Grafika komputerowa

Szukasz kumpla z ławki, a może na jutro potrzebujesz wypracowania. Poszukaj w tym miejscu

Grafika komputerowa

Postprzez Anonymous » 2 maja 2006, o 07:48

hehe odpowiem zadziornie :P program jest tez na inne platformy :) a ze stronka nie dziala owszem.. ale ciekawe rzeczy opisane sa ;) wiec podalem go rowniez

Ale zeby nie bylo to nie jest jedyny programik dostepny na linuksa ;)
http://www.linuxsoft.cz/pl/sw_list.php?id_kategory=20

Przejrzyj w wolnej chwili ;)
Anonymous
 

Grafika komputerowa

Postprzez barton@jawnet » 2 maja 2006, o 08:00

Wiem wiem , znam tę stronkę , ale te kilka programików nie stanowi o sile oprogramowania graficznego pod Linuxa. Bo czymże jest Blender na Linuxa , do Alias Wavefront czy 3DStudio na Windowsie ?. I wcale nie chodzi mi tutaj o pokazanie wyższości systemów. Bo to nie temat tego postu kolegi. Sprawa ma się tak :

PS. Kolega , słusznie założył , że jeśli grafika komputerowa to Photoshop. Jako , że znając ten program perfekt , można łatwo znaleść pracę i zajęcie. Tym bardziej , że podobnie działa on na innej , bardzo popularnej w środowisku graficznym , artystycznym i reklamie platformie - chodzi mi o komputery Macintosh.

Ilość tutoriali i wtyczek do Photoshopa , stawia ten program na najwyższym moim zdaniem poziomie. Bardzo popularny format zapisu warstw , funkcje pomagające w tworzeniu interaktywnych stron internetowych, tworzenie obrazów 3d oraz niesamowita ilość obsługiwanych filtrów jest naprawdę imponująca.

Najważniejsze jest to , że znając Photoshopa bardzo łatwo jest przejśc na inne programy z całej serii DTP oraz do tworzenia multimediów firmy Adobe. I to jest najwazniejszy atut tego programu. Znając program Photoshop , bez problemu (bo podobnie programy wyglądają i mają te same skróty klawiaturowe itp..itd) przejdziemy na inne oprogramowanie firmy Adobe. Tyle reklamy pakietu , który bardzo lubię , stąd i nad nim takie zachwyty.

Powiem tak....Mariusz ...."tam płoną lasy ..a ty się płonącej zapałce przyglądasz i się zachwycasz....."
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Grafika komputerowa

Postprzez Anonymous » 2 maja 2006, o 08:09

hehe no masz racje, ale ja nie powiedzialem "ucz sie gimp'a on rzadzi" :)
Jednak chclopak pytal o tutoriale wiec zaprezentowalem. Gimp mozna latwo znalezc i w prosty sposob zrobic podstawowe rzeczy i tylko dlatego go zaprezentowalem. Swoja droga fajna zabawka a ucza jej w szkolach (z tego co sie dowiedzialem to w gim5). Poza tym nie jest tak ciezko przesiasc sie z jednego programu na inny prawda? Owszem photoshop to kombajn w ktorym mozemy zrobic duzo i to duzo wiecej niz chocby w burzliwym gimpie. Ale owszem jesli ktos chce zostac powazanym grafikiem to oczywiscie znajomosc chocby Blendera daje mu o wiele wiecej niz photoshopa.. prawda?
To moze tym pozytywnym zakonczeniem polecimy jeszcze tutoriale wlasnie do blendera:
http://www.blender.pl/content/section/3/47/

BTW. polecilem tylko i wylacznie gimp'a dlatego bo go uzywam i DLA MNIE jest wystarczajacy. Owszem nie jest zadnym grafikiem i nie mam duzego pojecia o tym. Widzialem Twoje dziela barton i jestem pod wrazeniem :)
Anonymous
 

Grafika komputerowa

Postprzez barton@jawnet » 2 maja 2006, o 08:35

Tak ..mam nadzieję , że kolega znajdzie coś ciekawego i pomoże mu to, w szlifowaniu wiedzy i umiejętności w tym temacie.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Grafika komputerowa

Postprzez wiqert@jawnet » 2 maja 2006, o 11:43

oczywista zakladamy ze wszyscy maja legalnego Photoshopa :D
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Grafika komputerowa

Postprzez barton@jawnet » 2 maja 2006, o 11:49

Na trialu też można poćwiczyć ;)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Grafika komputerowa

Postprzez wiqert@jawnet » 3 maja 2006, o 00:38

gorzej z zastosowwaniami komercyjnymi :D
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Grafika komputerowa

Postprzez linn@jawnet » 27 maja 2006, o 14:19

Ja mam książkę do Photoshopa. Wprawdzie jakaś starsza wersja (nie pamietam teraz jaka, nie piszę tego posta z domu), ale sporo podstaw itp. jest. (jak przystało na troszeczkę grubą książeczkę ;P)
linn@jawnet
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Edukacja, szkolnictwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron