Jaki klimatyzator

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Jaki klimatyzator

Postprzez kilo@jawnet » 13 cze 2010, o 19:12

Witam, jestem na kupnie klimatyzatora i powiem szczerze nie znam sie na tym, moze jest ktos w stanie mi pomoc czy cos polecic? czy ma ktos w domu i jest z niego zadowolony, prosze o pomoc
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez barton@jawnet » 13 cze 2010, o 20:30

Oj , na te upały przydałby się , przydał.:D
Nie jestem wprawdzie na kupnie , ale jak będą dalej takie upały , to sprawę przemyślę.
Z tego co przeglądałem w necie są dwa typy - przenośne i splity - czyli oddzielne urządzenie za okno , drugie w pokoju. I takie mamy w pracy . Montaż może nie jest skomplikowany , ale trzeba oprócz powieszenia jednego i drugiego na ścianie (jedno na zewnątrz drugie w środku) na kołkach , jeszcze poprowadzić rurki z czynnikiem wymieniającym ciepło , i nie zapomnieć o doprowadzeniu zasilania (troszku prądu toto żre) . Jak się nie mylę , to chyba montaż robi firma która je sprzedaje. Więcej informacji trzeba szukać w necie , kto , jakie i za ile . Bardziej skłaniałbym się do urządzenia przenośnego , które bez problemu można postawić w pokoju i się chłodzić :D ...

Akurat znalazłem linka z ofertą , abyś się rozeznał na początek co i jak to wygląda.

http://www.electromarket.pl/Klimatyzacja,839,838.html
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki klimatyzator

Postprzez kilo@jawnet » 13 cze 2010, o 20:37

napewno co by mnie inetresowalo to urzadzenie to przenosne ze wzgledu na to ze mieszkam w bloku i taki sposob mnie tylko ratuje,jakby ktos mogl mi jeszcze cos polecic to bylbym bardzo wdzieczny, nie kazdy ma w domu 31 stopni:(
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez barton@jawnet » 13 cze 2010, o 20:43

Nie pozostanie Ci chyba nic innego , jak udanie się do sklepu AGD i rozmowa ze sprzedawcą , oni najlepiej wiedzą , jaką moc potrzebujesz w zależności jaki duży masz pokój itd. , itp...

Powodzenia w zakupach , daj znać tutaj ewentualnie , co kupiłeś i jak się sprawuje ..
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki klimatyzator

Postprzez kilo@jawnet » 13 cze 2010, o 21:00

kupilem juz jeden klimatyzator z anglii z wyprzedazy dalem 300 zl wlewalo sie wode i mialo byc ok, no ale jednak nie chodzil jak normlany wentylaotr wiec go oddalem, nie znam sie i nei wiem czy dostane jakis klimatyzator taki zeby byl bez tej rury wyprowadajacej na pole, no musze udac sie do sklepu ale woalem tutaj zapytac poniewaz czasami w sklepie sprzdawcy potrafia tylko dobrze grac a czasami nawet grac nie potrafia, a do sklepu juz raczej nie oddam:) pozdrawaim
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez barton@jawnet » 13 cze 2010, o 21:19

Taką "maszynkę" co piszesz , to widziałem podobną na Allegro za 100 zł...miało toto mały wentylatorek połączony ze zbiornikiem na wodę , w którym dodatkowo jest jakaś wkład , który się zamrażało potem w lodówce. Niestety , to tylko namiastka prawdziwej klimatyzacji , jak sądzę . Już chyba lepszym rozwiązaniem byłby gumowy termofor z wodą i lodem włożony w gacie :ugeek: .

Co do tej rury , to przenośne mają chyba zbiorniczek na skropliny.

I jeszcze krótki link , dla osób zainteresowanych tematem. Tam jest właściwie wszystko jasno napisane.


http://www.klimatyzacja.pl/index.php?akt_cms=5239&cms=71
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki klimatyzator

Postprzez kilo@jawnet » 13 cze 2010, o 21:33

powiem Ci szczerze nie znam sie czy one maja pojedmniczek na sklaplanie sie, bylo by to mistrzostwo swiata, a powiedz mi inetresowal sie cos tym wczesniej? moze kukniesz na allegro i moze mi cos polecisz? pozdrawiam
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez adek@jawnet » 13 cze 2010, o 21:43

Kiedyś znalazłem artykuł, że te przenośne są mało wydajne, poszukaj w internecie na elektrodzie np ;)
adek@jawnet
 
Posty: 116
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez kilo@jawnet » 13 cze 2010, o 21:45

ale ja mieszkam w bloku i tylko widze przenosny klimatyzaotr u mnie, moze znajdzie sie ktos kto ma w domu i sie pochwali??polecI:):)
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez leeo@jawnet » 13 cze 2010, o 23:01

A czemu nie chcesz splita do bloku? Jednostke zewnętrzną wieszasz/kładziesz na balkonie, wewnętrzną w pokoju, robisz przewiert na balkon, ciągniesz układ i zasilanie i gitara. O tych przenośnych "klimatyzatorach" to zapomnij. Wydajność tego jest malutka, do tego prędzej ogłuchniesz niż odczujesz komfort temperatury :)
Avatar użytkownika
leeo@jawnet
 
Posty: 301
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron