Jaki klimatyzator

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Jaki klimatyzator

Postprzez adek@jawnet » 14 cze 2010, o 10:21

leeo@jawnet.pl napisał(a):A czemu nie chcesz splita do bloku? Jednostke zewnętrzną wieszasz/kładziesz na balkonie, wewnętrzną w pokoju, robisz przewiert na balkon, ciągniesz układ i zasilanie i gitara. O tych przenośnych "klimatyzatorach" to zapomnij. Wydajność tego jest malutka, do tego prędzej ogłuchniesz niż odczujesz komfort temperatury :)


Ale weź pod uwagę jak np. balkon jest po jednej stronie bloku a pokój w którym chce zamontować nawiew po drugiej stronie;)
adek@jawnet
 
Posty: 116
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez barton@jawnet » 14 cze 2010, o 13:27

kilo@jawnet.pl napisał(a):powiem Ci szczerze nie znam sie czy one maja pojedmniczek na sklaplanie sie, bylo by to mistrzostwo swiata, a powiedz mi inetresowal sie cos tym wczesniej? moze kukniesz na allegro i moze mi cos polecisz? pozdrawiam


Ciężko coś polecić , skoro nie a się tego w domu. Znalazłem dwie ciekawe oferty na Allegro , z tym , że niestety mają jakieś odprowadzenie w postaci rury . Widać to dokładnie na rysunkach.

http://allegro.pl/item1077879760_klimatyzacja_desa_ac_120_e_3_5kw_dost_24h_gratis.html

http://allegro.pl/item1075800662_khttp://allegro.pl/item1075800662_klimatyzator_przenosny_klimatyzacja_klimatyzer.htmllimatyzator_przenosny_klimatyzacja_klimatyzer.html

PS. nie interesowałem się tym tematem , ale w pracy kilka razy miałem do czynienia ze splitem , przeznaczonym do konserwacji i czyszczenia filtrów i wentylatorów.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki klimatyzator

Postprzez leeo@jawnet » 14 cze 2010, o 21:46

Szkoda zawracać sobie głowy "przenośnymi" klimatyzatorami. Hałas generowany przez sprężarkę skutecznie zniechęci cię do używania tego ustrojstwa. Split sprężarkę ma w jednostce zewnętrznej, więc słychać tylko szum wentylatora. Poza tym estetyka, kto chciałby mieć w mieszkaniu rzucającą się w oczy tubę odprowadzającą ciepło na zewnątrz. Poza tym skończą się upały i co, zdemontujesz rurę i dziura w ścianie zostanie?? :)

Barton w przenośnym też masz filtry, inaczej raz dwa zasyfi ci się parownik i dupa będzie nie chłodzenie/grzanie.
Avatar użytkownika
leeo@jawnet
 
Posty: 301
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki klimatyzator

Postprzez kilo@jawnet » 14 cze 2010, o 21:56

ale mieszkam w bloku a poza tym nie stac mnie na montaz w kazdym pokoju dlatego mysle o przenosnym i skutecznym, nie znam sie nie mam pojecia o tym i dlatego staram sie cos dowiedziec
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez kilo@jawnet » 14 cze 2010, o 21:56

ale mieszkam w bloku a poza tym nie stac mnie na montaz w kazdym pokoju dlatego mysle o przenosnym i skutecznym, nie znam sie nie mam pojecia o tym i dlatego staram sie cos dowiedziec
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Jaki klimatyzator

Postprzez barton@jawnet » 14 cze 2010, o 22:02

Tak , oczywiście , gdy montaż klimatyzacji w naszym klimacie stanie się niezbędną koniecznością , to raczej myślałbym o splicie. Akurat duże pomieszczenie do chłodzenia sąsiaduje z dużym balkonem , więc problemów nie widzę żadnych , tym bardziej , że byłoby to rozwiązanie na kilka , kilkanaście lat (w zależności od kondycji sprzętu) . Szczelne okna , cisza i niska temperatura w środku pomieszczenia na pewno poprawiłaby mi humor i samopoczucie. W biurach , gdzie pracują splity faktycznie sam wentylator i zaprogramowany ruch żaluzji jest niesłyszalny , za to odczuwalny :D przez skórę ..aż nie chce się z biura wychodzić :D . Ciekawe tylko , czy trzeba będzie mieć w bloku zezwolenie ze spółdzielni na montaż klimy , oraz co zauważyłem wertując neta - jakaś nisza w ofertach jest w Jaworznie , bo nie znalazłem ofert na montaż. Drzwi , okna , żaluzje , markizy , zamki , instalacje elektryczne , EiB , bramy itp....na erkondyszyn przyjdzie zapewnie niedługo booom ...
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki klimatyzator

Postprzez leeo@jawnet » 14 cze 2010, o 22:07

Chcąc mieć w każdym pokoju komfort, najlepszy byłby kanałowiec, wtedy masz jedną jednostkę zewnętrzną, jedną wewnętrzną i rozprowadzenie po każdym pokoju elastycznymi flexami ukrytymi w suficie podwieszanym. No ale w to już trzeba by zainwestować więcej $
Avatar użytkownika
leeo@jawnet
 
Posty: 301
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki klimatyzator

Postprzez leeo@jawnet » 14 cze 2010, o 22:16

barton dobre podejście do tematu :) Nie wiem jak wygląda sprawa ze spółdzielnią, ale myślę że nie ma z tym większego problemu (o ile nie wiesza się nic na elewacji). Znam ludzi co mają i sobie chwalą. Jakby co montaż mogę załatwić :)
Avatar użytkownika
leeo@jawnet
 
Posty: 301
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron