Informatyka - gdzie na studia cz. 2

Szukasz kumpla z ławki, a może na jutro potrzebujesz wypracowania. Poszukaj w tym miejscu

Informatyka - gdzie na studia cz. 2

Postprzez mclog@jawnet » 8 sty 2008, o 21:36

Co prawda zakładałem rok temu już taki temat, ale wiele się mogło przez ten czas zmienić (a jeden temat więcej nie zaszkodzi). W tym roku czeka mnie wybór, gdzie dalej się "edukować" po liceum. Studia informatyczne postanowiłem, pytam więc ponownie drodzy userzy, która uczelnia wypada najlepiej, którą polecacie (woj. śląskie). Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
mclog@jawnet
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Informatyka - gdzie na studia cz. 2

Postprzez iwan@jawnet » 8 sty 2008, o 22:21

oto moje zdanie..
Masz 3 wyjścia.
1. Chęć do nauki + czas na nauke = politechnika w Gliwicach, dziennie.
2. Mało chęci + mało czasu = UŚ, dziennie.
3. Jeśli cokolwiek potrafisz, wiesz co chcesz robić i potrafisz się sam uczyć - zaoczne.
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Informatyka - gdzie na studia cz. 2

Postprzez grzkac@jawnet » 8 sty 2008, o 22:28

Na większości uczelniach jednolite magisterskie wakacje się skończyły i obowiązuje system boloński (lic+um) dlatego masz wybór albo wybrać Gliwice i zostać Informatykiem albo zostać inż. w jakiejś prywatnej wyższej szkole siedmiu cudów świata. Ewentualnie po tym możesz zrobić um w Gliwicach i nadrobić stracony materiał :)
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Informatyka - gdzie na studia cz. 2

Postprzez Anonymous » 9 sty 2008, o 08:47

hmm myślę, że źle podchodzisz do studiów prywatnych grzkac. Owszem zdażąją się uczelnie, gdzie na wstępie witają Cię czerwonym dywanem i proszą żebyś od czasu do czasu na zajęcia przyszedł. Informatyka jest specyficzną dziedziną i na żadnych studiach państwowych czy prywatnych nie nauczysz się nic jeżeli sam nie będziesz sobie dłubał. Przykładowo.. Uniwersytet Warszawski, studenci o których teraz jest głośno i wypromowali uczelnie nawet pokonując "legendy" takie jak MIT. A co z innymi studentami z tej uczelni? Jakby się przyjżeć to studenci którzy odnieśli sukcesy wygrywali inne znane i prestiżowe konkursy już wcześniej.

No ok, ale do sedna. Jeśli mam być szczery to UŚ nie polecam (tylko pod kątem informatykI!). Gliwicie to świetne rozwiązanie, ale tutaj za chęciami muszą pójść dobre wyniki z matury. Są jeszcze uczelnie prywatne, które nie są złem koniecznym. W moim przypadku maturę zdałem na takim poziomie, że na UŚ spokojnie bym się dostał (gliwice już nie). Wybrałem jednak WSTI w katowicach, z tego względu, że duża część kadry pochodzi z gliwic (owszem są też nauczyciele tacy jak Kominek, którzy są znani z UŚ :)) . Nie mówie też że WSTI jest idealne - w moim przypadku nie nauczyłem się tutaj nic czego bym wcześniej nie wiedział (pomijam przedmioty wybiegające poza "czystą" informatykę, np. fizyka czy analiza matematyczna).

Niemniej powtorze się jeszcze raz, informatyka to bardzo specyficzna dziedzina. Na studiach dostaniesz tylko i wyłącznie podstawy wiedzy. Jeśli chcesz być dobry w przyszłości to 90% pracy musisz wykonać samemu.

A i jeszcze jedno. Zastanów się też co chcesz robić w przyszłości. Informatyka to zbyt ogólne pojęcie. Chcesz być administratorem, programistą, a może grafikiem? Możesz też być nauczycielem informatyki - w tym przypadku nie skreślałbym UŚ bo jest tam bodajże informatyka nauczycielska (czy jakoś tak). Jeśli chcesz być, np. grafikiem to MOIM ZDANIEM bardziej opłaca Ci się ukończyć dowolną uczelnie w systemie zaocznym a w między czasie zapisać się na jakieś kursy doskonalące w tej dziedzinie (np. organizowane przez Apple).
Anonymous
 

Informatyka - gdzie na studia cz. 2

Postprzez Anonymous » 28 sty 2008, o 00:00

Informatyka na polibudzie szczególnie system wieczorowy i zaoczny są beznadziejne bo mają tylko jedną specjalność do wyboru "Bazy danych, Sieci Komputerowe i Systemy Komputerowe" i teraz tak zajęcia są przez większości kadruchów beznadziejnie prowadzone trzeba się nieźle pilnować żeby cokolwiek zaliczyć, a już nie wspomnę goscia z sieci komputerowych który szaleje ze swoim egzamem na semestrze 7 wymyślając zadania dziwnych treści których nie znajdziesz w necie i w książkach gdyż tematyka dotyczy bardzo starych protokołów, a zadania dotyczą szczegółów, które nie są przedstawione w wykładach, wykłady są wyłożone pobieżnie, a z tematyki systemów komputerowych nic nie ma dopiero jeden lub dwa przedmioty można dostać na magisterce, a magisterka na wieczorowych to już dopiero "gówno z grzybami" same przedmioty, które w ogole się nie przydadzą do żadnych zastosowań no chyba że ktoś lubi administrację lub zakładać sieci komputerowe lub lubi platformy przetwarzania danych ale dzienne na polsl wymiataja mają 5 specjalności do wyboru i każdy może wybrać to kim chce być a nie tak jak wieczorowo narzucają program z góry bez możliwości wyboru tego co się chce obecnie przebywam na ostatnim roku inżynierskim na wieczorowych i dla człowieka, który lubi programowanie jest niestety bardzo mało zajęć związanych z projektowaniem.
Anonymous
 

Informatyka - gdzie na studia cz. 2

Postprzez mokosh@portal » 21 sty 2009, o 14:51

zahacz sie w jakiejs firmie na staz i studiuj gdziekolwiek zaocznie (albo dziennie jak wyrobisz) - nie bedziesz musial zaczynac od zera po studiach a doswiadczenie w IT liczy sie najbardziej.

aha, i studiuj cokolwiek tylko nie informatyke, najlepiej jakas ekonomie albo psychlogie - przyda Ci sie po paru latach pracy kiedy odkryjesz ze umiejtnosci miekkie daja olbrzymia przewage nad reszta po technicznych kierunkach.
mokosh@portal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Powrót do Edukacja, szkolnictwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron