NIE TYLKO PŁACE!

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez barton@jawnet » 28 sty 2014, o 12:25

Czyli konkretnie, bo ja takich danych nie mam. Jaka kwota będzie wypłacona dla urzędników na trzynastą pensję ?. Nie pytam o średnią ale o całość. Pytanie oczywiście wygląda na osobiste, ale tak naprawdę ma wywrzeć niekorzystne wrażenie u czytających i spowodować wielki gniew u najniżej zarabiających obywateli czytających to forum. Twoja odpowiedź ma wstrząsnąć opinią publiczną przed tak ważnym spotkaniem dziś w Urzędzie Miejskim. Ma dać argument przeciwnikom, że jednak warto ciąć, przenosić kasę z kupki na kupę, aby tylko urzędasom uprzykrzyć życie i aby na wakacje jeździli nie na Kajmany, ale po polskich kurortach.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez leshec80@portal » 28 sty 2014, o 12:26

demoos@poczta.jaw.pl napisał(a):
leshec80@poczta.jaw.pl napisał(a):

Jesli sie myla i chca narobic szkod to oczywiscie, nalezy o tym mowic i pokazac.

Ale nie w sposob w jaki to robicie bo final jest taki jak wyzej napisalem. Rzygac sie chce.


Mialem wczoraj ciekawa rozmowe z bartonem. Tam padlo jak moze prezydent ich pograzyc przez spokoj.
No ale nie pierwszy i nie ostatni raz puszczaja nerwy i robi sie syf.



co racja to racja - syf się zrobił i rzygać się chce, problem w tym, że do niektórych w żaden sposób nie przemawiają argumenty, żeby nie być gołosłownym
- na fb, pewna Pani zarzuciła mi że manipuluje
- poprosiłem żeby wyjaśniła o co jej chodzi
- napisała mi że ja to na pewo wiem
- jak poprosiłem o konkrety - bo nie wiem o co chodzi - to cisza (swoją drogą dalej czekam na odpowiedź pani A!)

Jak nie będę podnosił rabanu - to każdy pomyśli - no tak - to ten co manipuluje.

Tak samo z Prezydentem:
- radni zaproponowali zmiany (nagranie z komisji)
- Prezydent powiedział, że zmian nie będzie
- radni przy zmianach się upierają

to co robić - siedzieć cicho? niech zmiany wprowadzą? niech zabiorą? Bo prawnych instrumentów nie ma żadnych, aby to powstrzymać - jak będą chcieli to zabiorą.
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez leshec80@portal » 28 sty 2014, o 12:31

barton@jawnet.pl napisał(a):Czyli konkretnie, bo ja takich danych nie mam. Jaka kwota będzie wypłacona dla urzędników na trzynastą pensję ?. Nie pytam o średnią ale o całość. Pytanie oczywiście wygląda na osobiste, ale tak naprawdę ma wywrzeć niekorzystne wrażenie u czytających i spowodować wielki gniew u najniżej zarabiających obywateli czytających to forum. Twoja odpowiedź ma wstrząsnąć opinią publiczną przed tak ważnym spotkaniem dziś w Urzędzie Miejskim. Ma dać argument przeciwnikom, że jednak warto ciąć, przenosić kasę z kupki na kupę, aby tylko urzędasom uprzykrzyć życie i aby na wakacje jeździli nie na Kajmany, ale po polskich kurortach.


Projekt budżetu dostępny jest w BIP, 13 pensja - zgodnie z obowiązującymi przepisami - Ustawa o pracownikach samorządowych - to mniej więcej średnia z całego roku tzn - zarabiasz średnio 1900 brutto miesięcznie, w ciągu roku maiłeś jakieś L4, miałeś jaką premię (marzenie) itd itp - średnia z roku wychodzi Ci 1921,43 - ty tyle dostaniesz 13 pensji - tak jak wszyscy w sferze budżetowej a i nie tylko, pracując kiedyś w agencji reklamowej taż miałem 13 pensję.
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez barton@jawnet » 28 sty 2014, o 12:37

Też bym tak chciał. Miałbym na te Kajmany. Niestety muszę co miesiąc odkładać. Taka umowa zbiorowa z pracodawcą :|. Swoją drogą, drogo nas kosztujecie. Przecież nie każdy u was zarabia 1600 brutto. Są i tacy co zarabiają ponad 10.000 zł. Strasznie to niesprawiedliwe i krzywdzące społecznie. Osobiście optuję za zabraniem wszystkim wszystkich przywilejów. Nie byłoby wtedy takiego podziału w społeczeństwie, na my i oni.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez demoos@portal » 28 sty 2014, o 12:40

leshec80

Ale konkretnie nam powiedz.

Jaka kwota pojdzie na te 13ki. Nie interesuje nas ile wezmie Jan K a Ile Leszek G. ŁĄCZNA KWOTA
Avatar użytkownika
demoos@portal
 
Posty: 143
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez leshec80@portal » 28 sty 2014, o 12:46

Ano chciałbym zarabiać te 10 tys. :), w każdym zakładzie jest kadra menadżerska która zarabia więcej od szeregowych (takich jak ja), ale i często zarówno wiedzę, doświadczenie, jak i odpowiedzialność mają inną.

Co do tego 10 tys. to tyle mają najwyżej Ci z wyboru - znaczy na najwyższym szczeblu (a ich wynagrodzenia ustala Rada Miejska), nas obowiązują stopnie zaszeregowania, dla każdego stanowiska urzędniczego inne. Inaczej zarabia referent, inaczej główny specjalista. Jeżeli pełnisz w urzędzie jakąś dodatkową funkcję np. kierownika projektu - możesz dostawać dodatek funkcyjny (nie zawsze:)).. Prawda jest taka że obowiązują nas te same zasady rynkowe co inne przedsiębiorstwa - chcesz mieć specjalistę - musisz zapłacić.

Przykład z domu - wolisz zatrudnić do remontu specjalistę (który zedrze z ciebie skórę - niestety) ale masz łazienkę tip-top, czy "złotą rączkę" a potem musieć poprawiać wszystko po kolei?
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez leshec80@portal » 28 sty 2014, o 12:49

demoos@poczta.jaw.pl napisał(a):leshec80

Ale konkretnie nam powiedz.

Jaka kwota pojdzie na te 13ki. Nie interesuje nas ile wezmie Jan K a Ile Leszek G. ŁĄCZNA KWOTA



niestety nie tyle ile bym chciał :( ale pozwolisz że sumy nie wymienię... z różnych powodów. (Jestem szeregowym pracownikiem, nie pełnie w um żadnych funkcji dodatkowych)
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez demoos@portal » 28 sty 2014, o 12:53

leshec80@poczta.jaw.pl napisał(a):
demoos@poczta.jaw.pl napisał(a):leshec80

Ale konkretnie nam powiedz.

Jaka kwota pojdzie na te 13ki. Nie interesuje nas ile wezmie Jan K a Ile Leszek G. ŁĄCZNA KWOTA



niestety nie tyle ile bym chciał :( ale pozwolisz że sumy nie wymienię... z różnych powodów. (Jestem szeregowym pracownikiem, nie pełnie w um żadnych funkcji dodatkowych)


Przeciez nie pytam o Ciebie. Pytam ile na to pojdzie na calosc.
Pytanie jest bardzo proste.
Avatar użytkownika
demoos@portal
 
Posty: 143
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez pavel@portal » 28 sty 2014, o 12:53

leshec80@poczta.jaw.pl napisał(a):Jestem zdecydowanym przeciwnikiem stawiania pomników (spokojnie wystarczą tablice pamiątkowe), hal sportowych (za wyjątkiem tych przy szkołach - sal gimnastycznych z których korzystać mogą wszyscy - dorośli w godzinach popołudniowych, bo do południa w końcu są w pracy), stadionów (gigantyczne pieniądze - patrz stadion śląski, które nigdy nie mają szansy na siebie zarobić!) - to w takich działaniach szukałbym oszczędności! Ile w naszym mieście jest takich obiektów z których korzysta się kilka razy w miesiącu! Ile kosztuje ich utrzymanie?

I tu sedno spawy. Jestescie urzednikami, zarabiacie obywateli pieniedze a jeszcze macie smialosc mowic nam mieszkancom na co maja isc pieniadze a na co nie. A przeciez pieniadze na utrzmanie infrastruktury i sportu nie sa prywatnymi pieniedzmi urzednikow czy prezydenta tylko NAS WSZYSTKICH. Wiec dlaczego tak o to burzycie? Bo zabraknie na podwyzki lub 13 stki?
I to jest wielka arogancja tej władzy która mnie i wielu WKUR... Szanuje za to co robicie dla rozwoju miasta ale ta pogarda jest niesmaczna.
Avatar użytkownika
pavel@portal
 
Posty: 592
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

NIE TYLKO PŁACE!

Postprzez leshec80@portal » 28 sty 2014, o 12:57

pavel@poczta.jaw.pl napisał(a):
leshec80@poczta.jaw.pl napisał(a):Jestem zdecydowanym przeciwnikiem stawiania pomników (spokojnie wystarczą tablice pamiątkowe), hal sportowych (za wyjątkiem tych przy szkołach - sal gimnastycznych z których korzystać mogą wszyscy - dorośli w godzinach popołudniowych, bo do południa w końcu są w pracy), stadionów (gigantyczne pieniądze - patrz stadion śląski, które nigdy nie mają szansy na siebie zarobić!) - to w takich działaniach szukałbym oszczędności! Ile w naszym mieście jest takich obiektów z których korzysta się kilka razy w miesiącu! Ile kosztuje ich utrzymanie?

I tu sedno spawy. Jestescie urzednikami, zarabiacie obywateli pieniedze a jeszcze macie smialosc mowic nam mieszkancom na co maja isc pieniadze a na co nie. A przeciez pieniadze na utrzmanie infrastruktury i sportu nie sa prywatnymi pieniedzmi urzednikow czy prezydenta tylko NAS WSZYSTKICH. Wiec dlaczego tak o to burzycie? Bo zabraknie na podwyzki lub 13 stki?
I to jest wielka arogancja tej władzy która mnie i wielu WKUR... Szanuje za to co robicie dla rozwoju miasta ale ta pogarda jest niesmaczna.


Wypowiedziałem tylko i wyłącznie swoją opinię, co ja bym zrobił nie jako urzędnik (bo i tak nic nie mogę - jak już pisałem wcześniej - jestem szeregowym pracownikiem). Nikomu nic nie narzucam, więc spokojnie.
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron