Światła na Szczakowskiej.

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez goda@jawnet » 27 lis 2013, o 08:41

Skoro niektórych przerasta skrzyżowanie równorzędne, to może powinni oddać prawo jazdy do urzędu, jawman?
goda@jawnet
 
Posty: 284
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez lagarto@jawnet » 27 lis 2013, o 09:22

jawman@poczta.jaw.pl napisał(a):
dlatego głupota, że nie ma tam uzasadnienia na tego typu skrzyżowanie i 90% ludzi tego nie przestrzega. już nie mówiąc, że pewnie większość z nich nie wie co oznaczają te znaki :D
Przed tymi durnymi wymysłami Aleja Tysiąclecia była drogą główną i nie było tam takich cyrków. potem jakiś głupek dla testów albo nie wiem czego wymyślił tam takie skrzyżowanie i codziennie są cyrki.
no ale z Tobą panie funkcjonariuszu kasza nie będę na ten temat polemizował.


Jawman, taka organizacja ruchu ma wymusić na kierowcach zachowywanie niewielkich prędkości - wszak to droga osiedlowa. Jak Tysiąclecia była główną to zdarzali się "miszczowie kierwonicy", którzy potrafili pruć tam nawet 90km/h. Teraz nie opłaca się rozpędzać, gdyż co kilkadziesiąt metrów jest skrzyżowanie.

Większym problemem są samochody stojące wzdłóż tej drogi, czasem na samym skrzyżowaniu (zwłaszcza Tysiąclecia/Powstańców) które znacznie ograniczają widoczność. Ale w tej części OST właściwie nie ma parkingu z prawdziwego zdarzenia więc gdzie mają parkować...
Avatar użytkownika
lagarto@jawnet
 
Posty: 320
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez zajceffost@portal » 27 lis 2013, o 10:45

lagarto@jawnet.pl napisał(a):
jawman@poczta.jaw.pl napisał(a):
dlatego głupota, że nie ma tam uzasadnienia na tego typu skrzyżowanie i 90% ludzi tego nie przestrzega. już nie mówiąc, że pewnie większość z nich nie wie co oznaczają te znaki :D
Przed tymi durnymi wymysłami Aleja Tysiąclecia była drogą główną i nie było tam takich cyrków. potem jakiś głupek dla testów albo nie wiem czego wymyślił tam takie skrzyżowanie i codziennie są cyrki.
no ale z Tobą panie funkcjonariuszu kasza nie będę na ten temat polemizował.


Jawman, taka organizacja ruchu ma wymusić na kierowcach zachowywanie niewielkich prędkości - wszak to droga osiedlowa. Jak Tysiąclecia była główną to zdarzali się "miszczowie kierwonicy", którzy potrafili pruć tam nawet 90km/h. Teraz nie opłaca się rozpędzać, gdyż co kilkadziesiąt metrów jest skrzyżowanie.

Większym problemem są samochody stojące wzdłóż tej drogi, czasem na samym skrzyżowaniu (zwłaszcza Tysiąclecia/Powstańców) które znacznie ograniczają widoczność. Ale w tej części OST właściwie nie ma parkingu z prawdziwego zdarzenia więc gdzie mają parkować...


Chciałem zauważyć że w naszym ZAJEBISTYM miescie nie ma już praktycznie żadnego wolnego miejsca parkingowego a Samochodów nadal przybywa !!!
Więc chyba normą jest że ludzie parkują gdzie popadnie bo gdzie mam auto zostawić ? Może schować do kieszeni :!::!:

Ale cóż nasza władza jest totalnie ślepa na ten problem . Tylko liczą że budżet obywatelski wyda się na parkingi :D - piękne posunięcie .

zajceffost@portal
 
Posty: 310
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez janusch@portal » 27 lis 2013, o 10:59

Jesli chodzi o parking przy bloku to pogadaj we wspólnocie, spółdzielni bo to ich obowiązek.
janusch@portal
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez muniek@portal » 27 lis 2013, o 14:23

zajceffost@poczta.jaw.pl napisał(a):
lagarto@jawnet.pl napisał(a):
jawman@poczta.jaw.pl napisał(a):
dlatego głupota, że nie ma tam uzasadnienia na tego typu skrzyżowanie i 90% ludzi tego nie przestrzega. już nie mówiąc, że pewnie większość z nich nie wie co oznaczają te znaki :D
Przed tymi durnymi wymysłami Aleja Tysiąclecia była drogą główną i nie było tam takich cyrków. potem jakiś głupek dla testów albo nie wiem czego wymyślił tam takie skrzyżowanie i codziennie są cyrki.
no ale z Tobą panie funkcjonariuszu kasza nie będę na ten temat polemizował.


Jawman, taka organizacja ruchu ma wymusić na kierowcach zachowywanie niewielkich prędkości - wszak to droga osiedlowa. Jak Tysiąclecia była główną to zdarzali się "miszczowie kierwonicy", którzy potrafili pruć tam nawet 90km/h. Teraz nie opłaca się rozpędzać, gdyż co kilkadziesiąt metrów jest skrzyżowanie.

Większym problemem są samochody stojące wzdłóż tej drogi, czasem na samym skrzyżowaniu (zwłaszcza Tysiąclecia/Powstańców) które znacznie ograniczają widoczność. Ale w tej części OST właściwie nie ma parkingu z prawdziwego zdarzenia więc gdzie mają parkować...


Chciałem zauważyć że w naszym ZAJEBISTYM miescie nie ma już praktycznie żadnego wolnego miejsca parkingowego a Samochodów nadal przybywa !!!
Więc chyba normą jest że ludzie parkują gdzie popadnie bo gdzie mam auto zostawić ? Może schować do kieszeni :!::!:

Ale cóż nasza władza jest totalnie ślepa na ten problem . Tylko liczą że budżet obywatelski wyda się na parkingi :D - piękne posunięcie .






a co miasto ma dotego? jeszcze tego brakowalo zeby wam blokersa budowali za darmo parkingi-jeszcze moze zadaszone co?
muniek@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez kasza@portal » 27 lis 2013, o 16:34

jawman@poczta.jaw.pl napisał(a):
kasza@poczta.jaw.pl napisał(a):dlaczego głupota. Ktoś kto nie patrzy na znaki lub ich nie zna ma trudności?? to jego problem i on się będzie tłumaczył. A to,że drogówka lub dzielnicowy mieli by wiele mandatów to inna sprawa. Nawet stanie w świetle skrzyżowania nikomu nie przeszkadza

dlatego głupota, że nie ma tam uzasadnienia na tego typu skrzyżowanie i 90% ludzi tego nie przestrzega. już nie mówiąc, że pewnie większość z nich nie wie co oznaczają te znaki :D
Przed tymi durnymi wymysłami Aleja Tysiąclecia była drogą główną i nie było tam takich cyrków. potem jakiś głupek dla testów albo nie wiem czego wymyślił tam takie skrzyżowanie i codziennie są cyrki.
no ale z Tobą panie funkcjonariuszu kasza nie będę na ten temat polemizował.


i jak ktoś już napisał jeden z drugim debil jechali ile mogli. Bo mieli pierwszeństwo.Zapomnieli,że jest to obszar strefy. I dlatego warto karać takich mistrzów kierownicy którzy nie przestrzegają lub nie znają takiego znaku jak skrzyżowanie dróg równorzędnych i strefy.Przez kieszeń do głowy. Nie mówię o mózgu bo może go nie mają
kasza@portal
 
Posty: 144
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez tomek70@portal » 27 lis 2013, o 19:06

franekmc@poczta.jaw.pl napisał(a):
tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):np. znak skrzyzowanie rownorzedne jadac od strony parku, stoi przed skretem w plac targowy , sugerujac ze dotyczy tego skrzyzowania, a jednak wyjezdzajacy z placu pierszenswa nie mają - a może mają ?
Moim zdaniem, wyjeżdzający z placu włączają się do ruchu - "automatyczny" ustąp pierwszeństwa.
tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):A w przypadku Tysiaclecia / Powstancow Slaskich, takie znaki sie pojawily , a potem zostaly usuniete, czyli wrocilo po staremu- Tysiaclecia ma pierszenstwo, czy jest rownorzedne. Jesli jest rownorzedne i niepotrzebne znaki to czemu potrzebne są na innym ?
Tam jest równorzędne. Skrzyżowanie równorzędne może nie być dodatkowo oznakowane lub jeśli takiego skrzyżowania kierowca mógłby się nie spodziewać oznakowane znakiem ostrzegawczym A-5 (by Wikipedia). Myślę, że duży ruch (jeśli można to tak nazwać) implikuje konieczność postawienia znaków przed skrzyżowaniem, dlatego zdjęli na Tysiąclecia - Powst. Śląskich. Jednakże, ten o zmianie pierwszeństwa na AK - Katowicka stoi dalej, a minęło już dużo czasu.
Sorki ale mnie nie przekonuje stwierdzenie automatyczny ustąp pierszenstwa (gdzie w kodeksie mozna znalezc takie okreslenie). Skad ktos kto jedzie od strony parku ma wiedziec ze wyjezdzający nie ma pierszenstwa-szczegolnie ze kilka metrow wczesniej stoi znak skrzyzowanie drog rownorzednych, a wyjezdzajacy z placu targowego nie ma ustap pierszenstwa. Nie mam nic przeciwko , ale w innych miastach widzialem takie rozwiazanie, ze na wlotach do konkretnego osiedla są tablice informujace o obowiazujacej regule przwej reki na wszystkich skrzyzowaniach i wszystko jasne.A u nas troche namieszano i jakos nikt nie stara sie tego wyprostowac. A tu maly cytat ,,Skrzyżowania dróg równorzędnych pod względem pierwszeństwa - Skrzyżowania takie są oznaczone znakami drogowymi pionowymi "skrzyżowanie dróg" (A-5) (patrz rysunek) lub nie są oznakowane ani znakami drogowymi określającymi pierwszeństwo przejazdu, ani sygnalizatorami świetlnymi. Na takich skrzyżowaniach wzajemne pierwszeństwo przejazdu jest regulowane przez trzy główne zasady. Pierwsza zasada stanowi, że kierujący pojazdem jest zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony. Zasada druga mówi, że kierujący pojazdem, dojeżdżając do skrzyżowania, na którym zamierza skręcić w lewo, musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym w przeciwnym kierunku, na wprost lub skręcającym w prawo.'' Jak widac nic o ,,automatycznym ustąp '' nie ma.
tomek70@portal
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez grisham@portal » 27 lis 2013, o 19:23

Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez franekmc@portal » 27 lis 2013, o 19:46

tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):Sorki ale mnie nie przekonuje stwierdzenie automatyczny ustąp pierszenstwa (gdzie w kodeksie mozna znalezc takie okreslenie).
Owszem, nie ma, ale z kontekstu wypowiedzi można się domyśleć, o co mi chodziło.
tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):Skad ktos kto jedzie od strony parku ma wiedziec ze wyjezdzający nie ma pierszenstwa
Moim zdaniem, to nie jest skrzyżowanie, a znak dotyczy najbliższego skrzyżowania.
tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):Szczegolnie ze kilka metrow wczesniej stoi znak skrzyzowanie drog rownorzednych, a wyjezdzajacy z placu targowego nie ma ustap pierszenstwa.
Właśnie dlatego, że włącza się do ruchu.
tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):A u nas troche namieszano i jakos nikt nie stara sie tego wyprostowac.
W pełni się zgadzam. Myślę również, że gdyby nie było w kierowcach tyle ignorancji, nie było by tej dyskusji. A swoją drogą, obecna dyskusja nie ma za wiele wspólnego ze sprawą, jaka została poruszona na samym początku.:!:
franekmc@portal
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na Szczakowskiej.

Postprzez tomek70@portal » 27 lis 2013, o 19:53

grisham@poczta.jaw.pl napisał(a):https://www.facebook.com/photo.php?fbid=591019364268207&set=a.284687304901416.60511.100000804458665&type=1&theater

To tak proste, no ale dla nie do końca przekonanych.
Proponuje sie wczytac precyzyjnie w tekst powyzej - o czym mowa.
tomek70@portal
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron