auto alarm

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

auto alarm

Postprzez freezee@jawnet » 16 maja 2010, o 13:00

Witam. Mam w aucie centralny zamek chciałbym do niego domontować alarm z domykaniem szyb. Zna ktoś jakiegoś niedrogiego elektronika, elektryka samochodowego co się tym zajmie. Prosiłbym o jakieś namiary !!
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

auto alarm

Postprzez wodnik14@portal » 17 maja 2010, o 05:28

Witam
Na pewno z alarmami robi gościu na Podłężu, obok Fuldy, właściwie to nawet to samo podwórko

Inny gościu robi na Zaciszu. To chyba jest ul. Górnicza.

Jest jeszcze młody chłopaczek, z Cezarówki Dolnej, który robi u siebie w garażu za niewielką kasę

Mam jeszcze namiary na świetnego elektronika samoch. z Chrzanowa.

A jak masz zdolności manualne to proponuję wejść na jakiekolwiek forum, poszukać tematu i alarm założyć samemu. Dwie godziny roboty, a nie musisz się nikogo prosić o szybki termin i kasa zostaje w kieszeni. Polecam, bo sama po kilku przekładanych terminach tak zrobiłam.
wodnik14@portal
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

auto alarm

Postprzez olpen@jawnet » 17 maja 2010, o 09:33

nie ma dużo roboty z takim czymś . potrzeba tylko czujnik komfortu i montujesz go bodajże pod siedzeniem :) poczytaj na forach :)
Avatar użytkownika
olpen@jawnet
 
Posty: 207
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

auto alarm

Postprzez freezee@jawnet » 17 maja 2010, o 21:05

ja niechce samego alarmu tylko z modulem domykania szyb +szyberdach a to juz wiecej roboty...
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

auto alarm

Postprzez wodnik14@portal » 18 maja 2010, o 05:34

Dokładnie, podpinasz się pod moduł komfortu pod siedzeniem. Zresztą dużo zależy od modelu samochodu. Jeśli nie będziesz montował antynapadu, to nie ma większej filozofii. Ja zakładałam antynapad, więc sprawa się skomplikowała. Jeżeli nie chcesz się tym bawić to popytaj u tych dwóch elektryków samochodowych. Ten z Podłęża, to według mnie taki paprok. Nie umiał zwykłego zwarcia w aucie zlokalizować. A wystarczyło po kolei wyciągać bezpieczniki i szukać prądu. Ale może to tylko moje zdanie, bo każdy z moich znajomych, który był u niego, wracał zadowolony. Drugi, na Zaciszu wg mnie jest w porządku. Jak mi w poprzednim aucie alarm zaszwankował i auto samo się zamykało w czasie jazdy, "wyło" i wchodziło w tryb awaryjny to dość szybko mnie załatwił. Z tym, że on się ceni. Jeżeli będziesz potrzebował namiary na "Cezarówkę" lub "Chrzanów" to mogę przesłać na priv.
Ale na prawdę polecam poszperanie na forum. To temat popularny i szeroko oraz bardzo szczegółowo opisywany. A jeśli masz centralny, to 3/4 roboty odpada, bo nie musisz zdejmować całej tapicerki. Poza tym przy każdym alarmie masz rozrysowane schematy podłączenia!
wodnik14@portal
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

auto alarm

Postprzez iwan@jawnet » 18 maja 2010, o 06:32

Polecam Ci alarmy "STIG'a" (www.stig.pl). Do zestawu dostaniesz dokładną instrukcję.
Założyłem już kilka alarmów, biorąc info tylko z instrukcji. Goście od stiga dobrze się znają i przez telefon poradzą Ci co dla Ciebie najlepsze.
Musisz uzbroić się w lutownicę, trochę kabla, izolację i przede wszystkim cierpliwość.
Co ważne! Musisz wiedzieć co steruje Twoim centralnym, czy + czy -. W poradniku stiga jest ładnie opisane jak się tego dowiedzieć.

Tak więc polecam, jak będziesz miał pytania to pisz. Polecam Stiga bo brałem już kilka alarmów od niego i nigdy się nie zawiodłem.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron