Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez stary-adam@portal » 13 lis 2013, o 12:39

jogurt@poczta.jaw.pl napisał(a):
stary-adam@poczta.jaw.pl napisał(a):tak - tylko problem w tym że RM złamała prawo - Miała dwa wyjścia - mogła projekt Prezydenta przyjąć, lub odrzucić - a co zrobiła? (Prezydent, kilka razy zaznaczał że nie zgadza się na inne rozwiązanie. Radni WDJ, SDJ i PO w swej nieskończonej mądrości postanowili mieć inne zdanie i łamiąc prawo zaproponowali inne rozwiązanie (które może nieść za sobą negatywne skutki finansowe dla gminy). Wystarczyło projekt Prezydenta przyjąć i dać nauczycielom wynagrodzenie, lub nie przyjąć i ... niech się Prezydent martwi, a nauczyciele zęby w ścianę.


LEX nr 1103615, FK 2010/10/68 jeśli takie cos wykazujesz, to znaczy jedno Prezydent Miasta musi zaskarżyć uchwałę, tyle ze co CI to da. RM miasta się poprawi i będzie odrzucała projektuy bez propozycji zmian - ja jakos czuje ze ty jest tym pseudo-adwokatem ten sam typ myślenia


Oj da da - informację żeby w przyszłych wyborach nie głosować na ludzi którzy złamali prawo - WDJ, SDJ, PO - i tyle, lub też aż tyle.. kwestia interpretacji
Avatar użytkownika
stary-adam@portal
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez jogurt@portal » 13 lis 2013, o 12:41

a masz jakieś orzeczenie ze złamali, a to czemu silbert nie zaskarżył- współwinny , kobieto daj "se" spokój. Silbert powinien mieć rezerwę budżetową, niestety. Osuszek wyliczyła, ze ma 20 mln rezerwy to gdzie ona jest ?
"Wystarczyło projekt Prezydenta przyjąć i dać nauczycielom wynagrodzenie" - nie, RM nie jest automatem, zaprogramowanym, żeby uchwalać wszystko to co im prezydent podsuwa. Gdyby tak miało być jak sugerujesz, to byś zaprzeczyła sens istnienia Rady Miejskiej.

Podsumowując , RM powinna odrzucić projekt i nie prowadzić z Silbertem żadnych dodatkowych dyskusji, TO CZEMU NIE WYTŁUMACZYŁAŚ IM TO W TRAKCIE SESJI ??. Nawet na studiach prawniczych uczą, m.in że Rada Gminy nie jest od szukania pieniędzy w budżecie, więc Ameryki nie odkryłaś i czym ty się w ogóle podniecasz.
jogurt@portal
 
Posty: 423
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez stary-adam@portal » 13 lis 2013, o 12:55

jogurt@poczta.jaw.pl napisał(a):a masz jakieś orzeczenie ze złamali, a to czemu silbert nie zaskarżył- współwinny , kobieto daj "se" spokój. Silbert powinien mieć rezerwę budżetową, niestety.
"Wystarczyło projekt Prezydenta przyjąć i dać nauczycielom wynagrodzenie" - nie, RM nie jest automatem, zaprogramowanym, żeby uchwalać wszystko to co im prezydent podsuwa. Gdyby tak miało być jak sugerujesz, to byś zaprzeczyła sens istnienia Rady Miejskiej.

Podsumowując , RM powinna odrzucić projekt i nie prowadzić z Silbertem żadnych dodatkowych dyskusji, TO CZEMU NIE WYTŁUMACZYŁAŚ IM TO W TRAKCIE SESJI TYLKO PO NIEJ.


gadaj z d..ą to cię osra - z tobą dyskusja to jak wędrówka po kanale w towarzystwie szczura.

Powołuję się na orzecznictwo WSA i NSA w innych sprawach - w tej konkretnej rozstrzygnięcia żadnego (narazie) nie ma. Prezydent powinien tą uchwałę zaskarżyć do RIO (pierwsza instancja). Jeśli RIO uzna że uchwała została podjęta z rażącym naruszeniem prawa to może ją uchylić (swoją drogą ciekawe co wtedy, nauczyciele będą musieli oddawać pieniądze?).

Temat dotyczy tego, czy RM złamała prawo - a opierając się na orzecznictwie - można by stwierdzić że TAK!
Avatar użytkownika
stary-adam@portal
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez jogurt@portal » 13 lis 2013, o 12:57

mało prawdopodobne ze RIO to uchyli w tej sprawie (poszukaj innych orzecznictw) - to czemu tego nie wyjaśniłaś w trakcie sesji, na 3 roku prawa o tym się mówi , wiec czym się podniecasz, tak się pochwale miałem okazje nawet wykładać o funkcjonowaniu samorządu studentom . Nie lepiej RM zastąpić automatami -tańsze rozwiązanie?

Będzie nowa uchwała i RM odrzuci projekt i tyle zabawy.

a czy zgodne z prawem było proponowane rozwiązanie Prezydentem ?

jogurt@portal
 
Posty: 423
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez stary-adam@portal » 13 lis 2013, o 13:06

jogurt@poczta.jaw.pl napisał(a):mało prawdopodobne ze RIO to uchyli w tej konkretnej sprawie- to czemu tego nie wyjaśniłaś w trakcie sesji?

Będzie nowa uchwała i RM odrzuci projekt i tyle zabawy.


ehhh... szkoda gadać. I co z tego, że będzie nowa uchwała .... CO Z TEGO! Dla mnie (i myślę że dla większości mieszkańców miasta) ważna będzie informacja że rada złamała prawo

PS. nie jestem radcą prawnym urzędu więc nie miałem czego wyjaśniać na sesji. Dlaczego nie wyjaśnili tego obecni tam Radcy - nie wiem - pewnie powinni to zrobić. Swoją drogą ta sprawa pokazuje że nie powinno się stanowić prawa "na kolanie", co ostatnio "egzotyczna koalicja" ma zwyczaj robić (JBO, zmiany w budżecie)
Avatar użytkownika
stary-adam@portal
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez jogurt@portal » 13 lis 2013, o 13:13

RM nie musi się znać na prawie, prezydent czuwa nad tym. Mieszkańcy są zgodni co do tego, że SILBERT KŁAMIE I MANIPULUJE. ile razy naobiecywał, ilu znajomych w spółkach ma, mieszkańcy nie sa tacy głupi jak się to wydaje Silbertowi i PiS-owi, myślisz ze mieszkańcy nie dostrzegają jak się panoszą członkowie silberta w mieście. OJ musiało zaboleć, oj strasznie musi się bac Silbert i Starzycki o stołki. Silbert jest mało wiarygodny.

ja żegnam z rewelacjami to do Toszy lub Silberta - oni będą wiedzieli co z tym zrobić. Nie oskarżaj bez podstawnie na razie to insynuacje ...
jogurt@portal
 
Posty: 423
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez stary-adam@portal » 13 lis 2013, o 13:25

czego się unosisz? prawda w oczy kole szanowny radny, pośle, senatorze czy kim tam jesteś... Jak już pisałem wcześniej - to jest moje zdanie, poparte orzecznictwem WSA i NSA, a nie żadne insynuacje. Ktoś pisze do ciebie merytorycznie powołując się na przepisy, wyroki itd - a ty co - tylko BRUKASZ..... żenujące jak "Egzotyczna koalicja".

Mam tylko nadzieję że przy następnych wyborach, mieszkańcy naszego miasta będą pamiętali, kto w imię swoich lub partyjnych interesów (na siłę chcąc udowodnić kto jest w mieście ważniejszy) łamie prawo.

Jeśli zapomną to nie omieszkam im o tym przypomnieć - na tym bądź innym forum. :!:
Avatar użytkownika
stary-adam@portal
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez jogurt@portal » 13 lis 2013, o 13:36

to przypominaj nikt ci nie broni. miej na uwadze ze silberta i starzyckiego (zwłaszcza jego) mieszkańcy mają serdecznie dość

Dopóki wyroku nie ma są to insynuacje. Cytowanie orzeczeń niekiedy nic nie daje- sprawy muszą być prawie analogiczne. Przy czym wątpie , żeby naruszono w rażący sposób procedury uchwalania, tym samym powątpiewam żeby jaworznicka uchwała została uchylona przez organy nadzoru czy WSA.
jogurt@portal
 
Posty: 423
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez stary-adam@portal » 13 lis 2013, o 13:47

jogurt@poczta.jaw.pl napisał(a):to przypominaj nikt ci nie broni. miej na uwadze ze silberta i starzyckiego (zwłaszcza jego) mieszkańcy mają serdecznie dość...


ciekaw jestem skąd masz takie informacje, zasłyszałeś od znajomych krasnali, czy też świerszcz mieszkającym w twoim uchu ci to podszepnął? może "zasłyszałeś na ulicy" lub jak lokalna redakcja otrzymałeś stertę listów od "autora do wiadomości redakcji", tudzież wywróżyłeś z fusów .... bo coś mam wrażenie że po prostu wylewasz tu swoje frustracje ... nie wiem - może masz za małego transfera czy co?

Merytoryki troszkę - nie baw się w CT
Avatar użytkownika
stary-adam@portal
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy RM w Jaworznie złamała prawo?

Postprzez jogurt@portal » 13 lis 2013, o 13:52

od mieszkańców z mojego osiedla zagłosuje 1 osoba z 30 na PiS-drużynę. Przyznam się głosowałem na Silberta, ale teraz zmieniłem zdanie. Te myslisz, ze jak znaleźliście chorą nauczycielkę i byłą panią od wczesnego -nauczania czyli prezes ZNP to wszystkie nauczycieli będą głosować jak ona?

Z drugiej strony trzeba zmienić środowisko zbyt konserwatywne się zrobiło w urzędzie, dzięki Starzyckiemu i jego interesom
jogurt@portal
 
Posty: 423
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron