Przedszkola w Jaworznie

Szukasz kumpla z ławki, a może na jutro potrzebujesz wypracowania. Poszukaj w tym miejscu

Przedszkola w Jaworznie

Postprzez kukuryku2@portal » 9 maja 2013, o 20:29

mkpress napisał(a):Tomasz, nie jest prawdą, że w niepublicznych przedszkolach brakuje miejsc dla dzieci. Osobiście polecam MAŁYCH ARTYSTÓW na Dąbrowie Narodowej - z tego co wiem miejsca są. Mój syn półtora roku chodził do miejskiego przedszkola, teraz chodzi do niepublicznego. Obale też mit, że niepubliczne przedszkole jest tak strasznie dorgie. Pamiętajmy, że w miejskim przedszkolu bezpłatna jest tylko podstawa programowa czyli pięć godzin. Jeśli jesteś pracującym rodzicem to dziecko spędza w przedszkolu znacznie więcej czasu ( dwa złote za każdą rozpoczętą godzinę). Dodatkowo płacisz za teatrzyki, zajęcia rytmiki, angielski... Warunki lokalowe w zależności od przedszkola. Często jesteś proszony (bezpośrednio lub pośrdnio) o sponsoring. W niepublicznym płace czesne 300 zł (jak powstanie dodatkowa grupa spadnie nam do 250 zł) i mogę zostawić dziecko w godzinach od 6.00 do 17.00. Każdy przedszkolak otrzymuje open karnety na sale zabaw Bajlandia. Za teatrzyki, angielski, codzienne ćwiczenia logopedyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi - dodatkowo nie płace. Nie przynoszę do przedszkola żadnych kredek, piórników itp. Przedszkole nowiutkie, kolorowe, świetnie wyposażone, przestronne i czyste. Dlatego reasumując twierdze, iż czasami warto sprawdzić u źródła, porachować i przekonać się samemu, że niepubliczne wcale nie oznacza drogie.



Za świetne publiczne przedszkole płacę ok 10 zł dziennie z pełnym wyżywieniem x ilość dni w miesiącu co daje kwotę ok 200 zł. W niepublicznym samo czesne 300 zł bez wyżywienia. Dla mnie to spora różnica, tym bardziej gdy trzeba płacić za dwójkę maluchów :(
kukuryku2@portal
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

Przedszkola w Jaworznie

Postprzez mak55@portal » 6 wrz 2013, o 18:13

w przedszkolach publicznych w roku 2013 naprawdę dzieci jest niemal ponad stan...trudno się załapać...z kolei przedszkola niepubliczne są bardzo drogie..
Avatar użytkownika
mak55@portal
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Przedszkola w Jaworznie

Postprzez staszek-34@portal » 6 wrz 2013, o 21:28

W przedszkolu mojego syna (publicznym) w tym roku otworzono nowy oddział, ponieważ była wolna nieużywana sala, którą można było wykorzystać. Oczywiście był problem z funduszami na remont (trzeba było zrobić łazienkę, odświeżyć pomieszczenie i oczywiście zakupić potrzebne meble i zabawki) miasto kazało samemu zdobyć fundusze na przystosowanie pomieszczenia dla dzieci, dyrekcja sama musiała szukać sponsorów. To chore co dzieje się w naszym kraju.
staszek-34@portal
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Przedszkola w Jaworznie

Postprzez muniek@portal » 6 wrz 2013, o 22:23

Chore to jest ze w tym kraju wszyscy chcą mieć wszystko zagwarantowane przez panstwo
muniek@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Przedszkola w Jaworznie

Postprzez esjot@portal » 6 wrz 2013, o 23:34

Skoro państwu tak zależy na reprodukcji przyszłych podatników i płatników składek to nie ma w tym nic chorego. Powinno się te maluchy traktować jak inwestycję.

Bez dostępnego i rozsądnego cenowo ulokowania onych w przedszkolu rodzice pracujący nie złapią zakrętu. Dziadkowie (z całym szacunkiem) to żadne wyjście. Mnie przeraziło nie tyle "czesne" w publicznej placówce (180 PLN) co wydatki na start: te wszystkie kredki tradycyjne i świecowe, ołówki, gumki, zastrugaczki, bloki rysunkowe i techniczne różnych formatów, plasteliny, papiery kolorowe, teczki, papiery ksero białe i barwne, farby takie i śmakie, kleje, pędzelki, zeszyty ćwiczeń z podstawy programowej i wyznaniowej, rytmika, logopedia, chusteczki higieniczne, papiery toaletowe, mydełka w płynie itd. Do tego ubezpieczenie i pewnie coś tam jeszcze. W sumie ponad 2 stówy. Przy bliźniakach wszystkie te wydatki muszę mnożyć x 2.

Moim zdaniem rozsądne Państwo powinno o taki sołszal zadbać bo to w jego i naszym zakichanym interesie jest



_______________________________
tablice pochodzą z mojej kolekcji


Avatar użytkownika
esjot@portal
 
Posty: 252
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Przedszkola w Jaworznie

Postprzez zajceffost@portal » 7 wrz 2013, o 09:59

esjot@poczta.jaw.pl napisał(a):Skoro państwu tak zależy na reprodukcji przyszłych podatników i płatników składek to nie ma w tym nic chorego. Powinno się te maluchy traktować jak inwestycję.

Bez dostępnego i rozsądnego cenowo ulokowania onych w przedszkolu rodzice pracujący nie złapią zakrętu. Dziadkowie (z całym szacunkiem) to żadne wyjście. Mnie przeraziło nie tyle "czesne" w publicznej placówce (180 PLN) co wydatki na start: te wszystkie kredki tradycyjne i świecowe, ołówki, gumki, zastrugaczki, bloki rysunkowe i techniczne różnych formatów, plasteliny, papiery kolorowe, teczki, papiery ksero białe i barwne, farby takie i śmakie, kleje, pędzelki, zeszyty ćwiczeń z podstawy programowej i wyznaniowej, rytmika, logopedia, chusteczki higieniczne, papiery toaletowe, mydełka w płynie itd. Do tego ubezpieczenie i pewnie coś tam jeszcze. W sumie ponad 2 stówy. Przy bliźniakach wszystkie te wydatki muszę mnożyć x 2.

Moim zdaniem rozsądne Państwo powinno o taki sołszal zadbać bo to w jego i naszym zakichanym interesie jest



_______________________________
tablice pochodzą z mojej kolekcji




Możesz pomarzyć że tak w Polsce będzie , mamy tępogłowych na szczeblach władzy . Na każdym kroku słychać że coraz mniej dzieci się rodzi . I co z tego ? Rząd NIC NIE ROBI . A dlaczego jest mniej dzieci to już każdy wie !
ZERO POMOCY !!!
zajceffost@portal
 
Posty: 310
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Re: Przedszkola w Jaworznie

Postprzez kuleczka1@portal » 7 mar 2014, o 10:03

Witam. Został poruszony temat przedszkoli w Jaworznie więc chciałam zapytać czy ktoś może cokolwiek powiedzieć o niepublicznym przedszkolu Genesis na ul. Leśnej? Oferta wygląda dość ciekawie aczkolwiek oglądając galerię zdjęć dzieci jest niewiele. Nie wiem czy to kwestia małego zainteresowania czy też jest jakiś inny powód. Dlatego proszę osoby zorientowane w tym temacie o odpowiedź.
Dziękuję :-)
kuleczka1@portal
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Re: Przedszkola w Jaworznie

Postprzez grisham@portal » 12 mar 2014, o 18:25

barton@jawnet.pl napisał(a): Nóż mi się się w kieszeni otwiera, jak widzę jak mnie to Polskie państwo okrada.


Barton Ciebie Państwo Polskie okrada, a ja muszę na nie zapier..ć .


tomaszsedor@poczta.jaw.pl napisał(a):Przedszkola, place zabaw, przewija się też sprawa żłobka u moich znajomych.
Są faktycznie osiedla, w których nie widzę placów zabaw.
O tym się powinno myśleć.


Właśnie, ostatnio Radni (twoi dobrzy koledzy) wyrzucili parki i place zabaw do kosza - takie to wasze politykowanie i hipokryzja, drogi panie od znawcy plebsu.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Re: Przedszkola w Jaworznie

Postprzez remik87 » 7 kwi 2015, o 05:50

Jakieś fajne przedszkole prv dla malucha w Jaworznie?
Avatar użytkownika
remik87
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:02

Poprzednia strona

Powrót do Edukacja, szkolnictwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron