uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez leman@jawnet » 29 gru 2013, o 19:08

W poniedziałek 30.12 na sesji RM będzie uchwalany Regulamin Rynku. Przypuszczam, z dużą doza pewności, że radni, jak maszynka z niedalekiej przeszłości, przyjmą prezydencki projekt jednogłośnie. Bo to mało ważne i nie warto się droczyć. A dla mnie ten punkt sesji jest tak samo ważny i istotny jak uchwalenie budżetu. Również zauważył to „jedynie trzeźwy” portal. Tylko tak myślę, jakie zioła oni jarają, że takie teksty tam wypisują. A może im tylko wazelina i wchodzenie w prezydenta ..łaski, tak się na myślenie udzieliła.
Uważam, że projekt Regulaminu jest brednią godzącą w dobre imię Gminy Jaworzno. Toż ktoś z zewnątrz, po przeczytaniu tego Regulaminu (jak będzie wywieszony na rynku), będzie propagował, że Jaworzno to miasto ćwoków i bezmózgowców. Nauczono mnie, że wszelakie procedury, regulaminy mają być napisane zrozumiałym językiem, mają być jednoznaczne i egzekwowalne. Nie mam pretensji do podpisanego autora. Ale zastanawiam się, gdzie jest Pełnomocnik Systemu Zapewnienia Jakości, gdzie jest pan naczelnik Kuś który biadoli, że radni zabrali mu pieniądze i nie może czegoś tam zrobić, dla wizerunku. To za co teraz pensje bierze? Gdzie jest wreszcie Pierwszy Retoryk gminy?

Cały Projekt Regulaminu Rynku jest tu --> http://www.bip.jaworzno.pl/#Z2V0Q29udGVudCgxOTY2Nik=. Jako załącznik nr14 w pdf.
1.Rynek w Jaworznie, zwany dalej Rynkiem, jest obiektem ogólnodostępnym. Służy do użytku wszystkich mieszkańców i gości Miasta.
- tzn. jak nie jestem ani gościem ani mieszkańcem to nie mogę użytkować – to Rynek jest ogólnodostępny czy nie?
Zakazy
8.6) spożywania alkoholu, poza miejscami, dla których wydane zostało stosowne pozwolenie, w czasie wynikającym z tego pozwolenia,
- albo jest pozwolenie albo nie ma, a tu to się nazywa; picie w czasoprzestrzeni
8.8) umieszczanie bez zgody zarządcy ......
- a kto jest tym zarządcą ? do kogo mam się zwrócić ? kogo mam pozwać jak sobie nogę złamię albo mi unijna tablica na głowę spadnie?
8.9) organizowania imprez masowych bez zgody zarządcy Rynku,
- zezwolenie na imprezy masowe precyzyjnie określa ustawa; Dz.U. 2009 Nr 62 poz. 504 ,więc po co ten punkt ? Na pewno nie zabrania, zrobienia przeze mnie „grilla” na Rynku.
8.11) parkowania pojazdów.
- w wcześniejszym punkcie jest zakaz „poruszania się wszelkimi pojazdami”, to co ktoś będzie te auta wnosił do parkowania? Czy w zezwoleniu o poruszaniu się, nie może być napisane; „bez parkowania” ?
9.Na terenie Rynku obowiązuje nakaz:
1) prowadzenia psów na smyczy i w kagańcu,
2) sprzątania odchodów pozostawionych przez psa.

- to jest ta wiśeńka odbierająca mi prawa ! Jak nie mam psa, nie mogę wejść na Rynek, bo łamię Regulamin. Słowo nakaz jest słowem prostym i jednoznacznym. Ale w nagrodę, jakiś strażnik miejski, może mi nakazać sprzątnięci ekstrementów po psie np. bartona, więcej, może nakazać mi posprzątać cały Rynek po psich zasrańcach! Sorki, po jednym psie
10. Dostawy towarów do nieruchomości znajdujących się na Rynku odbywać się mogą ......
- patrząc na załączoną mapkę na Rynku nie znalazłem żadnej nieruchomości

Dla mnie dziadostwo i bylejakość !
Uważam, że ten dokument, który powinien być w widocznym miejscu na Rynku, świadczyć będzie o nas, o mieszkańcach. Uważam, że jak ma być dla gości, to również w j.angielskim.
I dlatego warto „zdjąć” pkt.14 z porządku obrad poniedziałkowej sesji RM i napisać nowy projekt Regulaminu.
A może ci zatroskani licealni nauczyciele pomogą ? A może „wieżowcy” się włączą? Jakoś trzeba pomóc silbertowym urzędnikom
Co by uprzedzić pomawianie mnie o czepialstwo i narzekanie poniżej moje poprawki do PROJEKTU. Napisane „naprędce”, bez ostatecznych przemyśleń. Ale liczę, że ktoś sprawniejszy ode mnie, uzupełni to i poprawi

1.Zarządcą Rynku w Jaworznie jest ........
2.Granice Rynku w Jaworznie, zwanym dalej "Rynkiem", przedstawia graficzny załącznik do niniejszego Regulaminu.
3.Rynek jest obiektem ogólnodostępnym.
4.Osoby przebywające na terenie Rynku są zobowiązane do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
5.Teren Rynku jest objęty monitoringiem wizyjnym.
6.Z terenu Rynku i urządzeń znajdujących się na nim, należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem, nie zagrażając innym użytkownikom.
7.Dzieci do lat 7 mogą przebywać na Rynku wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
8.Na terenie Rynku Zarządca dopuszcza ruch rowerowy z pierwszeństwem dla pieszych
9.Na terenie Rynku obowiązują zakazy;
- naruszania porządku, zaśmiecania i zanieczyszczania terenu, w tym odchodami psów i innych zwierząt.
- wprowadzania na rynek psów i innych zwierząt bez smyczy i kagańca.
- niszczenia urządzeń, aranżacji, zieleni i innych elementów zabudowy Rynku.
- nieupoważnionego przemieszczania elementów aranżacji Rynku.
- wchodzenia do fontann i na gazony z roślinnością.
- spożywania alkoholu, poza miejscami dla których wydano stosowne pozwolenie.
- uprawiania wszelkich gier hazardowych i żebractwa.
- organizowania wieców i kampanii bez zgody Zarządcy.
- umieszczania bez zgody Zarządcy Rynku, napisów, ogłoszeń oraz innych materiałów reklamowych. Dotyczy to również promocji i sprzedaży bezpośredniej.
- wzniecanie i używanie otwartego ognia.
- powodowanie nadmiernego hałasu, utrudniającego korzystania z Rynku innym użytkownikom.
- poruszania się wszelkimi pojazdami bez pisemnej zgody Zarządcy.
10.Za zgodą Zarządcy dostawy towarów do nieruchomości znajdujących się w obrębie Rynku mogą odbywać się
w godzinach od 24.00 do 11.00
11.Sprawy i sytuacje nie uwzględnione w tym Regulaminie rozstrzyga Zarządca.

Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez barton@jawnet » 29 gru 2013, o 19:16

Uroczyście oświadczam, że nie mam psa !.

PS. Niektóre punkty regulaminu rozumiesz zbyt dosłownie. Być może ktoś dostarczy Ci osobiście regulamin tak przetłumaczony, abyś wszystko dokładnie zrozumiał.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez leman@jawnet » 29 gru 2013, o 20:08

barton; jeżeli Regulamin Rynku zostanie wprowadzony uchwałą RM (i zatwierdzony!), to stanowić będzie lokalne prawo i nie będzie możliwości, ot tak sobie zmieniać np jeden punkt.
Podtrzymuję, że obecny projekt da się spokojnie zaskarżyć...a wtedy wstyd i przyznanie się do ćwoctwa i przez radnych i przez prezydenta
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez barton@jawnet » 29 gru 2013, o 20:17

Niech zgadnę. Pewnie Chudy przeczytał co napisałeś i poruszy na sesji ten temat. Szczerze mówiąc, wątpię, aby regulamin rynku przyklepneli z automatu. To przecież kolejna okazja aby z każdego punktu zrobić wielka aferę. Jeśli zaś radni zrozumieją punkt regulaminu jak ty, że to ty musisz sprzątać po psach, to będzie wielka wojna. :ugeek:
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez leman@jawnet » 29 gru 2013, o 20:30

leman@jawnet.pl napisał(a):W poniedziałek 30.12 na sesji RM będzie uchwalany Regulamin Rynku. Przypuszczam, z dużą doza pewności, że radni, jak maszynka z niedalekiej przeszłości, przyjmą prezydencki projekt jednogłośnie. Bo to mało ważne i nie warto się droczyć. .....

Jeśli zaś radni zrozumieją punkt regulaminu jak ty, .....regulaminy mają być napisane zrozumiałym językiem, mają być jednoznaczne i egzekwowalne.
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez barton@jawnet » 29 gru 2013, o 20:35

Cieszę się Leman, że chcesz uchronić Prezydenta i Wielką Radę Miasta przed kompromitacją.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez grisham@portal » 29 gru 2013, o 20:35

Mój syn ,który ma 15 lat zrozumiał owy regulamin i jest on dla niego jasny.
Leman nie bądź bardziej papieski od.....itd., regulamin jest dla rozumnych istot, chyba, że małpy mają go zrozumieć wówczas trzeba obrazkami, obrazkami:ugeek:
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez hawkmoon@portal » 29 gru 2013, o 20:51

Regulamin po obróbce przez prawników w niektórych miejscach zabrzmiał nieco dziwnie - na przykład ten zapis o spożywaniu alkoholu. Jak się dopytałem mecenasa - zmienił to w celu uniknięcia wątpliwości interpretacyjnych, gdyby przyszło do sporu prawnego. Regulamin musi być napisany nie językiem potocznym a lege artis.

Regulamin przeszedł straszliwie długą drogę uzgodnień, dłubania nad treścią, czekania na uwagi, konsultacji społecznych i z organizacjami pozarządowymi. Nic nie powstawało na kolanie. Ale coś czuję, że to temat nad którym Szanowna Rada Miejska głęboko się pochyli. Tylko przed, czy po uchwaleniu zmian w statucie i zalimitowaniu dyskusji?

Zarządcą jest MZNK, i ta informacja znajdzie się na tablicy informacyjnej pod regulaminem uchwalonym przez Radę. Wyznaczenie zarządcy to uprawnienie prezydenta, nie Rady Miejskiej.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez leman@jawnet » 29 gru 2013, o 21:07

hawkmoon; tak "od ręki" wypisałem 8 wątpliwości. Jak Ty uważasz, ze jest to zgodne "ze sztuką" ,to w zgodzie z tym Regulaminem zaproszę Cię na grila na Rynku (mam kilku znajomych deskorolkowców z niezłymi bomboksami) :P

otwierając ten wątek sadziłem, że da się coś jeszcze dla tego miasta zrobić niepolitycznie
podtrzymuję, że Regulamin ma być dla ludzi, a nie dla wygody prawników
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

uchwalą dziadostwo i bylejakość ?

Postprzez hawkmoon@portal » 29 gru 2013, o 21:17

To byłoby akurat zakazane regulaminem zakłócanie porządku.

Są dwie drogi prawne: albo opisujemy ogólne zasady, albo enumeratywnie wyliczamy co wolno co nie. Regulamin musi zmieścić się na jednej kartce. To nie jest umowa, która może mieć grubość książki. Więc musi być dla ludzi i możliwości jego egzekucji przez odpowiednie służby. Brak precyzji prawnej sprawi, że będą się mogli co cwańsi śmiać się funkcjonariuszom w twarz.

Wersji regulaminu może być ile bądź. I nad każdą można się zadyskutować na śmierć, a jest wiele ważniejszych spraw, które bywają zbywane, lub dyskusji się nie podejmuje. I to jest przykre. Proponuję jednak w tej sprawie zaufać mecenasom.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości