszona (przez nich) że nikomu się nie przyzna. A gdybym miał nagraną taką sytuację to miałbym z czym uderzać np na policję itp. Bo wiadomo jak jest, nie masz dowodów to Ci powiedzą "co my możemy, pani XX nie potwierdza tej wersji" - bo jest zastraszona...
Dlatego chciałbym jak najmniej wydać na ten monitoring, bo być może będzie to tylko "jednorazowa" akcja.
Avatar użytkownika
farel91@portal
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez barton@jawnet » 29 lis 2011, o 13:57

To proponuję kilka małych, tanich kamerek w pendrive, co nakręcą sytuację i dadzą wystarczający dowód na jakieś ataki "niechcianych gości"...życzę powodzenia i pozdrawiam :).
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez adek@jawnet » 29 lis 2011, o 15:09

Barton szczerze powiedziawszy to nie spotkałem się z centralą alarmową bez dodatkowego zasilania;) zawsze musi być dodatkowe awaryjne źródło :)
adek@jawnet
 
Posty: 116
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki jest koszt monitoringu wizyjnego?

Postprzez barton@jawnet » 29 lis 2011, o 15:23

Zobacz na link kolegi...kamery z rekorderem to za duży koszt aby zasilać je buforowo. Mam w pracy 36 kamer i bez UPS-ów :)....na akku tylko pożarówka i gaz, ale to tylko centrala i czujniki, a nie hdd i kamery.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron