REFERAT - Pomocy...

Szukasz kumpla z ławki, a może na jutro potrzebujesz wypracowania. Poszukaj w tym miejscu

REFERAT - Pomocy...

Postprzez barton@jawnet » 7 maja 2006, o 08:13

Wrzucę tu swoje 3 grosiki do tematu. Jestem za budową elektrowni , ale nie na naszym terenie. Nie posiadamy złóż uranu :p. Znowu budując elektrownie uzależnimy się od dostaw uranu (prętów paliwowych - dokładniej). Oraz oczywiście problem ze składowaniem zużytych już prętów. Tym samym budując u nas elektrownie jądrowe , uzależnilibyśmy swoją energetykę w całości od dostaw z zewnątrz.

Dym z komina , przy wysokiej dziś technologii budowy urządzeń do odsiarczania spalin , i odpylania , nie jest już tak groźny . Dlatego wielkim i niewybaczalnym błędem była likwidacja nierentownych kopalń. Kopalin u nas pod dostatkiem , pieniądze które poszły na likwidację (Niemcy , Francja i reszta Unii Europejskiej wiedzieli co robią ;) ) powinny być przeznaczone na unowocześnianie kopalń. Nikt z "wykształconych" doradców i ludzi pracujących przy budowie planu restrukturyzacji (patrz-likwidacji) kopalń w Polsce nie pomyślał ,że pociągnie to za sobą rozwalenie reszty gospodarki. Bo kopalnia do pracy potrzebuje ..prądu (a więc budowa nowych elektrowni , częstsze remonty - a więc praca dla polaków - tu na miejscu) , drzewa na stemple i na obudowy (leśnictwo) transport części, przewóz ludzi do szybów,rozbudowa kolei - przewóz węgla wagonami , przewóz pisaku do zamułki , czyli praca dla ludzi w kopalniach piasku (dzisiaj już się tyle nie wydobywa piasku , bo spadło jego zużycie) wyrobów mechaniki siłowej (kombajny, silniki elektryczne,podnośniki,kołowroty itp, itd.) wreszcie obrabiarki itp.

Wymieniłem to , aby pokazać ile gałęzi przemysłu legło w gruzach , poprzez błędną i antypolską politykę. A wy chcecie budować elektrownie atomowe, do której budowy , wszystko oprócz cementu i piachu musimy sprowadzić z zagranicy , dając innym ludziom zarabiać , a naszych obywateli wysyłać na zasiłki i wprowadzać w biedę. Ja mam inne zdanie.

----------
Wszystko na temat energii jądrowej : http://www.nuclear.pl/index.php
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

REFERAT - Pomocy...

Postprzez grzkac@jawnet » 7 maja 2006, o 09:07

deejay oglądnij sobie dwa filmy o czarnobylu : jeden to Katastrofa w Czarnobylu by Jarus znajdziesz na hubie - jest to rekonstrukcja zdarzeń i dość dobrze jest wyjaśniona przyczyna wybuchu, a drugi to z Discavery jest (memb ma go) .
A co do samej awari w czarnobylu: po pierwsze wadliwa konstrukcja reaktora, po drugie idiotyzm rosyjskiego uczonego który był odpowiedzialny za ten test
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

REFERAT - Pomocy...

Postprzez budak@jawnet » 7 maja 2006, o 16:49

A ja jestem za budowa :!: A na chorobe popromienna to nie tylko z powodu elektrowni jadrowej się umiera. Jak chcecie wiedziec co na slasku promieniuje to proponuje zacząć sie uczyć fizyki jadrowej hehe :) Pozdro
Avatar użytkownika
budak@jawnet
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

REFERAT - Pomocy...

Postprzez Anonymous » 7 maja 2006, o 21:00

Ja jestem ciekaw kiedy wybuchnie najwieksza na Slasku bomba ekologiczna, a mianowicie skladowisko chemikaliow po jakiejs fabryce w Tarnowskich Gorach. Tam juz te chemikalia przechodza do wod gruntowych i to jest tragedia. Poprzedni wojewoda co mogl, to robil zeby zdobywac fundusze. I co najsmieszniejsze te pieniadze byly, ale teraz nasze wspaniale Kaczki i inne zwierzeta rozwalily ten budzet i okolo 80% budzetu przeznaczonego na zabezpieczenie terenow w T.G. poszlo w Polske. Co najsmieszniejsze np. na budowe Swiatyni Opatrznosci Bozej. No fakt, w sumie jak to pier***nie to nic tylko sie modlic :D
Anonymous
 

REFERAT - Pomocy...

Postprzez goomis@jawnet » 12 maja 2006, o 01:55

www.google.pl
:P
goomis@jawnet
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

REFERAT - Pomocy...

Postprzez Anonymous » 12 maja 2006, o 05:34

goomis - widac ze czytałes to co jest wyżej... :D
Anonymous
 

Poprzednia strona

Powrót do Edukacja, szkolnictwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron